Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Czym się różni życie geja od życia heteryka?
Autor Wiadomość
Oleg_1981 

Dołączył: 23 Lut 2020
Posty: 565
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   Czym się różni życie geja od życia heteryka?

Hej! Jak w temacie. Co sądzicie, wiecie, uważacie?
 
 
betor 

Dołączył: 18 Cze 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Mar, 2021   

Nie jestem gejem, jestem bi. Aczkolwiek wydaje mi sie, ze w Polsce jest obecnie dość trudno żyć jak ma sie taką orientacje. Może nie w duzych miastach ale w mniejszych miejcowościach jak na wschodznie Polski na pewno tak. Wiele osób z obawy przed stygmatyzacją nie przyznaję się do orientacji.
Poza tym nie ma możlwości adoptowania dzieci, nie ma możliwości zwiazków partnerskich i nie zapowiada się na szybką zmianę.
W Holandii na przykłąd albo w Uk życie raczej niczym się nie rożni od osoby hetero.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Mar, 2021   Re: Czym się różni życie geja od życia heteryka?

Oleg_1981 napisał/a:
Hej! Jak w temacie. Co sądzicie, wiecie, uważacie?


Powinno niczym się nie różnić, a jak wychodzi wiadomo. Sama mam dwoch znajomych gejów, mieszkają w Krakowie, z tego co wiem to całkiem dobrze im się żyje. Znam również dwie kobiety 50 l które sa ze sobą od 20 lat i żałują że nie mogły wziąc ślubu. Czy nawet nie mogą byc w związku partnerskim.
 
 
penis.com.pl
andropenis
Oleg_1981 

Dołączył: 23 Lut 2020
Posty: 565
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Mar, 2021   

Mysle, ze w psychologii sexu jest roznica. Otoz, paradoksalnie, geje moga miec szczesliwsze zycie lozkowe. Chodzi mi o to, ze kobiety hetero/homo realizuja inne potrzeby podczas zblizenia. Facet, nawet jak kocha, do lozka idzie przede wszystkim zaspokoic pragnienia. Kiedy mamy 2 facwtow, wydaje sie ze w lozku sie potykaja czesciej bo realizuja podobne potrzeby i je wzajemnie rozumieja. Kobiety - mysle - ze czesto reglamentuja dostep do loza albo inaczej - musi sie zadarzyc szereg dodatkowych warunkow aby doszlo do zblizenia.
  
 
 
michalza 


Dołączył: 11 Cze 2020
Posty: 546
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

Oleg_1981 napisał/a:
Mysle, ze w psychologii sexu jest roznica. Otoz, paradoksalnie, geje moga miec szczesliwsze zycie lozkowe. Chodzi mi o to, ze kobiety hetero/homo realizuja inne potrzeby podczas zblizenia. Facet, nawet jak kocha, do lozka idzie przede wszystkim zaspokoic pragnienia. Kiedy mamy 2 facwtow, wydajw sie ze w lozku sie potykaja czesciej bo realizuja podobne potrzeby i je wzajemnie rozumieja. Kobiety - mysle - ze czesto reglamentuja dostep do loza albo inaczej - musi sie zadarzyc szereg dodatkowych warunkow abt doszlo do zblizenia.


W sumie masz tutaj rację jak się zastanowic. Baba jak jest wkurzona to raczej nici z seksu. Aczkolwiek są kobiety, które mają cały czas ochotę na seks
 
 
Ancymon 

Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2021
Posty: 575
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Nie 11 Kwi, 2021   

Oleg_1981 napisał/a:
Co sądzicie, wiecie, uważacie?

Tak ogólnie, czy w naszych realiach?

Ciężko pisać z perspektywy biseksa...
Mam jednego kumpla geja, ale on jest raczej z tych grzeczniejszych, więc chyba ma nudne życie :lol:

Myślę, że życie tych, którzy pracują, mają swoje lub wynajmowane mieszkania czy domy, niewiele różni się od życia heteryka. Poza kwestiami formalnymi - przynajmniej w naszych realiach.
Najbardziej współczuję bardzo młodym ludziom, którzy nie mogą się jeszcze usamodzielnić, mieszkają z rodzicami i boją się, że zostaną np. wyrzuceni z domu, jeśli przyznają się, że są homo.
I nie ma tu znaczenia wschodnia czy zachodnia Polska, bo wszędzie mieszkają ludzie, którzy są w stanie wyrzec się własnych dzieci, jeśli te nie pasują do "ładnego obrazka".
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Ancymon napisał/a:
Oleg_1981 napisał/a:
Co sądzicie, wiecie, uważacie?

Tak ogólnie, czy w naszych realiach?

Ciężko pisać z perspektywy biseksa...
Mam jednego kumpla geja, ale on jest raczej z tych grzeczniejszych, więc chyba ma nudne życie :lol:

Myślę, że życie tych, którzy pracują, mają swoje lub wynajmowane mieszkania czy domy, niewiele różni się od życia heteryka. Poza kwestiami formalnymi - przynajmniej w naszych realiach.
Najbardziej współczuję bardzo młodym ludziom, którzy nie mogą się jeszcze usamodzielnić, mieszkają z rodzicami i boją się, że zostaną np. wyrzuceni z domu, jeśli przyznają się, że są homo.
I nie ma tu znaczenia wschodnia czy zachodnia Polska, bo wszędzie mieszkają ludzie, którzy są w stanie wyrzec się własnych dzieci, jeśli te nie pasują do "ładnego obrazka".


Niestety jest tak jak piszesz. Myslę, że w każdym kraju zdarzaja sie tacy ludzie, aczkolwiek myślę, że lepsza akceptacja jest w krajach zachodniej Europy.
 
