Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Zapalenie prostaty kilka pytań
Autor Wiadomość
problemmam 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   Zapalenie prostaty kilka pytań

witam.
opiszę szczegółowo mój problem. tak więc:
poszedłem do urologa i usłyszałem diagnozę zapalenie prostaty. nie pamiętam tylko czy przewlekłe czy bakteryjne (nie zrobiono mi konkretnych badań, więc lekarz pewnie sam tego jeszcze nie wie). Przed wizytą u urologa, leczyłem się na zapalenie pęcherza - błędna diagnoza lekarza pierwszego kontaktu. Aktualnie stosuję leczenie, faszerując się różnego rodzaju lekami.
poczytałem na temat tej choroby i ogólnie co nieco o niej wiem, jednakże nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na takie pytania:

Pomimo iż piję leki, mam uczucie jakbym nie trzymał moczu w 100%. mam tu na myśli fakt, że np po oddaniu moczu, odczuwam, że jeszcze coś ze mnie wycieka, pomimo iż, po wykonałem wszelkie czynności zapobiegającemu jakiemukolwiek wyciekowi. Sytuacja podobnie ma się gdy ciśnie mnie na kibelek. Wychodzą mi z penisa dosłownie krople, w takiej ilości, że pod napletkiem mam wiecznie mokro. jednakże w zasadzie na majtkach nie ma śladu moczu - ilości znikome, jednakże strasznie mnie to denerwuje i nie chce aby przerodziło się w coś gorszego. Czy to normalne przy zapalneniu prostaty, że wycieka mocz, czy to jakaś inna dolegliwość się nakłada? wcześniej dodam że tak nie miałem.



Mam 24 lata, jak więc możliwe jest że moge przewlekłe zapalenie prostaty
czy wynika to jakoś ze stylu życia, odżywiania?? Ja ogólnie pracuje na siedząco, jednakże 3 razy w tyg chodzę na siłownię i biegam. Odżywiam się raczej zdrowo, praktycznie nawet nie jem fastfoodów itp. dodam że raczej pracy zmienić nie moge.

czy leczenie, mam pół reklamówki jakichś tabletek, prowadzi do załagodzenia choroby, czy kompletnej jej eliminacji? czy to zapalenie nie będzie powracać, skoro przyszło nie wiadomo w zasadzie skąd?

czy zapalenie to będzie miało wpływ na moje życie seksualne? czy mogę spodziewać się jakichś zaburzeń w przyszłości??

dzięki za odpowiedź
 
 
3tom 

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 518
Skąd: polska
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Zapalenie prostaty jest trudne do wyleczenia.
http://www.pfm.pl/u235/navi/199190
http://www.po40.pl/index.php?id=703
 
 
matrix123 

Wiek: 36
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 11
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Tak poczytałem trochę na tym forum i chyba ja też mam zapalenie prostaty :/
Byłem kiedyś u urologa bo miałem problem że podczas oddawania moczu trochę mnie piekło. Właściwie to piekło (może nawet bolało) mnie najbardziej po oddaniu moczu, a jeszcze bardziej gdy go wstrzymywałem nagle. Urolog stwierdził że nic mi nie jest Oo Potem po niedługim czasie zaczęła boleć mnie prostata podczas wytrysku. Po jakimś czasie przeszło samo. Ostaniu znowu mam ten problem. Poza tym też już od czasu jak byłem u urologa czasami oddaję mętny mocz. Czyli co, mam zapalenie prostaty??
 
 
penis.com.pl
orgasm contol
3tom 

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 518
Skąd: polska
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Ty raczej nie masz zapalenia prostaty. :)
matrix123 napisał/a:
Po jakimś czasie przeszło samo.
Samo nie przechodzi. Możesz mieć zapalenie pecherza moczowego.
Idź do lekarza rodzinnego, powinien Tobie dać skierowanie na badanie moczu.
 
 
matrix123 

Wiek: 36
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 11
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Wiesz, ja wtedy byłem właśnie u rodzinnego i to on mnie skierował do urologa i także kazał zrobić badanie moczu. Badanie nic nie wykazało.
Będę się musiał chyba musiał znowu udać do lekarza.
 
 
3tom 

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 518
Skąd: polska
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Zrób sobie jeszcze raz badanie. Jakiś stan zapalny jest, ale prostaty nie.
Nie wiem czy wiesz, do badania daje się mocz ten pierwszy z rana. I najlepiej by było gdy Cię boli.
 
 
matrix123 

Wiek: 36
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 11
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 02 Maj, 2009   

Ja napisałem wcześniej że przeszło samo. Mówiąc to miałem na myśli ból prostaty(?) po wytrysku, bo to bólo-pieczenie (sam nie wiem jak to nazwać) po oddaniu moczu to mam cały czas. Nie wiem czy tak to zrozumiałeś?
 
