Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Plamka
Autor Wiadomość
mihausz 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   Plamka

Witam, byłem od jakiegoś miesiąca może dłużej zaobserwowałem na pensie jakąś taką dziwną krosteczkę, coś a'la pieprzyk. Tak też myślałem, wiec nie zaprzątałem sobie tym głowy. Dzisiaj przy okazji wizyty u dermatologa powiedziałem też o tym problemie. Pani pod lupą sprawdziła i powiedziała że to wygląda na brodawkę. Ale to jest takie brązowe, a tego co kojarzę i patrzałem na internecie brodawki maja kolor taki jasny i zazwyczaj wystają ponad skórę. Nie uprawiałem nigdy seksu, nie wiem od czego się to może wziąć. No nic, pani to wzięła wymroziła i... no właśnie i dalej to jest. Skóra przy tym obrzmiała, i się zaczerwieniła. Już ten obrzęk zszedł. Przepisała mi witaminę b1 i heviran. Jestem bardzo uczulony na każdą dolegliwość i strasznie się przejmuję :( Może ona się myli? Czy jeśli byłby to zwykły pieprzyk a ona go wymrozi to może się coś stać? jakieś powikłania? Za tydzień mam sie zgłosić do kontroli, zobaczymy co będzie, może do tego czasu przyjaciel mi nie odpadnie :) :o Załączam zdjęcia poglądowe. Nie wyraźne dość ale może ktoś coś z nich wywnioskuje, bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc.


http://postimage.org/image/7ekk1ryc/
http://postimage.org/image/7em7l4g4/
http://postimage.org/image/7epintfo/
http://postimage.org/image/7estqif8/
 
 
GordonGekko 

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 422
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Zamieść zdjęcia lepszej jakości, ale wydaję mi się że ta pani miała rację! nic ci nie będzie.
 
 
mihausz 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Gordon, a brodawka może być koloru brązowego ? Teraz jest już czarna po tym wymrażaniu. Sama ona odpadnie ? Kurde sory że się tak pytam ale moja niewiedza doprowadza mnie do jakichś głupich myśli, bo wymyślam sobie jakieś niestworzone rzeczy. Jak mi się uda zrobić to wstawię lepszej jakości zdjęcia.
 
 
penis.com.pl
masturbator
GordonGekko 

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 422
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Może być, i myślę że po tym odmrażaniu nie odpadnie.
 
 
mihausz 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

to jak nie odpadnie to co się z nią stanie? jak się jej da pozbyć?
 
 
GordonGekko 

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 422
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Prawdopodobnie operacyjnie, i odpłatnie.
 
 
mihausz 

Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

to w takim razie po co ona jest wymrażana? :|
 
 
GordonGekko 

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 422
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

Brodawki:

Jedną z bardzo częstych dolegliwości skórnych są brodawki popularnie nazywane kurzajkami. Wywoływane są zakażeniem wirusowym brodawczaka ludzkiego tzw. wirusem papilloma i mogą występować w postaci brodawek zwyczajnych, brodawek płaskich i brodawek stóp, a także kłykcin kończystych. Najczęściej występują brodawki zwyczajne, rzadziej brodawki płaskie, a najrzadziej kłykciny kończyste.
Brodawki zwyczajne są to niebolesne grudki o zrogowaciałej, nierównej powierzchni, które nie swędzą. Najczęściej występują na rękach pojedynczo lub po kilka. Często pojawiają się w okolicy wału paznokciowego lub pod płytką paznokciową. U pacjentów leczonych lekami immunosupresyjnymi czyli takimi, które sztucznie hamują odpowiedź immunologiczną, mogą osiągać duże rozmiary. Na skórze twarzy, zwłaszcza wokół ust, są białe i uszypułowane. Niekiedy ustępują samoistnie, częściej jednak wymagają leczenia.
Brodawki stóp występują w dwóch postaciach. Mogą to być pojedyncze, bolesne zgrubienia naskórka, które są często mylone z odciskami. Ta postać występuje głównie u młodzieży. Do zakażenia dochodzi na pływalniach. Często znikają samoistnie.
Drugi rodzaj brodawek stóp rozwija się bardziej powierzchownie, ale występuje gromadnie i samoistnie nie ustępuje.
Brodawki płaskie są małymi, płaskimi grudkami, często lekko przebarwionymi. Występują przede wszystkim u dzieci na grzbietach rąk i dolnej części twarzy oraz u osób z obniżona odpornością. Ustępują samoistnie.
Kłykciny kończyste - występują u dzieci w okolicy odbytu, często w związku z robaczycą, czasem mogą być wynikiem nadużyć seksualnych. U młodzieży i dorosłych, którzy podjęli współżycie seksualne, mogą pojawiać się na zewnętrznych narządach płciowych. Jeśli dochodziło do analnych kontaktów seksualnych, to kłykciny kończyste mogą objąć okolicę odbytu. Kłykciny przybierają kształt kalafiorowaty alko płaski. Samoistnie nie ustępują.
Leczenie brodawek polega na wymrażaniu ich ciekłym azotem lub podtlenkiem azotu, elektrokoagulacji lub odparowaniu laserem dwutlenku węgla. Najczęściej stosowaną metodą jest wspomniane wymrażanie przy użyciu metalowej sondy lub aplikatora w sprayu, ewentualnie używa się tamponu waty zanurzonego ciekłym azocie. Każda z tych technik jest skuteczna, jeśli brodawka zostanie dobrze przygotowana do zabiegu. W tym celu trzeba przed zabiegiem usunąć lub dobrze nawodnić warstwę rogową, która jest izolatorem termicznym i utrudnia przenikanie niskiej temperatury w głąb tkanek.
Brodawki można również wyłyżeczkować, wyciąć skalpelem lub potraktować elektrochirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Laserem usuwa się brodawki okołopaznokciowe oraz kłykciny kończyste ze względu na mniejsze krwawienie po zabiegu.
Tradycyjną zachowawczą metodą usuwania brodawek jest przyżeganie ich tzw. lapisem czyli azotanem srebra. Preparat ten ma kształt pręcika, którym dotyka się powierzchnię brodawki 2-3 razy dziennie. Po zastosowaniu azotanu srebra skóra może ulegać czasowemu ściemnieniu na skutek odkładania się srebra. Lapis można stosować na brodawki płaskie, brodawki zwykle i kłykciny kończyste.
Można również usuwać brodawki za pomocą smarowania ich środkami keratolitycznymi i cytostatycznymi. Leczenie to trwa jednak dłużej, około 6-8 tygodni. Środki keratolityczne to kwas salicylowy i kwas mlekowy. Ich działanie polega na zmiękczaniu i rozpuszczaniu rogowej substancji brodawek. Środkiem cytostatycznym stosowanym miejscowo jest fluorouracyl. Działa on hamująco na patologicznie wzmożony wzrost komórek brodawki. Należy zawsze uważać, aby preparat przeciwko brodawkom (Verrumal, Duofilm i Brodacid) nie stykał się ze zdrową skórą otaczającą brodawkę, ponieważ może wywołać jej podrażnienie, pieczenie, nadżerki, a czasem przemijające przebarwienie. Na skórę smarowaną tym preparatem nie należy wcześniej nakładać żadnych kosmetyków. Poza tym nie wolno preparatów przeciwko brodawkom stosować na skórę w okolicy oczu, nosa i warg oraz na błony śluzowe.

lek. med. Ewa Pakuła - "Bez Recepty" - luty 2003
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group