Centrum zamówień:
+48 512 109 807

Penis - Funkcje napletka

:: Ochrona
:: Wrażliwość
:: Przyjemność
:: Wyspecjalizowane receptory stref erogennych
:: Wędzidełko
:: Tkanka regulująca temperaturę
:: Wydzielanie
:: Przewody limfatyczne
:: Receptory estrogenu
:: Gruczoły potowe
:: Komórki ochronne
:: Rozwój normalnej żołędzi i wewnętrznego napletka
:: Swobodne wydłużenie członka
:: Swobodne krążenie krwi


Poniżej znajduje się lista znanych obecnie funkcji naturalnego (nienaruszonego) napletka. Wraz z obrzezaniem traci się większość tych funkcji. W zależności od stopnia obrzezania, rekonstrukcja napletka może przywrócić niektóre z tych funkcji. Z następującej listy możesz wywnioskować, że napletek nie jest tylko zbędnym kawałkiem skóry. Jest on wysoko wyspecjalizowaną częścią ważnego organu. To właśnie pragnienie przywrócenia tych funkcji kieruje mężczyznami, którzy decydują się na rekonstrukcję napletka.

Ochrona

Gdy napletek jest rozwinięty i rozciągnięty, jego średnia powierzchnia u dorosłego mężczyzny, (co obejmuje 50% lub więcej mobilnej skóry pokrywającej członek) wynosi 94cm kwadratowe - jest to powierzchnia o bokach 7,5 x 12,5cm. Ta wysoko wyspecjalizowana część pokrywa żołądź, tak jak powieka pokrywa oko, chroniąc ją przed otarciami, wysychaniem, zgrubieniami skóry oraz różnymi infekcjami. Efekty, jakie ma usunięcie napletka na męską i żeńską seksualność zaczynają dopiero być badane.

 

Wrażliwość

W 1996 roku odkryto, że wewnętrzny pierścień napletka - 1,5centymetrowa szeroka otoczka z miękkimi, nieregularnymi, sfałdowanymi prążkami, jest najbardziej unerwioną strefą erogenną męskiego ciała. Uważa się, że jest on odpowiedzialny za kontrolowanie orgazmu. Utrata tej niezwykle unerwionej części męskiego ciała w znacznym stopniu redukuje różnorodność i intensywność doznań seksualnych.

Przyjemność

Przyjemność dostarczana mężczyźnie, ale też kobiecie, przez ześlizgiwanie się napletka jest charakterystyczną cechą mechaniczną penisa. To wyślizgiwanie się i wślizgiwanie się z powrotem penisa (znane również jako ewaginacja i inwaginacja) sprawia, że zarówno przy penetracji jak i masturbacji ruch ten jest znacznie przyjemniejszy dla mężczyzny. (Można to sobie wyobrazić jako poruszanie się ręki w rękawie np. koszuli. Jeżeli przytrzymasz jeden koniec rękawa i naprzemiennie wyciągasz rękę z rękawa i chowasz ją z powrotem, obrazuje to działanie napletka, gdzie jego wrażliwa wewnętrzna część jest stymulowana za każdym razem, gdy żołądź porusza się tam i z powrotem.) Bez tego niezwykłego ruchu ślizgowego, seks, taki jak chciała tego natura, jest niemożliwy. Korona chirurgicznie operowanego penisa działa nieprawidłowo, jako jednostronna pokrywa, wypychająca na zewnątrz naturalne substancje nawilżające pochwę, co sprawia, że dla komfortowego dla obojga partnerów stosunku niezbędne są sztuczne środki nawilżające.

Wyspecjalizowane receptory stref erogennych

Napletek zawiera tysiące spiralnie zwiniętych wrażliwych na bodźce mechaniczne receptorów zwanych ciałkami Meissnera, stanowiących jeden z najbardziej wrażliwych elementów tworzących członek. (są to: ciałka Paciniego, Vatera- Paciniego, Ruffiniego i Golgi-Mazzoniego, komórki Markela, oraz nocyceptory). W sumie napletek zawiera 10 000 - 20 000 nerwowych zakończeń różnego typu, wyspecjalizowanych w odbieraniu przyjemnych bodźców. Są one w stanie wykryć najdrobniejszy ruch, nacisk, rozciągnięcie, zmiany temperatury i fakturę skóry. Wszystkie te właściwości są eliminowane poprzez obrzezanie.

