Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Nagosc na basenie / szatni / przebieralni
Autor Wiadomość
piotr.99 

Wiek: 24
Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 34
Skąd: jelenia góra
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

adas napisał/a:
Skoro juz się zarejestrowałem to jeszcze napisze odnośnie siłowni. Od ok miesiąca chodzę w Anglii na siłownię i tez poniękąd zastanawiełem się jak będzie w szatni (przez to trafiłem na forum). Około połowa osób wogóle nie korzysta z pryszniców (kabiny). Z tej połowy, która korzysta to wiekszość idzie w bokserkach i z ręcznikiem do kabiny. Jeżeli chodzi o nagość, to najwyżej zdjęcie majtek przy własnej szafce. Ale to razdkośc. Na kilkanaście wizyt jeszcze nikogo nie spotkałem aby szedł od szafki pod prysznic nago.


ja jak bylem w szkocji to faceci nie maja z tym problemu, jeden sie owinie recznikiem, inny nie
w szatni nie ma zadnych kabin zeby sie mozna bylo przebrac (sa chyba ale ciezko trafic na nie- duza szatnia bardzo a takich kabin to moze ze 3 sa i to ukryte gdzie w rogu). jak ktos nago wystapi to nie ma zadnej krepacji i nikt nic nie gada :P
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

A może problem w tym że u nas w polsce szatnie to są takie małe klitki? jeden koło drugiego brak przestrzeni.. sama korzystam z szatni na siłowni to mało tam miejsca...
 
 
pawel5 

Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 25 Sie, 2018   

Dla mnie nie ma znaczenia po szkole WF wcześniej teraz po pracy po siłowni czy basenie rozbieram się do bielizny odwracam przodem do szafki ściągam gacie przerzucam ręcznik lub obwiązuję i idę pod prysznic analogicznie z powrotem wracam odwrócony do szafki ściągam ręcznik i zakładam gacie. Jak kogoś strasznie to ciekawi to niech patrzy. Niezależnie od tego czy mam trzy kroki do domu czy dwa i pół czy przyjechałem samochodem rowerem hulajnogą czy autobusem :D . Ze zdejmowaniem gaci pod prysznicem zdarzyło się kilka razy że upadły na podłogę a nie wiadomo co tam siedzi. W szkole zdarzało się że komuś się wzbudził to była polewka i tyle. Teraz też nikt nie robi z tego wielkiego halo znaczy że zdrowy chłop. Polecam wszystkim się przełamać w końcu każdy facet naprawdę ma to samo. Żal mi ludzi którzy wykonują ekwilibrystykę żeby się przebrać zasłaniając ręcznikiem. Nie mogę zrozumieć ludzi którzy w ogóle nie korzystają z prysznica np po siłowni czy pracy i wypsikani dezodorantem jadą do domu.
Kiedy ktoś się rozbiera albo pod prysznicem nie patrzę na inne ptaki po prostu myję się potem przebieram i koniec. Nie jestem ekshibicjonistą i nie mam ptaka do kolan.
Tak jak ktoś wcześniej napisał tym wstydliwym przydało by się wojsko albo granie w drużynie sportowej tam nie ma ceregieli. Często zdarzyło się że akurat była pani sprzątająca szatnie jak wyszedłem ale po pierwsze to zazwyczaj kobiety dojrzałe i już na pewno wydziały faceta z ręcznikiem i jego pupę. Pani zazwyczaj mówi wtedy przepraszam i wychodzi.
Stosuję tylko jeden wyjątek od zasady jeżeli w szatni są dzieci szczególnie na basenie wtedy idę do przebieralni.
Panowie i panie problem siedzi w waszych głowach polecam się przełamać.
 
 
penis.com.pl
penilarge krem
adas 

Wiek: 33
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

pawel5 napisał/a:
Polecam wszystkim się przełamać w końcu każdy facet naprawdę ma to samo. Żal mi ludzi którzy wykonują ekwilibrystykę żeby się przebrać zasłaniając ręcznikiem. Nie mogę zrozumieć ludzi którzy w ogóle nie korzystają z prysznica np po siłowni czy pracy i wypsikani dezodorantem jadą do domu.

