Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Skutki uboczne częstej masturbacji?
Autor Wiadomość
ptasznik15 

Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 21
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   Skutki uboczne częstej masturbacji?

Czy są jakieś skutki częstej masturbacji (np. 2 - 3 razy na dobę)? Bądź do czego może ona w takiej częstotliwości prowadzić i jakie są tego objawy?
 
 
BASF 


Wiek: 47
Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 1348
Skąd: poland
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Im częsciej tym lepiej np. dla prostaty. Onanizm/masturbacja fizycznie nie jest szkodliwa wręcz przeciwnie.
_________________
PZDR BASF
 
 
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Co za dużo to nie zdrowo, trzeba wszystko traktować z umiarem...
Kiedyś znalem kolegę co cała noc walił :/
 
 
penis.com.pl
tabletki penilarge
doswiadczony_kr 


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

ptasznik15,
Masturbacja, sama w sobie nie jest w żaden sposób szkodliwa, ale oczywićie należy to robić z rozsądkiem. Ale można sobie poważnie zaszkodzić uzależniając się od fantazji erotycznych, które często towarzyszą masturbacji i później powstaje problem ze współżyciem, z potencją, długością stosunku itd.
Więc masturbacja jak najbardziej tak, ale z umiarem i bez zbędnego fantazjowania.

BASF,
BASF napisał/a:
Im częsciej tym lepiej np. dla prostaty.

A masz jakieś badania naukowe, że jeśli ktoś to robi 3 razy dziennie to nie będzie miał problemów z prostatą ? "częściej" to pojęcie względne i dla jednego to więcej niż raz w tygodniu a dla drugiego to więcej niż 5 razy dziennie . . .
_________________
doswiadczony_kraków (30l)
energoterapeuta, hipnoterapeuta
http://pierwszy.net/hipnoterapiaireiki
GG 10270843
 
 
 
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Przy 5 razach na dzień to by mnie jajka bolały :)
Kiedyś jak miałem krew w nasieniu to lekarz zapytał mnie skąd wiem że tam krew była.
Odpowiedziałem że przez onanizm, zaraz padło kolejne pytanie: "Jak często to robisz?"
Palnąłem że raz na 14 dni a lekarz odpowiedział że to jeszcze za często :|
 
 
BASF 


Wiek: 47
Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 1348
Skąd: poland
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

doswiadczony_kr, w każdym fachowy, zaznczam fachowym piśmie jest zapisane, że nie stwierdzono skutków ubocznych dotyczących masturbacji, sexu. Mam tu na myśli fizyczne a nie psychiczne skutki. Owszem mogą się zdarzyć jakieś niepowołane, jednostkowe przypadki złego wpływu na zdrowie ale nijak ma się to do ogółu.
Poczytajcie pozycje Michaliny Wisłockiej tudzież Lwa Starowicza. Oni są wybitnymi sexuologami, więc ich wiadomości są najbardzej wiarygodne.
_________________
PZDR BASF
 
 
doswiadczony_kr 


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

BASF,
polecam dokładniejsze zapoznanie się z publikacjami prof. Starowicza :)
Szczególnie polecam książkę "Seks nietypowy" kilka jej fragmentów znajdziesz tutaj:
http://czytelnia.onet.pl/...o_czytania.html
BASF napisał/a:
Mam tu na myśli fizyczne a nie psychiczne skutki. Owszem mogą się zdarzyć jakieś niepowołane, jednostkowe przypadki złego wpływu na zdrowie ale nijak ma się to do ogółu.

A jak myślisz, czy psychiczne skutki nie mają wpływu na późniejsze współżycie?
Pomagałem już wielu facetom (w różnym wieku) gdzie okazało się, że masturbacja (często dość wymyślna) i towarzyszące jej fantazje miały tragiczne skutki związane z niemożnością odbycia stosunku, zanikami potencji w trakcie, niepełnym wzwodem . . .
Na szczęście mozna to skutecznie leczyć, psychoterapią lub hipnoterapią, ale czasami nie jest to takie proste. Oczywiście nie jestem wrogiem masturbacji, wręcz przeciwnie uważam ją za bardzo dobrą formę rozładowania emocji, ale wszystko należy robić z głową i nie przesadzać. Jak myślisz, czy chłopak, który masturbuje się 2 - 3 razy dziennie przez kilka miesięcy będzie w stanie odbyć normalny stosunek i będzie z niego zadowolony, czy też raczej będzie miał problemy z utrzymaniem wzwodu i dojściem . . . mnie wydaje się, że raczej to drugie.
_________________
doswiadczony_kraków (30l)
energoterapeuta, hipnoterapeuta
http://pierwszy.net/hipnoterapiaireiki
GG 10270843
 
 
 
ptasznik15 

Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 21
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

A czy na przykład wchodzą w grę fizyczne skutki jak np. "brak czucia w prąciu jak dotąd", pieczenie i takie jakby łaskotanie? Czy zachowanie wstrzemiężliwości może to unormować?
 
 
arthuro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Z tego co ja slyszalem w TV kiedys, to jezeli bedziesz ciagle sobie walil, to nie zdziw sie, jak juz w wieku 30 lat nie bedziesz mogl trzymac moczu.
 
 
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

No to tragedia ja już popuszczam ale to ze śmiechu :P zostały mi tylko 2 lata :P
arthuro, jeśli są jakieś skutki uboczne to jedynie fizyczne blazy na penisie :)
 
 
BASF 


Wiek: 47
Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 1348
Skąd: poland
Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

Seba081, Ty się nie śmiej znam ludzi, którzy jeszcze wierzą, że od częstej ipsacji rosną włosy między palcami. Smutne.
_________________
PZDR BASF
 
 
arthuro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

BASF - hahahaha, wlosy miedzy palcami, hahahaha a to dobre, nie slyszalem tego xD :D :mrgreen: :lol:
 
 
DamienO 

Wiek: 50
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 32
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Ja walę 25 lat. Mam 36 lat i zero problemów z sexem, a walę praktycznie codziennie.
 
 
penis.com.pl
masturbator
siferius90 

Wiek: 34
Dołączył: 26 Sie 2021
Posty: 78
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 26 Sie, 2021   

Ja też walę od jakichś 20 lat. Jedyne skutki uboczne to uczucie niebiańskiej rozkoszy ;-)
 
 
Ononim 

Dołączył: 08 Lis 2020
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Sie, 2021   

Ja też wale od zawsze i zero problemów, jakieś teorie czasem krążą z czasów jak się uważało, że to wstrętne złe itp itd :D
Jak się długo nie wali lub nie uprawia seksu, to minus jest taki, że samo strzeli podczas snu 😂 i zaleje pościel.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group