Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Nagość w saunie
Autor Wiadomość
Gościu2288 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Śląskie
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   Nagość w saunie

Witam
Mam pytanie. Czy są tutaj jakieś osoby niepełnoletnie, które chodzą do sauny nago? Czy ludzie dziwnie się na was patrzą? I odwrotnie Czy osoby dojrzalsze dziwnie patrzą na niepełnoletnich? Chodzicie do sauny zawsze nago (z odkrytym ciałem, bez okrycia) czy tylko gdy jest to konieczne (np. przy saunie parowej).
 
 
michalza 


Dołączył: 11 Cze 2020
Posty: 551
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

Zacząłem chodzić do sauny w wieku 16 lat. Chodziłem z ojcem. Oboje kąpaliśmy sie pod prysznicem nago i potem w saunie nago. Każdy podchodził do tego normalnie, dorośle, nikt się nie patrzył dziwnie.
 
 
Ancymon 

Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2021
Posty: 591
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

Gościu2288, wydaje mi się, że źle stawiasz sprawę. Przecież nie masz na czole napisane ile masz lat, więc osoby postronne tego nie wiedzą ;) Statystyczny 13latek może wzbudzać pewne dziwne spojrzenia, ale statystyczny 16latek już niekoniecznie.
 
 
penis.com.pl
viamax
potrzebny 

Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

Gościu2288, przed wizytą w saunie polecam sprawdzić jej regulamin i dowiedzieć się czy wpuszczają tam osoby przed 18 r.ż. Czasami zdarza się, że na siłowniach, gdzie wstęp mają też niepełnoletni funkcjonują sauny tylko dla pełnoletnich, np. z uwagi na fakt że są koedukacyjne. To, czy ktoś w praktyce przestrzega tego regulaminu to już inna bajka.

+ tak jak pisze Ancymon. 16latka w saunie o dowód raczej nikt nie zapyta
 
 
 
Gościu2288 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Śląskie
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

No dobrze. A w przypadku nagości opcjonalnej? Okrywacie się ręcznikiem w saunie suchej i innych czy tylko gdzie jest to obowiązkowe np. w łaźni parowej?
 
 
potrzebny 

Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

Cytat:

U mnie to akurat zależy od dnia i tego czy np. większość siedzi odkryta czy raczej zakryta, choć sam zwykle staram się odkrywać.

Poza tym w saunach przy siłowniach gdzie się pojawiam raczej nikt nie obczaja sobie pałek w saunie.
 
 
 
Gościu2288 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Śląskie
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

Dla mnie to jednak trochę dziwne. Człowiek z natury jest stworzony razem ze wstydem który jest naturalną reakcją organizmu. Dziwne dla mnie jest to, że w pewnym momencie on zanika. Ja na przykład nigdy bym się nie odważył być jakoś publicznie nago. Przynajmniej nie w tym momencie.
 
 
potrzebny 

Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

Z tym wstydem jako naturalną reakcją organizmu chyba się nie zgodzę. Wydaje mi się że wstyd nagości wynika bardziej z ewolucji i reakcji otoczenia. Przecież podczas wizyty u lekarza nie wstydzisz się nagości (chyba), podobnie jak dla niektórych plemion naturalna jest nagość. Kwestia otoczenia.
 
 
 
Gościu2288 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Śląskie
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2022   

potrzebny napisał/a:
Z tym wstydem jako naturalną reakcją organizmu chyba się nie zgodzę. Wydaje mi się że wstyd nagości wynika bardziej z ewolucji i reakcji otoczenia. Przecież podczas wizyty u lekarza nie wstydzisz się nagości (chyba), podobnie jak dla niektórych plemion naturalna jest nagość. Kwestia otoczenia.


Problem w tym ze ja się wstydzę nagości tak ogólnie nawet u lekarza. I jeśli nie ma żadnych wskazań że moja choroba jest związana z narządami rozrodczymi czy coś w tym stylu to nie pozwolę się rozebrać - na szczęście jeszcze nie miałem takiej sytuacji. Uważam że to moje ciało i mogę o nim decydować. Ja po prostu się dziwię jak można przybrać postawę typu: "A czego tu się wstydzić?"
 
 
dkbb 

Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 427
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2022   

W łaźni parowej nie można wejść w ręczniku. Jest to zabronione, poza tym niehigieniczne. Jest tam tyle pary, ze naprawdę będziesz miał problem aby kogoś zobaczyć. Tak więc nie ma sensu nawet jak się wstydzisz.

Czasami widoczność jest na 10 cm i musisz się pytać czy ktoś w tym miejscu nie siedzi bo nie zobaczysz nawet osoby naprzeciwko siebie
 
 
Gościu2288 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Śląskie
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2022   

dkbb napisał/a:
W łaźni parowej nie można wejść w ręczniku. Jest to zabronione, poza tym niehigieniczne. Jest tam tyle pary, ze naprawdę będziesz miał problem aby kogoś zobaczyć. Tak więc nie ma sensu nawet jak się wstydzisz.