Panowie i panie problem siedzi w waszych głowach polecam się przełamać.


Już pisałem poprzednio. Nie ma żadnego problemu, problem to maja ludzie że inni się nie chcą rozbierać. Może i każdy ma to samo ale nie każdy chce oglądć inne i nie każdy lubi jak inni patrzą na jego. Jak ktoś po siłowni idzie prosto do domu to nie dziwię, się że nie bierze prysznica. Może się brzydzi, może ma obawy o jakieś bakterie. Jego wybór. A w ogóle to uważam, że jak ktoś dba codziennie o higienę, to taka godzina siłowni nie spowoduje że nagle będzie jakoś nadzwyczajnie śmierdział. Gdyby brał kąpiel raz na tydzień to co innego.
Dlatego uważam, że wszystko należy robić z umiarem. Jeśli masz na siłowni prysznic z kabina to nie rozumiem po co zdejmujesz majtki w szatni. Nie rozumiem co znaczy "przerzucam" ręcznik? Jeśli to, że rzucasz go na ramię i idziesz z dyndającym penisem przez sztanię to już w ogóle, bez komentarza. Uważam, ze należy szanować wszystkich. Czyli tym co się nie robieraja nie wmawiać, ze coś z nimi nie tak, a tym drugim, niech chociaz robia to jakoś normalnie, z lekka dyskrecją. Bez przesadnych ceregieli typu paradowanie nago po szatni, czy "półgodzinne" wycieranie się komuś przed oczami. I tyle.
_________________
yekst podpisu
 
 
pawel5 

Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

Widzę że muszę uzupełnić ze szczegółami Kolego adas ręcznik mam o wymiarach 180 x 70 cm nawet przerzucenie go przez ramię powoduje że jego końce zakrywają nefralgiczne miejsca z przodu i z tyłu do połowy ud. Co do kabin to nie ma jest ściana z wąskimi ściankami działowymi żeby się nie chlapać bez żadnych zasłonek czy drzwi i haczyk na ręcznik. Co do wycierania wycieram się bezpośrednio w miejscu kąpieli lub jeśli ktoś czeka po wyjściu spod natrysku w pomieszczeniu z natryskami i nie paraduje pół godziny ze sprzętem na wierzchu po szatni.
Nie mam problemu z tym że inni nie chcą się rozebrać tylko że w ogóle nie korzystają z możliwości kąpieli. Można to zrobić w bardziej intymny sposób. Jeżeli ktoś nie chce to nie widzi przypadkiem kogoś nago.
Co do obrzydzenia to oczywiście własne klapki to podstawa w publicznych prysznicach. Jeśli chodzi o spocenie to nie wierzę że po godzinie orbitreka bieżni wioślarza czy dobrego wyciskania gość nie jest spocony. Oczywiście nie dotyczy to osób które przychodzą na siłownie wypić kawę, pogadać z kolegami i pstryknąć fotę na fejsa. Pozdrawiam serdecznie
 
 
zbychwawawa 

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 999
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018   

pawel5, a bierzesz też pod uwagę że dla niektórych taki prysznic w małych dusznych szatniach jest stratą czasu? umyjesz się i zaraz znowu jesteś cały mokry bo 30 chłopa robi w szatni/prysznicu saunę? i tacy ludzie wolą się udać szybko do domu i tam ogarnąć się? bo ja sobie nie wyobrażam że idę po siłowni potem na spotkanie/randkę czy do pracy. Torba pełna przepoconych ciuchów/mokry ręcznik.

