Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Bieganie, siłownia czy coś innego? - CHCĘ SCHUDNĄĆ!
Autor Wiadomość
dd163040 


Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   Bieganie, siłownia czy coś innego? - CHCĘ SCHUDNĄĆ!

Cześć wszystkim!

Wiem, że to bardziej forum na inny temat, ale zawsze tutaj ludzie mi pomagali. Postanowiłem się w końcu wziąć za siebie. Miesiąc temu skończyłem 18 lat, mam 192 cm wzrostu i ważę 105 kg. Wskaźnik BMI wskazuję nadwagę, a nawet jest blisko otyłości. Prawidłowa masa ciała dla mnie to 68-92 kg, a jako, że zaczynają się wakacje to mam zamiar zejść do prawidłowej wagi w 2 miesiące.

Czy jest możliwe, że schudnę do 90 kg (ok. 14 kg) w 2 miesiące wakacji? Jakiego jedzenia powinienem unikać a jakiego nie (oczywiście 0 słodyczy, a do picia tylko woda/herbata)? Póki co nie planuję robić mięśni tylko po prostu schudnąć. Jaka aktywność fizyczna i jak często pozwoliłaby mi zgubić zbędne kilogramy? Zależy mi na tym, żeby nie była to siłownia, ponieważ mieszkam na wsi i mam ciężko z dojazdami, a dodatkowo strasznie się wstydzę (mam rozstępy na brzuchu) :/

Mam nadzieję, że pomożecie, bo nie wiem czy biegać czy po prostu dużo chodzić czy bez siłowni nie ma co :/ Od poniedziałku idę do pracy na zmianę 14-22, ale tam za dużo się nie narobię, ponieważ to praca raczej w miejscu na maszynach i noszenie skrzynek. Proszę pomóżcie! :) Jeśli macie jakieś pytania to piszcie.

Edit 1. Dodam, że aktualnie mam lekkie problemy ze zdrowiem. Przyjmuje słabe tabletki na podwyższone ciśnienie i cholesterol, które najprawdopodobniej znikną jeśli schudnę :)
Edit 2. Nie chciałbym też płacić nie wiadomo ile, za ułożenie diety, treningów, siłownie, jedzenie itd.
 
 
misiek9216 

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Bieganie przy pewnej masie odpada - stawy pójdą się kochać raz dwa.
Rower, basen, siłownia (ale typowa redukcja); oczywiście 70% to dieta, ale czasem wystarczy wziąć sobie do serca by jeść wszystko normalnie tylko np. mniej (ja zredukowałem tak większość posiłków).
Jem 5 posiłków dziennie, o wiele mniejsze porcje. Nie jest to jakaś dieta tylko zwykłe MŻ (mniej żreć). Plus oczywiście jak zjem sobie kebaba to +20 minut rowerek na siłowni. Wszystko ma swoje przeliczniki.
 
 
 
dd163040 


Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

A czy dobrym wyjściem byłby rowerek?
 
 
penis.com.pl
bathmate
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

dd163040
1. dieta
2. z bieganiem na początek bym się wstrzymała i spróbowała z Pływanie, Marsz czy Nordic Walking - tak aby przygotować ciało do ruchu
3. pamiętaj nic na siłę aby nie zrobić sobie krzywdy/kontuzji
 
 
Nunak 

Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

dd163040, może nie tyle dieta, co zmiana nawyków na zawsze.
Ja kilka lat temu schudłem jakieś 15 kg w 3 miesiące, tak naprawdę niewiele robiąc. 3-4 razy w tygodniu 1-1,5 h na rowerze (średnia 18 km/h). I przerzuciłem się z napojów słodzonych na soki, później na wodę mineralną.
Najważniejsze to znaleźć coś, przy czym nie będziesz się bardzo męczył (psychicznie). Bo jedząc/robiąc coś na siłę, w końcu wrócisz do tego co było.
Przestawiaj się stopniowo. Nie od razu 0 słodyczy. Zamień batony na jakieś batoniki musli, owoce i dopiero oddstaw.
Waż się dwa razy w tyg, najlepiej rano i sprawdzaj postępy.

Rozstępów nie da się usunąć, wiec zaakceptuj je jak najszybciej, sam mam na tyłku i udach.

Teraz pogoda jest piękna, więc może dojeżdżaj do pracy rowerem.
 
 
zbychwawawa 

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 999
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

dd163040, ogarnij żarcie - tzn. domowe jedzenie nie znaczy zawsze zdrowe jedzenie. Polska kuchnia jest bardzo tłusta i trzeba zwrócić uwagę na to żeby ograniczyć parę rzeczy.
Wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, makroskładniki, jedz 5 mniejszych posiłków dziennie.
 
 
bear834 

Wiek: 40
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 519
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

jestes wysoki, bmi tu troche inaczej wyglada bo przy tym wzroscie 105kg to nie tak duzo - chyba ze minimum miesni to inna rozmowa.

jesli chodzi o silke to do schudniecia (samego w sobie) nie jest potrzebna ale fajnie byloby gdybys robil chociazby podstawowe cwiczenia wielostawowe angazujace wieksze partie miesniowe. mieszkajac na wsi masz duzo mozliwosci na zrobienie sobie wlasnej silowni, naprawde to sa groszowe sprawy jak zrobisz sztange, jakies obciazenie itp na start.

ale jesli chcesz szybko schudnac to polecam:

- rozkrecic metabolizm duza aktywnoscia ruchowa, jak na poczatek nie dasz rady biegac to marsze, rower itd ale bieganie w stalym tempe to swietna metoda na gubienie kg.

- jak chcesz na powaznie pojechac z tematem a nie podchodzic do sprawy jak dziecko to jeszcze dzis, nie jutro ale dzis idziesz na rower i masz jezdzic przez 60minut. stale tempo bez forsowania. rano wstajesz i biegasz - najpierw 20 minut potem z kazdym dniem wiecej.

- wywalasz z diety wszystkie slodycze, czipsy pizze, slodzone napoje itp. jesz pelnowartosciowe posilki, 5 razy dziennie, pijesz tylko wode

- idzie lato - basen/jeziorko i plywanie.

- masz gdzies jechac autem - jedziesz rowerem, masz gdzies jechac rowerem - biegasz.
 
 
zbychwawawa 

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 999
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

bear834 napisał/a:
masz gdzies jechac rowerem - biegasz

do pracy bym sobie nie wyobrażał biegać. taki spocony z rana - nie w każdej robocie można się wykąpać itp
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Lip, 2017   

trzeba mieć dużo samozaparcia żeby po pracy znaleźć czas i siłę żeby potrenować, a jak ktoś ma jeszcze rodzinę to tym bardziej. Dlatego wszystko powoli systematycznie i będą efekty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group