Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Czemu ludzie boją się inności.
Autor Wiadomość
roboMOD
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   Czemu ludzie boją się inności.

Pytam bo to zagadnienie bardzo mnie interesuje. Dlaczego sami często będąc nudnymi i szarymi boimy się wszelkich inności, wszystkiego co odbiega od normy. Naszej normy oczywiście. :D
 
 
kocurek 


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

to jest bardzo proste. z reguły boimy się tego czego nie rozumiemy i często nie robimy nic w tym kierunku, żeby to zmienić, poznać. wymyślamy swoje opinie na podstawie stereotypów, wypowiedzi obcych osób, a sami nigdy nie spotykamy się "z tą sytuacją w 4 oczy". powinniśmy to sukcesywnie zmieniać, bo świat jest naprawdę trochę inny niż nasze wyobrażenie.
 
 
PiotruśPan 


Wiek: 37
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

Inność, obcość = strach, zło :] Od zawsze ludzie bali się obcości i tym, ktorzy byli inni przypisywali rozne cechy;) Od deformacji fizycznych, po sily nadprzyrodzone... Dzisiaj jest troche inaczej, ale obcy są nadal spychani na margines. Odmienność nadal powoduje strach wsrod ludzi!

Heh... Czytałem ostatnio książkę;) stwierdziłem że się z wami podzielę :roll: ;)
 
 
penis.com.pl
andropenis
Fantom17

Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 235
Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

ludzie czesto boja sie zmiany która teoretycznie moglaby zaklocic ich ustabilizowana codziennosc,ja sam mam opory zeby sprobowac jakiejs nowej rzeczy czy isc w nowym,innym kierunku ale kiedy juz sie decydowalem na taki krok to dochodzilem do wniosku: bylo spoko,ale teraz jest lepiej.
 
 
Daniel(YRTH) 


Wiek: 37
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

ludzie boją się odmienności bowiem jej nie rozumieją
strach każdego ogarnia gdy się styka z czymś nowym z czym wcześniej nie miał do czynienia, czy to ma być nowa praca czy przyznanie się do jakiegoś sekretu, każda zmiana buzy dotychczasowy porządek, a odmienność wydaje się nie pasować do koncepcji spójnej całości, ludzie wymyślają najróżniejsze stereotypy (bardzo często kłamliwe) na podstawie swoich wyobrażeń o pewnej rzeczy, tacy już są ludzie, muszą mieć swoją teorię niekoniecznie popartą własnymi doświadczeniami, boją się wyjść poza obszar tego co jest wokół nich, tego co im znane, każda zmiana wywołuje strach
pod tym względem ludzie niewiele się różnią od ludzi prehistorycznych, średniowiecznych czy innych epok, jednakże wszystko ewoluuje i żyjemy w czasach w których coraz więcej osób wychodzi poza znane granice, stara się dążyć do zrozumienia więc jest kwestią czasu kiedy ta inność, którą mamy teraz wyda się czymś normalnym na porządku dziennym, ale pojawi się wtedy inna bariera do pokonania

Sory za wymądrzanie się i powtórzenie kilku rzeczy
_________________
"Ten, kto posiada miecz, musi wciąż wystawiać go na próbę, aby nie zardzewiał w pochwie."
Paulo Coelho "Pielgrzym"
 
 
addam

Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 131
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Ja sam się boję swojej inności. :lol:
 
 
radi 

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009   

Daniel(YRTH) napisał/a:
odmienność wydaje się nie pasować do koncepcji spójnej całości, ludzie wymyślają najróżniejsze stereotypy (bardzo często kłamliwe) na podstawie swoich wyobrażeń o pewnej rzeczy, tacy już są ludzie, muszą mieć swoją teorię niekoniecznie popartą własnymi doświadczeniami, boją się wyjść poza obszar tego co jest wokół nich, tego co im znane, każda zmiana wywołuje strach

Dokładnie, zgadzam się, ale wydaje mi się, że to nie strach, ale bardziej niechęć życie wg sztywnych konwencji nie dopuszcza niczego, co poza te konwencje się wyłamuje.

Daniel(YRTH) napisał/a:
jednakże wszystko ewoluuje i żyjemy w czasach w których coraz więcej osób wychodzi poza znane granice, stara się dążyć do zrozumienia więc jest kwestią czasu kiedy ta inność, którą mamy teraz wyda się czymś normalnym na porządku dziennym, ale pojawi się wtedy inna bariera do pokonania

Na szczęście tak jest, że inność, która nie wyrządza krzywdy innym staje się akceptowana. Na Zachodzie postępuje to szybciej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group