Cały czas sprowadzacie wszystko do tego że ktoś się wstydzi, że ktoś coś musi. Niech każdy zacznie interesować się swoim życiem a nie czyimś i mówić co ma robić a czego nie.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

pawel5 napisał/a:
anowie i panie problem siedzi w waszych głowach


ja tam nie mam i nie widzę problemu
 
 
raf.jaw 

Wiek: 29
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 63
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

To ja się też wypowiem ;) Chodziłem na 4 różne siłownie + jakiś okazyjny wypad do aquaparku. Nie wiem, czy akurat tak trafiam, ale nigdy nie widziałem, żeby więcej niż jedna osoba była nago. W każdej z tych siłowni są kabiny lub przegrody z zasłonkami. Czasem zdarza się, że ktoś zmienia bieliznę przy swojej szafce, ale nie miałem jeszcze takiej sytuacji, żeby ktoś prezentował się, dumnie idąc przez całą szatnię :P Tylko aquaparku jeden facet kąpał się nago pod wspólnym prysznicem bez przegród. Sam należę do osobników wstydliwych i rozbieram się jedynie do majtek, zabieram drugie i ręcznik do kabiny. Tam się wycieram i zakładam czystą bieliznę. Nigdy nie wychodzę bez prysznica, bo nawet jeśli spocę się w gorącej szatni, to przynajmniej jestem czysty i pachnący, w przeciwieństwie do stanu po godzinnych ćwiczeniach ;) Uważam, że kwestia nagości jest bardzo indywidualna i nie należy do tego nikogo namawiać ani nikomu odradzać, jeśli się z nią za bardzo nie obnosi. Natomiast sam prysznic, moim zdaniem, jest potrzebny. zbychwawawa, czasem pójście na siłownię przed pracą czy spotkaniem to jedyna możliwość w całym dniu, więc trzeba z niej skorzystać ;) A co do tłoku i gorąca w łazience, polecam wybieranie mniej zatłoczonych, mniejszych siłowni.
_________________
skype: raf.jaw
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

raf.jaw, ale teraz wciskają w puste luki takie małe siłownie no i niestety mała siłownia mała przebieralnia
 
 
zbychwawawa 

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 999
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   

raf.jaw, wiem i rozumiem to, ale dalej uważam że każdy ma wolny wybór :)
 
 
sikor17 

Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 149
Skąd: katowice/gliwice
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   

Przeczytałem ostatnią dyskusję i szczerze większość argumentów jest totalnie nietrafiona. Może na początek trochę moich obserwacji, bo w kilku siłowniach już trenowałem ;) ogólnie im mniejszy obiekt i bardziej "tradycyjny" tym mniej krępacji, natomiast im większy (patrz "sieciówki") tym gorzej. Dlaczego? Sprawa jest bardzo prosta, w dwóch tradycyjnych siłowniach pomieszczenie przebierali składało się jedynie z szafek i ławek, natomiast prysznice były osobnym pomieszczeniem, ale BEZ żadnych zasłon, przegród, itp. I na prawdę nikt nie miał problemu z nagością. Nieważne czy bieliznę ściągał przy szafce, czy już w pomieszczeniu z prysznicami. Natomiast w tzw. sieciówkach z nagością jest problem bo wszędzie muszą być kabiny. Jak w jednym obiekcie zrobili kabiny niezamykane, bez zasłonek to był koniec świata i lament na fanpage...
Teraz właśnie kilka dosyć ważnych kwestii, które jakoś w Polsce mamy problem zaakceptować:
- kąpiel nago PRZED wejściem na basen powinna być obowiązkowa dla wszystkich, co jak ktoś już zauważył zaleca sanepid. To nie jest kwestia "moja decyzja, mój wybór" - wszyscy pływają w jednej wodzie, więc kogoś "brudy" z niedomytych części ciała wpływają na innych. A nie jest to błaha sprawa, bo wystarczy zobaczyć jakie są procedury, gdy na basenie pojawi się fekalny problem (dla niezorientowanych - cały obiekt jest wyłączany z eksploatacji, a niecka podlega obowiązkowej dezynfekcji i wymianie wody). Natomiast kąpiel po basenie oczywiście obowiązkowa nie jest, ale lekarze również ją zalecają, bo umówmy się związki chloru nie są najzdrowsze dla skóry.
- biorąc pod uwagę powyższe - idąc na basen każdy powinien mieć świadomość, że jest to miejsce gdzie jest obecna nagość! Więc nie powinno być żadnego oburzenia czy wyklinania, że ktoś kąpie się nago, nawet jeśli nie ma zasłonek czy kabin.
- co do siłowni - tutaj tym bardziej jeżeli ktoś chce chodzić, to musi się pogodzić z faktem, że tam również nagość jest czymś całkowicie normalnym. I to, że ktoś rozbiera się przy szafce, czy nie owija się ręcznikiem jest normalne. Jeżeli nie chcesz takich widoków to odwróć głowę lub po prostu nie chodź. Właśnie po to są szatnie męskie i damskie, aby ludzie nie byli skrępowani nagością.
- sauny to całkiem osobna historia, ale tutaj polacy są zazwyczaj niereformowalni. Regulaminy jasno wskazują - do sauny suchej wchodzi się w samym ręczniku, a następnie ręcznik ten kładziemy w taki sposób aby całe ciało znajdowało się na nim. Natomiast z doświadczenia wiem, że o ile panowie jeszcze czasami tak robią, to panie w 99% nie (najczęściej wchodzenie w płenym stroju kąpielowym).
- dzieci w szatni - ok temat jest dosyć kontrowersyjny i oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby szatnie rodzinne. Niemniej jednak, jeżeli takich nie ma to ojciec czy matka muszą mieć świadomość, że szatnia i prysznic to miejsce, gdzie można spotkać nagą osobę. Ponownie z obserwacji widzę, że niektórzy rodzice nie mają z tym problemu, jednakże też można przeczytać o nawiedzonych "madtkach" które lecą na skarę do dyrekcji, bo jej synuś zobaczył nagiego pana...

