Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Czy taka opuchlizna po częściowym obrzezaniu jest normalna?
Autor Wiadomość
Lukskywalker966 

Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Kęty
Wysłany: Sob 25 Sty, 2020   Czy taka opuchlizna po częściowym obrzezaniu jest normalna?

W środę udałem się do lekarza na prywatną wizytę z powodu stulejki, nie mogłem ściągnąć do końca napletka podczas wzwodu, obciął dosyć duża jego część, z wedzidełkiem też coś zrobił, chyba wydłużył, jest sobota, dzisiaj zdjalem opatrunek i próbuje przyzwyczaić żołędź do dotyku chociarz jest mega ciężko, w opatrunku tak tego nie czułem i ogólnie praktycznie kuleje przez to że taki czuły jest, dzisiaj zauważyłem większą opuchliznę nad szwami, czy to normalne? Mam maść i szare mydło myślę czy nie dokupić octeniseptu, jak myślicie? Był ktoś w podobnej sytuacji?
https://m.imgur.com/a/VTp8ci4
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Nie 26 Sty, 2020   

Myślę, że to normalne. W końcu był to dość inwazyjny zabieg chirurgiczny. Powinno wkrótce wszystko stopniowo wracać do normy, na razie rany są jeszcze zbyt świeże. Gdyby pojawił się ból, gorączka lub inne niepokojące objawy, np. gdyby coś zaczęło sączyć się z operowanych miejsc, to oczywiście natychmiast pojedź do lekarza który Cię operował lub innego chirurga.
Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.
PS. Octenisept na pewno nie zaszkodzi, to bardzo uniwersalny wynalazek. Może lepszy byłby w postaci nakładanego żelu, tyle że jest jeszcze droższy niż zwykły.
 
 
zbychwawawa 

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 999
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 26 Sty, 2020   

Lukskywalker966, ja bym mimo wszystko na twoim miejscu poszedł skonsultować się z lekarzem który robił zabieg aby sprawdził czy wszystko ok
 
 
penis.com.pl
penilarge krem
abc2272@wp.pl 

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 27 Sty, 2020   

Lukskywalker966, spokojnie, u mnie bylo jeszcze gorzej
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 29 Sty, 2020   

abc2272@wp.pl, co masz na myśli jeszcze gorzej ?
 
 
miro123 

Wiek: 34
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 193
Skąd: krk
Wysłany: Sro 29 Sty, 2020   

Lukskywalker966, byłeś u lekarza ?
 
 
Lukskywalker966 

Wiek: 27
Dołączył: 25 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Kęty
Wysłany: Czw 30 Sty, 2020   

Byłem, wizyta krótka bo tylko zobaczyła małego i powiedziała od razu że ładnie się goi i ta opuchlizna czy oponka zejdzie i napletek trochę nie nasunie jeszcze i mam nadzieję że tak będzie bo dalej jest widoczna i nie chce żeby została, a po przeczytaniu kilku historii osób którym została owa oponka jestem trochę wystraszony, wrzucam zdj
https://m.imgur.com/a/U2GLH6n
Dzisiaj (tj sobota) opuchlizna zaczęła schodzić ale pojawił się kolejny problem... O którym mogłem wspomnieć na pierwszej wizycie ale przez stres i wgle wyleciał mi z głowy, po ściągnięciu napletka w spoczynku zawsze miałem że sobą dziwna jakby lekko fioletową grudkę, kulkę, malutka max 1/2mm na prąciu od strony brzucha, nigdy mnie nie bolała, nie sprawiała mi problemów, lekarz urolog widocznie jej nie zauważyła podczas zabiegu, Teraz myślę co zrobiłem nie mówiąc jej o tym... Przecież zszyła napletek.... Nie chcę się dać kroić jeszcze raz, piszą że to rak prącia i wgle ale tak naprawdę nie wiem co to jest ale w tym momencie boje się że będzie widoczne podczas spoczynku i wzwodu i będzie powodowało dyskomfort....
 
 
golden22

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2022   

Man pytanie, jak długo ten obrzęk/oponka się utrzymywał? Jak długo może się utrzymywać? Jestem miesiąc po zabiegu i nadal jest obrzęk, o mniejszym nasileniu niż u kolegi na zdjęciu.
 
 
juansto 

Dołączył: 10 Cze 2020
Posty: 449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2022   

Mi się utrzymywał 2 tygodnie. Ogólnie miesiąc to bardzo długo, polecam skontaktować się z urologiem. Masz moze zdjęcie jak u CIebie to wyglada?
 
 
golden22

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: Sob 17 Wrz, 2022   

Stan na 5 tyg po zabiegu wygląda tak:

 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2022   

Nie wygląda to źle. Moim zdaniem można poczekać jeszcze 2 tygodnie. Jesli się nie zmniejszy to dopiero skonsulotwać z urologiem.
 
 
golden22

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2022   

Dziękuję za odpowiedź
 
 
dkbb 

Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 422
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

U mnie lekki obrzęk prawie 6 tygodni. Ale z tygodnia na tydzień było lepiej.
 
 
penis.com.pl
andropenis
golden22

Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group