 
Ancymon 

Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2021
Posty: 575
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

onesa napisał/a:
myślę, że lepsza akceptacja jest w krajach zachodniej Europy

Też pewnie zależy od konkretnych ludzi.
Niestety, nie znam nikogo z zagranicy, kto mógłby się o tym wypowiedzieć, a mogłoby to być ciekawe.
 
 
HornyBoy93 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 29
Skąd: PL
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

Hej wszystkim,
może krótko opiszę Wam życie geja, bez zbędnych szczegółów.

Ogólnie nasze życie nie różni się zbyt wiele od jeżeli chodzi o życie par homo i hetero. Prowadzimy takie samo życie- praca, dom, wakacje, rozrywki, mamy też cele do których dążymy. Życie tak jak każdej innej pary. Owszem, są i takie pary, które będą robiły dużo szumu wokół siebie i tak dalej. Ja tak nie mam i jestem pewien, że nie powiedzielibyście nigdy, że żyje w takim związku.

Różnice pojawiają się dopiero w "papierologii" i tak np. nie możemy mieć wspólnego kredytu hipotecznego czy samochodowego, są problemy kiedy trzeba dowiedzieć się o stanie zdrowia czy załatwić formalności w urzędach- niestety nasze prawo nie pozwala na to i wiele innych rzeczy.

Oczywiście, różnice pojawiają się też w łóżku, robimy to inaczej, jednak nie jest to pozbawione uczuć czy dążenia do zaspokojenia tylko swoich popędów. Taki seks jest po prostu inny, nie da się go porównać do intymnego spotkania par hetero- więc pytanie kto w takim związku (i nie tylko w łóżku) pełni rolę kobiety czy mężczyzny jest zwyczajnie pozbawione sensu.

Można by tu dużo pisać o każdej sferze życia ;)

Ogólnie jest to życie inne, jednak nie różni się aż tak jakby mogło się niektórym wydawać
 
 
potrzebny 

Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

HornyBoy93, witaj na forum 😊

Mógłbyś opowiedzieć więcej o relacjach zewnętrznych? Chodzi mi o to czy Twoi znajomi, bliscy, rodzina wiedzą o Twojej orientacji i czy ją w pełni akceptują. Jeśli zdecydowałeś się jej nie ujawniać, to z czego wynika ta decyzja?

Czy zmienił się jakoś stosunek Twojego otoczenia do Ciebie po tym jak ujawniłeś się ze swoją orientacją?
 
 
 
HornyBoy93 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 29
Skąd: PL
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

potrzebny napisał/a:
HornyBoy93, witaj na forum 😊

Mógłbyś opowiedzieć więcej o relacjach zewnętrznych? Chodzi mi o to czy Twoi znajomi, bliscy, rodzina wiedzą o Twojej orientacji i czy ją w pełni akceptują. Jeśli zdecydowałeś się jej nie ujawniać, to z czego wynika ta decyzja?

Czy zmienił się jakoś stosunek Twojego otoczenia do Ciebie po tym jak ujawniłeś się ze swoją orientacją?


O swojej orientacji wiem długo, miałem sam ze sobą przez to problemy- nie akceptowałem tego, chciałem być "normalny". Więc zanim zaakceptowałem siebie to już minęła mi 20- więc i wcześniej nikt z rodziny, znajomych nie wiedział.

Mój coming out przed rodzicami był... ciężki, nawet bardzo. Przez kilka miesięcy nawet nie mieliśmy kontaktu. Potem niby telefon tak, żeby sprawdzić czy żyję i powoli coś się normowało. Teraz wie większość rodziny i nie mieli (przynajmniej otwarcie przy mnie) problemu z moją orientacji- akceptowali mnie, nawet jak byłem z partnerem.

Czemu chciałem się ujawnić przed rodziną? żeby być szczerym wobec nich i przy byle spotkaniu móc przyjść z partnerem na spotkanie rodzinne, święta itd.

Jeżeli chodzi o znajomych, wie wąska grupa znajomych, którzy wiedziałem, że lubią mnie za to jakim jestem człowiekiem, a nie z kim sypiam. Pozostali znajomi niewiedzą chyba. A ci, którym to przeszkadzało no to niestety drogi się rozeszły.
 
 
potrzebny 

Wiek: 28
Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

HornyBoy93, dzięki za odpowiedź i za to ze chciałeś sie podzielić z nami tą historią 😊
 
 
 
HornyBoy93 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 29
Skąd: PL
Wysłany: Pon 26 Kwi, 2021   

potrzebny napisał/a:
HornyBoy93, dzięki za odpowiedź i za to ze chciałeś sie podzielić z nami tą historią 😊


Nie ma sprawy, ogólnie to w tym poście można napisać kilku stronicowe opowiadanie na ten temat ;) a ogólnie opisując pewnie w tym też dużo chaosu jest ;)

No i pamiętajcie, że to tylko moje podejście do tej kwestii, każdy może mieć inne przemyślenia i żyć w inny sposób
 
 
penis.com.pl
bathmate
Ancymon 

Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2021
Posty: 575
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 22 Maj, 2021   

HornyBoy93, super że się podzieliłeś swoją historią!

HornyBoy93 napisał/a:
A ci, którym to przeszkadzało no to niestety drogi się rozeszły.

Mam nadzieję, że to "niestety" napisałeś z ironią.
 
 
HornyBoy93 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 29
Skąd: PL
Wysłany: Sob 29 Maj, 2021   

Ancymon napisał/a:
HornyBoy93, super że się podzieliłeś swoją historią!

HornyBoy93 napisał/a:
A ci, którym to przeszkadzało no to niestety drogi się rozeszły.

Mam nadzieję, że to "niestety" napisałeś z ironią.


Tak :) nic na to nie poradzę. skoro tak miało być to wyszło mi na dobre, przynajmniej odsiałem nieszczere znajomości
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group