Podsumowując mój długi wywód - nagość nie jest erotyzmem, a szatnia na siłowni czy basanie to miejsce gdzie nagość jest normalna i każdy musi się z tym liczyć. Natomiast w przypadku basenów - kąpiel nago przed wejściem tym bardziej jest nie tylko normalna, ale powinna być standardową procedurą, gdyż jest bezpośrednio związane z oddziaływaniem na innych użytkowników ;)
A tak na marginesie dodam też to, co zauważył inny użytkownik - w wojsku, czy w szatni sportowej zachowanie odwrotne (czyli takie "chowanie") jest czymś całkowicie nienormalnym. Podobnie zresztą było jeszcze kilkadziesiąt lat temu - proszę zapytać swoich rodziców, a może niektórzy użytkownicy sami jeszcze pamiętają - mianowicie łaźnie publiczne. Przecież nikt wtedy nie myślał o jakiś kabinach, zasłonach, itp. Było 20 pryszniców obok siebie i już ;)
  
 
 
pawel5 

Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 21
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2018   

Dziękuję za Twoją wypowiedz. Po publicznym linczu który mnie spotkał na forum już zacząłem myśleć że to ze mną coś nie tak. Jednak chyba wszystko oki.
 
 
raf.jaw 

Wiek: 29
Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 63
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2018   

sikor17, mądrze piszesz, ale to nie jest takie proste ;) Owszem, kąpiel nago jest wskazana i absolutnie nie mam nic przeciwko tym, którzy tak się kąpią. Co jednak mają zrobić osoby wstydliwe, które nigdy nie były w wojsku, drużynie sportowej, ani nie korzystały z publicznej łaźni i nie mogą się przekonać do publicznego zdjęcia bielizny? Może masz jakieś rady? ;)
_________________
skype: raf.jaw
 
 
penis.com.pl
bathmate
Mlodypenisek 

Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2018   

wstydzę się
 
 
DTTPO 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2018   

Ja tylko kilka słów nt. niemycia się po treningu. Ja nieraz po treningu się biorę prysznic, ale rzadko, bo tam gdzie mamy treningi jest mało kabin 1 na 5 osób i zająć mi się nie chce, woda często słabo leci, trening kończę po 22, to nieraz wolę szybko do domu i z żoną do wanny. A jak wracam rowerem to w ogóle nie ma sensu się myć, bo mam pod górkę i na nowo się pocę. No i jak się umyje to głowę mam jednak bardziej mokra niż po treningu przez co dłużej słuchać się muszę (suszarek nie ma). Za to przed i po basenie myje się zawsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group