Czasami widoczność jest na 10 cm i musisz się pytać czy ktoś w tym miejscu nie siedzi bo nie zobaczysz nawet osoby naprzeciwko siebie


Gorzej się robi gdy musisz się umyć pod prysznicem albo przy wchodzeniu/wychodzeniu z sauny.
 
 
Flinston 

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 75
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2022   

Gościu2288 napisał/a:
Dla mnie to jednak trochę dziwne. Człowiek z natury jest stworzony razem ze wstydem który jest naturalną reakcją organizmu. Dziwne dla mnie jest to, że w pewnym momencie on zanika. Ja na przykład nigdy bym się nie odważył być jakoś publicznie nago. Przynajmniej nie w tym momencie.

Wg. mnie wstyd to raczej kwestia kultury. Od dzieciństwa jesteśmy tego uczeni. Pójście po basenie pod prysznic nago jest złe bo nie daj boże ktoś zobaczy twojego pindola albo jeszcze gorzej ty zobaczysz czyjegoś. Ch... z tym, że prysznic w majtkach jest nie do końca higieniczny i nie koniecznie ma sens od dzieciństwa ludzie uczeni są tego, że nagość jest brzydka, tabu, oglądanie a tym bardziej pokazywanie jest fe.
Znajomy miał sytuację na basenie, poszedł nago pod prysznic przy męskiej szatni, od drugiej strony korytarzem przechodziła kobieta z dzieckiem która narobiła rabanu na cały basen, że pod prysznicem był pedofil.
Dla może nawet większości polskiego społeczeństwa zdjęcie kąpielówek i złożenie majtek jest tak moralnie naganne jak latanie z gołą pałą po centrum miasta albo placu zabaw przedszkola.

W innych krajach, kulturach nagość nie jest piętnowana tak jak w polsce (chociaż są też kraje gdzie jest jeszcze gorzej), i w sytuacjach takich jak szatnie, prysznice normalne jest to, że ludzie normalnie się przebierają i nikt nie musi ćwiczyć baletu z trzymaniem ręcznika podczas przebierania kąpielówek.
 
 
redman32 


Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 691
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2022   

Flinston napisał/a:
Gościu2288 napisał/a:
Dla mnie to jednak trochę dziwne. Człowiek z natury jest stworzony razem ze wstydem który jest naturalną reakcją organizmu. Dziwne dla mnie jest to, że w pewnym momencie on zanika. Ja na przykład nigdy bym się nie odważył być jakoś publicznie nago. Przynajmniej nie w tym momencie.

Wg. mnie wstyd to raczej kwestia kultury. Od dzieciństwa jesteśmy tego uczeni. Pójście po basenie pod prysznic nago jest złe bo nie daj boże ktoś zobaczy twojego pindola albo jeszcze gorzej ty zobaczysz czyjegoś. Ch... z tym, że prysznic w majtkach jest nie do końca higieniczny i nie koniecznie ma sens od dzieciństwa ludzie uczeni są tego, że nagość jest brzydka, tabu, oglądanie a tym bardziej pokazywanie jest fe.
Znajomy miał sytuację na basenie, poszedł nago pod prysznic przy męskiej szatni, od drugiej strony korytarzem przechodziła kobieta z dzieckiem która narobiła rabanu na cały basen, że pod prysznicem był pedofil.
Dla może nawet większości polskiego społeczeństwa zdjęcie kąpielówek i złożenie majtek jest tak moralnie naganne jak latanie z gołą pałą po centrum miasta albo placu zabaw przedszkola.

W innych krajach, kulturach nagość nie jest piętnowana tak jak w polsce (chociaż są też kraje gdzie jest jeszcze gorzej), i w sytuacjach takich jak szatnie, prysznice normalne jest to, że ludzie normalnie się przebierają i nikt nie musi ćwiczyć baletu z trzymaniem ręcznika podczas przebierania kąpielówek.

No dokładnie. W Finlandii czasami robią nawet wyjścia firmowe na saunę. Pracownicy po robocie idą do sauny, chodzą z kutasami i cyckami na wierzchu i nikomu to nie przeszkadza.
 
 
 
penis.com.pl
andropenis
Ancymon 

Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2021
Posty: 591
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 04 Maj, 2022   

Gościu2288 napisał/a:
Człowiek z natury jest stworzony razem ze wstydem który jest naturalną reakcją organizmu. Dziwne dla mnie jest to, że w pewnym momencie on zanika. Ja na przykład nigdy bym się nie odważył być jakoś publicznie nago. Przynajmniej nie w tym momencie.

Człowiek z natury jest stworzony nagi i taki się rodzi. Zwróć też uwagę, że jest różnica między nagością a obscenicznością. Tak jak pisał Flinston, reszta jest kwestią norm kulturowych.
 
 
Gościu2288 

Wiek: 24
Dołączył: 14 Kwi 2022
Posty: 16
Skąd: Śląskie
Wysłany: Sro 04 Maj, 2022   

Człowiek rodzi się nagi - tak. Jednak ważne jest to jak później funkcjonuje. Jezus też nie latał z gołą dupą - potwierdzone fakty historyczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group