Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Nagosc na basenie / szatni / przebieralni
Autor Wiadomość
tcq 

Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 58
Skąd: Wlkp
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

Ja problemu z nagością w szatniach (basen, siłownia, sauna etc) nie mam. Chlorowana/ozonowana woda bardzo wysusza skórę, dlatego trzeba się dokładnie umyć po basenie (po saunie wręcz przeciwnie - mydło zapycha pootwierane pory) najlepiej nawilżającym mydłem/żelem. Obnosić się z gołym tyłkiem nie ma po co.
Sytuacja jednak się zmienia, jeżeli w okolicy widzę dzieci. Kiedy młode kąpią się z ojcami pod prysznicem szczelnie zawinięci w kąpielówki zwykle znajduję sobie zajęcie do czasu aż sobie nie pójdą (zmiana soczewek, przyniesienie szamponu i żelu etc.). Nie czuję się kompetentny do stosowania terapii szokowej oswajania z ciałem ;) Każdy wychowuje swoje dziecko jak chce i tyle. Inaczej, w sytuacji naturalnej, kiedy widzę chłopców z ojcami, którzy również stawiają na higienę i traktowanie podstawowej seksualności naturalnie.
Innym tematem jest sauna. Z samej swoje zasady jest to strefa nagości z uwagi na zdrowie i higienę. W saunie suchej ilość potu, wody i toksyn jakie wydziela skóra jest wręcz niesamowita, dlatego podłożenie pod siebie ręcznika jest obligatoryjne (twój pot należy do ciebie - nie zostawiaj go na ławce), jednak ludzie, którzy się nimi owijają budzą we mnie nieco obrzydzenie, bo to wszystko co z człowieka wychodzi wsiąka w ten ręcznik... i tak z nim spacerować przez te 2-3 godziny... :roll: Natomiast w saunie mokrej to już w ogóle jest poezja. Ludzie wchodzą, siadaną na pokrytych wodą kamieniach, ręczniki piją tą wode ze wszystkim tym, co się z człowieka wypociło, potem chodzą z tymi mokrymi, cieknącymi wodą szmatami na biodrach... A jak jeszcze ruszają prosto do suchej i zostawiają to, co w ręczniku na drewnianej łąwce to już mi się na wymioty zbiera.
Konkludując ten długi i nudny post: nagość nagością a higiena higieną. Jeśli masz problem z nagością i przeszkadza Ci to w zachowaniu higieny - twoja sprawa, ale nie roznoś swoje syfu za sobą.
Pozdrawiam cierpliwych co przeczytali do końca :P
 
 
 
boy2010 


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 761
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016   

tcq
masz całkowitą rację :wink:
_________________
1. Nie liczy się to, co masz, ale jak tego używasz.
2. Zawsze jest ktoś gorszy od ciebie.
3. Nie przejmuj się krytyką na temat swojego kutasa.

-------------------------------------------------
 
 
Kwiatol 

Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Nie 14 Sie, 2016   

Sauna to jest w ogóle temat-rzeka. Co ludzie tam wyprawiają. Jeszcze mogę zrozumieć, że na prysznicach basenowych, gdzie są małe dzieci z rodzicami/młodzież szkolna i tu fakt, ciężko kogoś obcego do nagości przekonywać. Ale na saunach, które są często oddzielone od reszty aquaparku/basenu czy przy siłowniach, to już siedzenie w ręczniku albo w stroju koszmar. Szczególnie jak jest strefa beztekstylna. I jeszcze oburzenie, jak ktoś zwróci uwagę.
_________________
Life Is Short, For Fuck Sake, Do What Makes You Happy.
 
 
penis.com.pl
orgasm contol
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Sie, 2016   

Kwiatol, ludzie bardzo często nie szanują pewnych zasad w niektórych miejscach, czy to sauna, basen czy nawet plaża naturystów. Cóż zrobić..
 
