Centrum zamówień:
+48 512 109 807

Potencja - Leczenie - Implanty

Do umieszczenia wszczepów w prąciu wymagany jest prosty zabieg chirurgiczny, a proteza jest całkowicie ukryta. Pompowany wszczep do prącia jest małym, niezależnym urządzeniem medycznym w całości wszczepianym w ciało. Nie jest widoczny. Do ciał jamistych (corpora cavernosa) w trzonie prącia wszczepiane są obok siebie dwa cylindry. W trakcie naturalnego wzwodu, ciała jamiste wypełniają się krwią. Po wszczepieniu implantu, kiedy mężczyzna pragnie mieć wzwód, korzysta z urządzenia przepompowując płyn do cylindrów. Cylindry rozszerzają się, powiększając prącie lub "doprowadzając je do wzwodu".

W przypadku miękkich lub "ustawialnych" implantów prącia, urolog umieszcza plastyczne pałeczki w prąciu. Następnie mężczyzna w celu uzyskania wzwodu delikatnie zgina prącie.

Niezależnie od innych zalet, implanty prącia są taką opcją leczenia fizycznych zaburzeń erekcji (ED, Erection Disfunction), która najlepiej zachowuje cechy romantycznej spontaniczności.

Implanty prącia (często nazywane "wewnętrznymi pompkami prącia") są jedną z kilku możliwości w leczeniu zaburzeń erekcji. Lekarze zaczęli stosowanie implantów we wczesnych latach siedemdziesiątych. Do tej pory, tylko w USA, implanty otrzymało niemal 300.000 mężczyzn, a około 20.000 mężczyzn wybiera rokrocznie implanty dla leczenia impotencji.

Dane kliniczne wykazują, że implanty prącia są bardzo skuteczną i wiarygodną metodą. Badania wykazały również bardzo wysoki stopień zadowolenia zarówno ze strony użytkowników jak i ich partnerów.

Implanty prącia są często stosowane po niepowodzeniu lub słabym wyniku leczenia przy pomocy Viagry lub innych metod. Tak, jak przy wszystkich zabiegach chirurgicznych, istnieje pewne ryzyko zakażenia. I chociaż implant prącia jest wysoce niezawodny, z biegiem czasu mogą zdarzyć się zaburzenia jego pracy. Jednakże na przestrzeni kilku ostatnich lat niezawodność i kontrola napełniania uległy znaczącej poprawie.

Dostępne są trzy typy implantów prącia. Wszystkie są całkowicie ukryte we wnętrzu ciała i zapewniają niemal natychmiastowy wzwód, aby zwiększyć romantyczną spontaniczność aktu.

Dwuczęściowe pompowane implanty prącia.

 

Dwuczęściowe pompowane implanty prącia są to wypełnione płynem wewnętrzne pompki w prąciu. System dwuczęściowy składa się z cylindrów i małej pompki. Czyni to powyższe urządzenie nieco bardziej skomplikowanym w porównaniu do giętkich (ustawialnych) implantów prącia.

Wszczepianie

Urządzenie wszczepiane jest pacjentowi w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Doświadczony lekarz wykonuje zabieg, który zazwyczaj trwa 1 - 2 godziny. Przy pomocy małego nacięcia lekarz umieszcza cylindry w ciałach jamistych. Mała pompka umieszczana jest w mosznie, a zbiornik głęboko w jamie brzusznej. Zbiornik wypełniony jest roztworem soli fizjologicznej. Urządzenie jest całkowicie ukryte i nie stwarzające niedogodności.

Pompka napełnia cylindry poprzez przemieszczenie płynu w obrębie układu. Prosta technika opróżniania przemieszcza następnie płyn powodując zwiotczenie prącia.

Czas dochodzenia do zdrowia

Powrót funkcji płciowych następuje zazwyczaj po około czterech do sześciu tygodni. Pacjent może rozpocząć aktywność płciową po konsultacji z lekarzem.

Jak to działa
Należy kilkakrotnie łagodnie ścisnąć i puścić ukrytą w mosznie pompkę. Powoduje to przemieszczenie się roztworów w każdym cylindrze do ich trzonów. Prącie osiąga wzwód.

Aby zakończyć wzwód, należy łagodnie zgiąć prącie w dół na 6-12 sekund. Spowoduje to przemieszczenie płynu z powrotem do zbiornika.

Zalety dwuczęściowego implantu prącia.

* Małą pompka służąca do napełniania zapewnia komfort i łatwość użycia
* Proste, szybkie napełnianie umożliwiające zachowanie seksualnej spontaniczności.
* Opróżnianie jest szybkie i jednoetapowe.
* Jest łatwiejszy do ukrycia niż implant giętki.

