Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Zdjęcia, JPG, dane w tagach EXIF
Autor Wiadomość
gotb 

Dołączył: 13 Paź 2020
Posty: 226
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 23 Lip, 2021   Zdjęcia, JPG, dane w tagach EXIF

Nie wiem jak inni, ale ja, wrzucając swoje fotki, lubię zachować pewną anonimowość. Zapewne uzbrojone w różne narzędzia służby byłyby mnie w stanie namierzyć, ale staram się nie naruszać prawa (zbytnio), więc obawy mam małe.

Fotki zrobione telefonem czy dobrze skonfigurowanym aparatem, poza pikslami które układają się w obraz fiutka lub bzykania żony lub kochanki, zawierają również metadane dodane przez aparat. Część jest mało ciekawa (przesłona, ogniskowa, typ aparatu/telefonu, data, godzina, itp.) ale część jest bardziej prywatna (imię, nazwisko, nr tel właściciela aparatu/telefonu, współrzędne GPS gdzie fotkę zrobiono, itp).

Z ciekawości obejrzałem zaledwie kilka wrzucanych tu fotek i w paru przypadkach ilość danych w zdjęciach była fantastycznie szczegółowa: da się znaleźć fragment budynku pod określonym adresem, gdzie zdjęcia były robione. Znam więc już kilka ciekawych adresów w Polsce :-D

Dobra rada dla tych, którzy nie chcieliby żeby sąsiad wiedział jak wygląda cipka sąsiadki i fiutek sąsiada: możecie usunąć dane z EXIFa przed wrzuceniem fotek do sieci :-D No chyba, że wam to nie przeszkadza...
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Sama również dbam o swoją prywatność. Patrząc jednak co niektórzy wrzucają do sieci, to dla wielu nie ma to takiego znaczenia :)
 
 
gotb 

Dołączył: 13 Paź 2020
Posty: 226
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

onesa napisał/a:
Jak najbardziej się z tym zgadzam. Sama również dbam o swoją prywatność. Patrząc jednak co niektórzy wrzucają do sieci, to dla wielu nie ma to takiego znaczenia :)

...albo nie są świadomi tego, co ich telefon czy aparat dodaje do zdjęcia.
 
 
penis.com.pl
tabletki penilarge
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group