Wędzidełko

Wędzidełko jest to wysoce erogenna, v-kształtna siateczkowata struktura znajdująca się na spodniej stronie żołędzi. Jest zazwyczaj wycinana lub uszkadzana w czasie obrzezania. W obu przypadkach jego ważna funkcja mechaniczna oraz zdolność dawania przyjemności zostają zaprzepaszczone. Wędzidełko tworzy tak zwaną deltę, która jest najbardziej unerwioną częścią wewnętrznego pierścienia napletka. Zadaniem wędzidełka jest naciąganie napletka na żołądź po erekcji. (W innych miejscach ciała również znajdują się struktury spełniające podobne do wędzidełka funkcje, np. pod górną wargą, czy pod językiem). „Słodkie miejsce" zaraz poniżej delty, na spodniej stronie penisa, u obrzezanych mężczyzn jest tylko pozostałością po wędzidełku, które zostało zniszczone podczas obrzezania.

Tkanka regulująca temperaturę

Napletek zawiera ponad połowę wyspecjalizowanej powłoki mięśniowej zwanej darto facia, która odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu moszny w idealnej temperaturze potrzebnej do produkcji spermy.

Wydzielanie

Gładka błona wewnętrznej części napletka produkuje komórki plazmowe wydzielające przeciwciała - immunoglobuliny, oraz białka przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, takie jak lizosomy zawierające enzymy niszczące patogen.

Przewody limfatyczne

Napletek zawiera przewody limfatyczne okolicy genitalnej. Dzięki temu wzmacniany jest naturalny system ochronny, a także prawdopodobnie wydzielanie immunologiczne.

Receptory estrogenu

Napletek zawiera receptory estrogenu. Ich funkcje biologiczne nie są jeszcze znane i muszą być zbadane.

Gruczoły potowe

Gruczoły potowe wewnętrznej części napletka wydzielają feromony, naturalne i mocne sygnały docierające do potencjalnego partnera seksualnego. Wiemy, że ich wpływ na seksualność człowieka może być ogromny, ale nie są znane konsekwencje ich braku.

Komórki ochronne

Wyspecjalizowane komórki Langerhana, znajdujące się w napletku, są jednym z najważniejszych elementów, z których składa się system odpornościowy członka.

Rozwój normalnej żołędzi i wewnętrznego napletka

Tkanka łączna, która zespala naturalny napletek i żołądź w okresie poprzedzającym dojrzewanie, zostaje rozerwana podczas obrzezania, uszkodzona zostaje żołądź i pozostałość napletka, co sprawia, że części te są bardziej podatne na infekcje, otarcia, kurczenie i odbarwienie. Można porównać to z naturalnym stanem żołędzi, gdzie posiada ona zdrowy, różowy, czerwony lub purpurowy kolor.

Swobodne wydłużenie członka

Napletek umożliwia pełne wydłużanie się penisa podczas erekcji, niczym nieskrępowaną długość i obwód. Możliwe jest to dzięki podwójnemu zwinięciu luźnego, zazwyczaj zwisającego napletka. Utrata połowy długości tej skóry sprawia, że jej pozostała część jest stosunkowo ciasna podczas erekcji, często nie pozwalając na swobodne powiększenie penisa. Większość mężczyzn, którzy poddali się rekonstrukcji napletka zauważyło u siebie powiększenie członka w obwodzie i na długość.

Swobodne krążenie krwi

Utrata ogromnej ilości żył, razem z arterią wędzidełka i odgałęzieniami arterii grzbietowej, utrudnia normalny obieg krwi na całej długości członka i żołędzi, mając wpływ na rozwój penisa i niszcząc jego naturalne funkcje.


góra strony
Podaj swój login i hasło
Login

Hasło

zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

Nie masz konta?
Zarejestruj się ZA DARMO