Wady i ryzyko związane z implantem dwuczęściowym

* Napompowanie wymaga pewnej sprawności manualnej.
* Zawiera więcej elementów mechanicznych niż inne implanty prącia.
* Może dojść do powikłań, takich jak zakażenie i nieprawidłowe działanie urządzenia.

Trzyczęściowy, pompowany implant prącia

 

Trzyczęściowy pompowany implant prącia jest urządzeniem najbardziej zaawansowanym technologicznie. Urolodzy uważają implant trzyczęściowy za „złoty standard" implantów prącia.

Wszczepianie

Urządzenie wszczepiane jest pacjentowi w znieczuleniu ogólnym. Doświadczony lekarz wyszkolony w chirurgii protetycznej wykonuje zabieg trwający około 2 - 3godzin.

Przy pomocy małego nacięcia lekarz umieszcza cylindry w ciałach jamistych. Mała pompka umieszczana jest w mosznie, a zbiornik głęboko w jamie brzusznej. Zbiornik wypełniony jest roztworem soli fizjologicznej. Urządzenie jest całkowicie ukryte i nie stwarza niedogodności.

Czas dochodzenia do zdrowia

Powrót funkcji płciowych następuje zazwyczaj po około 4 - 6 tygodni. Po okresie tym pacjent może rozpocząć aktywność płciową.

Jak to działa

Należy kilkakrotnie łagodnie ścisnąć ukrytą w mosznie pompkę. Powoduje to przemieszczenie się roztworu soli ze zbiornika do cylindrów. W miarę, jak cylindry ulegają wypełnieniu, prącie osiąga wzwód i twardość.

Aby zakończyć wzwód, należy po prostu nacisnąć „punkt opróżniania" w pompie. Opróżnianie cylindrów powoduje przemieszczenie płynu z powrotem do zbiornika i prącie wiotczeje.

Zalety trzyczęściowego implantu prącia.

* Bardziej przypomina charakter i „uczucie" naturalnego wzwodu.
* Proste, szybkie napełnianie umożliwiające zachowanie seksualnej spontaniczności.
* Wzwód wydaje się pełny.
* Po opróżnieniu, prącie jest miękkie i wiotkie, ma pełny i młody wygląd.
* Całkowicie ukryte.

Wady i ryzyko związane z implantem trzyczęściowym

* Napompowanie wymaga pewnej sprawności manualnej.
* Zawiera więcej elementów mechanicznych niż inne implanty prącia.
* Może dojść do powikłań, takich jak zakażenie i nieprawidłowe działanie urządzenia.

Giętki (ustawialny) implant prącia.

 

Jest to najprostszy implant prącia

Wszczepienie

Większość lekarzy wykonuje zabieg w warunkach ambulatoryjnych, zwykle określanych mianem „pobyt 23-godzinny".

Chirurg umieszcza delikatnie dwie giętkie, „ustawialne" pałeczki we wnętrzu prącia. Pałeczki posiadają zewnętrzne pokrycie wykonane z silikonu i wewnętrzny rdzeń ze stali nierdzewnej lub połączone plastikowe złączenia. Umożliwia to mężczyźnie umieszczenie prącia w pozycji wzwodu lub zwiotczenia.

Czas dochodzenia do zdrowia

Powrót funkcji płciowych następuje zazwyczaj po około 4 - 6 tygodni. Pacjent może rozpocząć aktywność płciową po konsultacji z lekarzem.

Jak to działa

W celu odbycia stosunku, mężczyzna ustawia prącie w pozycji wzwodu. Kiedy to zrobi, pałeczki w prąciu wygną się. Aby powrócić do spoczynku prącia, mężczyzna zgina penis ku dołowi. Można zginać urządzenie w więcej niż w jednym miejscu aby osiągnąć pożądany wzwód.

Zalety giętkiego implantu prącia.

* Łatwy w użyciu.
* Jest to zasadniczo najprostszy zabieg chirurgiczny w leczeniu zaburzeń wzwodu.
* Mało części mechanicznych oznacza mniejsze ryzyko nieprawidłowego funkcjonowania.
* Najtańszy implant prącia.

Wady i ryzyko związane z implantem giętkim

* Prącie jest zawsze w pewnym stopniu usztywnione i może być trudne do ukrycia pod bardziej obcisłym ubraniem.
* Może dojść do powikłań, takich jak zakażenie i nieprawidłowe działanie urządzenia.

 


góra strony
Podaj swój login i hasło
Login

Hasło

zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

Nie masz konta?
Zarejestruj się ZA DARMO