Centrum zamówień:
+48 512 109 807

Powiększanie - pogrubianie chirurgiczne

W celu zwiększenia obwodu prącia stosowanych jest kilka technik. W klinice naszej wykonuje się zabiegi pogrubiania penisa za pomocą własnego tłuszczu lub żelu.

Pogrubienie za pomocą tkanki tłuszczowej

Jest to pierwszy zabieg powiększenia obwodu prącia opracowane we wczesnych latach 90-tych. Nawet pomimo dostępności bardziej wyrafinowanych procedur, technika ta jest wciąż bardzo powszechnie stosowana.

Zabieg lipofillingu polega na pobraniu komórek tłuszczowych z brzucha lub wewnętrznej strony ud poprzez odsysanie, oczyszczaniu komórek i następnie ich wstrzykiwaniu bezpośrednio pod skórę prącia.

Po zabiegu uzyskuje się 30 - 50 % zwiększenie obwodu prącia. Zazwyczaj przez dłuższy okres czasu przetrwa 80% do 90% wstrzykniętych komórek tłuszczowych. Pierwsze zabiegi wykonano u pacjentów ponad 10 lat temu i osiągnięto bardzo zadawalające wyniki. Jest to dobry dowód, aby stwierdzić, że takie powiększenie prącia będzie trwałe. Należy jednak pamiętać, że z upływem czasu komórki tłuszczowe wykazują tendencję do reabsorbcji z powrotem to głębszych części ciała, a przyrost obwodu jest zawsze przynajmniej częściowo tracony. Zdarza się również czasem, ze komórki są reasbsorbowane w sposób nierównomierny - sprawiając, że prącie ma nierówny wygląd. Mężczyźni także często twierdzą, że podczas wzwodu komórki tłuszczowe odczuwane są jako znacznie bardziej miękkie w porównaniu z twardą tkanką ciał jamistych pod nimi - przypomina tkankę piersi.

W zabiegu tym najważniejsze jest, iż stosowana jest własna tkanka pacjenta, a zabieg można powtórzyć w przyszłości, (jeśli będzie taka potrzeba). Obecnie zalecamy wykonywanie dwóch przeniesień tkanki w odstępie 3 miesięcy.

Pogrubianie za pomocą żelu.

Zabieg ten daje takie same efekty jak pogrubianie własnym tłuszczem. Możliwe jest uzyskanie 40 - 50% przyrostu obwodu z późniejszą tendencją do wchłaniania się żelu i efektu 15 - 30 % przyrostu.

Przewaga zabiegu pogrubiania za pomocą żelu nad autoprzeszczepem tkanki tłuszczowej polega na eliminacji konieczności wykonywania nacięć w miejscach pobierania tłuszczu jak i również znaczącym skróceniu czasu trwania zabiegu.

Zabieg trwa około 0,5 godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może sam kontrolować ilość wprowadzanego żelu i związaną z tym grubość członka jaką chce uzyskać.

Przebieg pooperacyjny:

Zazwyczaj pacjent po zabiegu opuszcza klinikę. Jedynym zaleceniem jest powstrzymanie się od współżycia w okresie około 2 tygodni.

Efekt utrzymania się pogrubienia uzależniony jest indywidualnie od pacjenta, szybkości wchłaniania się tłuszczu / żelu oraz ilości odbywanych stosunków. Pierwsze oznaki reabsorbcji pojawiają się po 2 - 3 latach.


góra strony
Podaj swój login i hasło
Login

Hasło

zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

Nie masz konta?
Zarejestruj się ZA DARMO