 
Kwiatol 

Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Zastrzelić np :) :) :) żartuję oczywiście. Ale czasem człowiek traci nadzieję, bo tam gdzie chodzę na saunę zasady korzystania wypisane są wielkimi literami przy wejściu, powtórzone w przebieralniach oraz jeszcze raz przed każdą sauną. Za pomocą obrazków. A i tak nie ogarniają...
_________________
Life Is Short, For Fuck Sake, Do What Makes You Happy.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Kwiatol, nic na to nie poradzisz :P z drugiej strony po co psuć sobie relaks i przejmować się :P
 
 
Kwiatol 

Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Zapomniałem dodać, że oni jeszcze rozmawiają. Choć lepszym określeniem byłoby pier***ą głupoty :)
_________________
Life Is Short, For Fuck Sake, Do What Makes You Happy.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Fińskie przysłowie:
Cytat:
W saunie należy zachowywać się jak w kościele.
 
 
bear834 

Wiek: 40
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 519
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

akurat wiekszosc panow ktorzy maja male peniski czesto kapie sie w gaciach i unika latania z malym ;) sa oczywiscie wyjatki - jak ktos ma wyrabane.

co innego wlasciciele sporych penow - tutaj to chyba norma ze zdejmuja i okazuja swiatu swoje wdzieki, raz na zagranicznym basenie trafilem na goscia ktory mial naprawde sporego przyjaciela, juz na samym basenie zwracal na siebie uwage kobiet - obcisle kapielowki ktore uwidacznialy dumnie zwisajacego draga - w zwisie mial spokojnie z 18cm, pod prysznicem to juz naprawde odstawil spektakl-latal i majtal nim na wszystkie strony az w koncu wlazl pod prysznic gdzie mu stanal - nigdy nie widzialem tak wielkiej paly w zyciu - na oko mial z 23-25cm, inni faceci raczej tez gdyz widzialem jak kazdy zerkal z zazdroscia.

coz, facet byl mega pewny siebie - a zebyscie widzieli z jaka panienka na tym basenie byl-poezja.

niektorym sie przyfarci ;)
 
 
Kwiatol 

Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

18-stu to ja nawet we wzwodzie nie mam i mam... na to wyrąbane. Jest, jaki jest, nie będę się tym przejmował, ani tego ukrywaĺ na saunie/na basenie. Jak to kogoś bawi czy coś, jego sprawa.
_________________
Life Is Short, For Fuck Sake, Do What Makes You Happy.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

Kwiatol, dokładnie po co się przejmować.
 
 
gutek90 

Wiek: 38
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Jak dla mnie oczywista sprawa że nagość jest czymś normalnym. Przeciez nie przychodze tam zeby ktos mnie oglądał czy ja kogoś. Nikt nie musi patrzeć, ja też nie patrzę na kogoś.
 
 
Patryk13 

Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 9
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Ja nie czuję skrępowania, prysznic po basenie, siłowni, wf-ie jest czymś normalnym. Pewnie, pierwszy raz napawał wątpliwościami i obawami, ale w końcu każdy facet ma to samo. Czasem stanie, ale się tym nie przejmuje, to normalne.
 
 
penis.com.pl
tabletki penilarge
Shnitzel 

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 456
Skąd: Podstolica
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Odnośnie sauny - ręcznik jest po to aby zabrać swój pot ze sobą. Czyli kładziemy pod tyłek aby nie ciekło na deski.

A co do gadania w saunie - zależy - jak ma siedziec w kompletnej cieszy to czas mi sie kompletnie dłuży, jak jest ciekawa rozmowa to czas szybiej płynie i wiecej mozna wysiedzieć. Oczywiście rozmawia sie cicho dyskretnie i to raczej jak zależy kto jest, jak jest cisza i skupienie to nie przeszkadzam ale jak sam lub z kumplem siedzę to mam milczeć?
_________________
TereFere.
 
 
 
Kwiatol 

Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 26
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Jak nie ma nikogo innego to możecie nawet krzyczeć :D problem jest niestety z takimi, którym się wydaje, że to takie samo miejsce jak np chodnik czy impreza u kumpla. Jak ktoś "drze japę" od samego wejścia. Szczególnie w miejscu, które w swoim regulaminie ma napisane, że to "strefa ciszy". I powtórzone to za pomocą obrazków. Ale z drugiej strony te same obrazki dotyczą braku strojów i też nie ogarniają, więc pewnie za dużo wymagam :D :D :D
_________________
Life Is Short, For Fuck Sake, Do What Makes You Happy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group