Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Przebarwienie na napletku. Co zrobić?
Autor Wiadomość
Trooto 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   Przebarwienie na napletku. Co zrobić?

Mam 18 lat. Pół roku temu na napletku pojawiło mi się takie przebarwienie. Co to może by?. Głównie chodzi mi o to czy to nie rak bo bardzo się boję. Gdyby zdjęcie się nie wyswietlało to ty jest link do niego link do zdjęcia
 
 
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Nie widać dokładnie. Czy przebarwienie ma jednolitą barwę? Swędzi? Powiększa się?
Nie martw się na zapas. Penis rzadko jest wystawiany na promienie słoneczne, z tego co widzę znamię jest płaskie i przy nasuniętym napletku jest ukryte, więc na podrażnienia też raczej nie będzie narażone.
 
 
Trooto 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Wiem że jakość zdjęcia nie jest powalająca. Spróbuję zrobić nowe. A co się tyczy przebarwienia to ani nie swędzi,i raczej się nie powiększa. zauważyłem je pół roku temu ale mogę je mieć dłużej bo kiedy napletek jest całkowicie ściągnięty to to przebarwienie znajduje się nad żyłą więc go nie widać ( ma podobny kolor) więc mogę mieć je od dawna i wcześniej poprostu nie zauważyłem. Przebarwienie to widać też w odpowiednim oświetleniu. Kiedy próbowałem świecić na nie latarką żeby lepiej je zobaczyć to wtedy wyglądało jakby go nie było.

[ Dodano: Nie 13 Lis, 2016 ]
To zdjęcie też nie powala jakością ale z bliska trudno ostrość złapać

link do nowego zdjęcia
 
 
penis.com.pl
bathmate
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Jeśli się nie powiększa, nie swędzi/boli/krwawi to już dobry początek. Oczywiście to o niczym nie przesądza.
Jeśli mocno Cię to niepokoi to idź do lekarza. Najpierw lekarz pierwszego kontaktu, później skierowanie, 1-2 miesiące czekania i wizyta u specjalisty. Chyba, że prywatnie, wtedy będzie krócej. I jak masz jakieś opory, to pamiętaj, że lekarze widzieli więcej penisów niż niejedna prostytutka (z całym szacunkiem :-) ) i żaden wzwód, anomalia nie są im obce.
A zauważyłeś może, czy w trakcie napływu krwi (erekcji) to przebarwienie się zmienia (może to kwestia naczyniowa, a nie związana z melaniną), bo ja na żołędzi mam taką plamkę (barwy kawy z mlekiem, od bardzo dawna) i w trakcie wzwodu znika całkowicie?
 
 
Trooto 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Spróbuję zaobserwować co się z tą plamką dzieje podczas erekcji i napiszę. Jeśli zdecydował bym się iść do lekarza to raczej dermatolog czy urolog? Zauważyłem że jeśli mocno naciagne skórę w miejscu gdzie jest ta plamka to wydaje się jakby oba była zrobiona z takich mikroskopijnych brązowych kropek/krostek ( a może mi się tylko tak wydaje...)
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Myślę, że tego rodzaju przebarwienie to nic poważnego (osobiście bym to jedynie obserwował). Jeśli jednak Cię to niepokoi, to wątpliwości rozwieje tylko lekarz. Sprawa jest skórna, więc stanowczo dermatolog.
Pozdrawiam
 
 
Trooto 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Może i to nic wielkiego ( oby ) ale wolał bym pójść do lekarza. Na punkcie zdrowia jestem trochę przewrażliwiony i gdybym nie poszedł to by mi to spokoju nie dawało, bał bym się że to coś poważnego. Boję się tego że będę tam musiał się rozebrać ale jest jeszcze jedna rzecz której obawiam się jeszcze bardziej. Na zdjęciu dość dobrze widać to przebarwienie, natomiast trochę słabiej w rzeczywistości, żeby zobaczyć to przebarwienie to trzeba też odpowiednio ściągnąć napletek ( nie jest to trudne ale najłatwiejsze też nie). Ściągnę za mało to nie bedzie widać, ściągnę za bardzo to znajdzie się nad żyłą ( na zdjęciu widać że to przebarwienie jest obok żyły) i nie będzie widać bo ma podobny kolor.. i właśnie najbardziej obawiam się że trafię na takiego lekarza niezbyt spostrzegawczego, niedowidzącego który spojrzy i powie że on nie widzi żadnego przebarwienia i mnie opie*doli że mu głowę zawracam, albo powie że marnuje jego czas bo to zwykłe przebarwienie nicc nie znaczące ( w sumie to cieszył bym się bo bym wiedział że to nic poważnego). Mam też takie pytanko. Lepiej iść do lekarza kobiety czy mężczyzny? Z jednej strony facet też ma penisa więc może bardziej zrozumie :) , ale z drugiej strony przed kobietą może był by mniejszy stres? Jak sądzicie?
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Jak ja zobaczyłem na zdjęciach Twoje przebarwienie to i lekarz je zobaczy. Nie martw się. Poza tym moim zdaniem wszystko jedno czy kobieta czy mężczyzna. Ważne żeby znał się na robocie.
Nie martw się też, że powie Ci że to nic znaczącego. Po to idziesz do lekarza żeby się upewnić, że to nic istotnego, co wymaga nadzwyczajnych działań.
Pozdrawiam i życzę więcej odwagi. :)
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5473
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Trooto, nie zwlekaj tylko udaj się do LEKARZA, płeć nie ma nic do rzeczy w stawianiu diagnozy.
Żartujesz sobie z tym ostatnim pytaniem? jeszcze wstaw sondę żeby użytkownicy głosowali czy lepiej iść do LEKARZA kobiety czy faceta. Poważny jesteś? Skup się lepiej na swoim problemie.
 
 
Trooto 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Wiem że płeć nie ma nic do rzeczy w stawianiu diagnozy. Nie jestem seksistą, nie uważam że kobiety są np. gorszymi lekarzami ( jeśli tak zostałem odebrany to przepraszam). Na przykład jedne kobiety wolą iść do ginekologa kobiety a inne do mężczyzny. Nie dlatego że lepiej leczą albo stawiają diagnozę. Poprostu lepiej się czują mniej się stresują itp. Dlatego też się pytam czy lepiej iść do mężczyzny czy kobiety, gdzie jest mniejszy stres dla kogoś takiego jak ja ( czyli 18 letniego chłopaka który musi rozebrać się przed lekarzem) zdaniem forumowiczów :wink:
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5473
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Trooto, czy zdecydowałeś się na lekarza, byłeś? dostałeś diagnozę? zarejestrowałeś się?
 
 
Trooto 

Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

W tym tygodniu zamierzam się zarejestrować i w przyszłym pewnie pójdę ( zależy jeszcze ile trzeba będzie czekać ale ja pójdę prywatnie, więc pewnie około tygodnia)
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5473
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Trooto, napisz jak chcesz, co powiedział tobie lekarz.
 
 
penis.com.pl
penilarge krem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group