 
3tom 

Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 518
Skąd: polska
Wysłany: Sob 02 Maj, 2009   

Ja zrozumiałem, że w ogóle przestało Cię boleć.
Skoro cały czas Cię boli to idź jeszcze raz do lekarza. Lekarz musi coś na to zaradzić.
Jeśli badanie moczu nic nie wykazuje to niech zrobią inne badania. Mozna zrobić USG pęcherza moczowego i prostaty. Na przerost prostaty można zrobić badanie krwi na PSA, albo lekarz może sprawdzić palcem.
Co do prostaty to wszędzie piszą, że zapalenie jest wieku ok. 40 - 50 lat. No ale wyjątki sie zdarzają.
 
 
matrix123 

Wiek: 36
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 11
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Tu gdzieś ktoś napisał że wyleczenie zapalenia prostaty jest trudne. Czy to znaczy że może być tak że będę musiał wpierniczać przez całe życie prochy?
 
 
problemmam 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

Pomimo iż piję leki, mam uczucie jakbym nie trzymał moczu w 100%. mam tu na myśli fakt, że np po oddaniu moczu, odczuwam, że jeszcze coś ze mnie wycieka, pomimo iż, po wykonałem wszelkie czynności zapobiegającemu jakiemukolwiek wyciekowi. Sytuacja podobnie ma się gdy ciśnie mnie na kibelek. Wychodzą mi z penisa dosłownie krople, w takiej ilości, że pod napletkiem mam wiecznie mokro. jednakże w zasadzie na majtkach nie ma śladu moczu - ilości znikome, jednakże strasznie mnie to denerwuje i nie chce aby przerodziło się w coś gorszego. Czy to normalne przy zapalneniu prostaty, że wycieka mocz, czy to jakaś inna dolegliwość się nakłada? wcześniej dodam że tak nie miałem.


czy ktoś mi może pomóc w tej kwestii??
 
 
wielka.woda 

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 13 Maj, 2009   

Nie wiem,problemmam,cos sie tak uczepil tych kropel. Nie znasz powiedzenia, ze chocbys strzasal 2 tyg i tak kropla spadnie w spodnie ? ;) Mozesz spokojnie swoje nerwy zwolnic z pozycji bacznosc i zajac czyms innym.
Jesli urolog po wizycie nie skierowal Cie na badania takie jak posiew spermy, i (lub) moczu, nie zrobil usg np, tzn ze bierzesz leki bezsensu przeciwko czemus co ani zdiagnozowane,ani zbadane, ani potwierdzone. W moim przypadku imitacja urologa na moje zapalenie prostaty wypisala Pimafucort, z wyraznym zaleceniem ktore brzmialo "prosze sie posmarowac RAZ i wyleczy sie pan". Nie wyleczylem sie, ale zaplacilem za ta porade 100zl. Pol roku po tej wizycie trafilem juz do kogos kto zasluguje na miano urologa, skierowal mnie na posiew, zrobil usg,i powiedzial mi co mi jest. Posiew robi sie po to,zeby ustalic przyczyne zmian w prostacie jesli takie sa, i objawow choroby prostaty - jesli takie sa. Jesli posiew wykaze bakterie w spermie lub w moczu, to zostanie zrobiony tzw. antybiogram, na ktorym bedzie podane jakie organizmy wychodowano w spermie lub moczu, i na jakie antybiotyki sa wrazliwe lub nie. Z tym pojdziesz do urologa, ktory dopiero w tym momencie zaordynuje leczenie celowe,a nie da przypadkowe leki ktore rownie dobrze pomoga na lupiez.
Wiek nie ma tu nic do rzeczy, na prostate choruja tez mlodzi ludzie. I wy wszyscy, ktorzy chorujecie na prostate,lub macie dziwne objawy,od roznego rodzaju boli, az po roznego rodzaju zmiany skorne na napletku lub zoledzi, idzcie do LEKARZA urologa, zrobcie sobie posiewy po to, aby wykluczyc bakteryjne zgk. Jesli posiew wyjdzie jalowy, wtedy jest inne leczenie,inne zalecenia. Powodzenia i zdrowka zycze.
 
 
ilonciac 

Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Lis, 2013   Zapalenie prostaty kilka pytań

Poczytałam sobie tu wasze wypowiedzi i podobne objawy ma mój partner. Bardzo często udaje sie do toalety, zwłaszcze w nocy, strumien moczu jest przerywany a czasem poleci tylko ciutkę.Uskarża sie na ból podczas oddawania moczu. Co może zacząć przyjmować do czasu wizyty u urologa? Jeszcze nie wiem na kiedy uda mi się go zapisać. Bez recepty oczywiście.
 
 
GustavoH 

Wiek: 64
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   Zapalenie prostaty kilka pytań

W przypadku prostaty nie ma zartow. Koniecznie trzeba udac sie do urloga i zrobic badania, to nie podlega najmniejszej dyskusji. Mi zona uswiadomila ze problem moze byc calkiem relany i wmoim przypadku. Dlatego robie regularnie badania diete wzbogacilem o prostaceum, puki co mam spokoj.
 
 
penis.com.pl
masturbator
ilonciac 

Dołączyła: 27 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 11 Gru, 2013   Zapalenie prostaty kilka pytań

Mój mąż też stosował ten suplement, ale dopiero jak lekarze uświadomili mu że ma powiekszowna prostate. Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo.
 
 
GustavoH 

Wiek: 64
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 12 Gru, 2013   

To nie przelewki. Należy sie zbadac aby wiedzieć jaka jest przyczyna dolegliwości. Czekanie i odwlekanie może tylko pogorszyć sytuacje a leczenie może być bardziej żmudne lub skończy sie operacja i oby tylko na tym sie skończyło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group