Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Problem z odbytem
Autor Wiadomość
erebos18 

Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   Problem z odbytem

Cześć wam, mam taki problem ostatnio uprawialem anal, w sensie z mezczyzna (ja pasyw), jak mi wkladal poczułem ze zwieracze mi sie rozrywaja, kiedy minelo troche czasu bylo super, ale nastepniego dnia nie moglem sie wyprożnic, zwieracze starsznie mnir bolaly, minelo juz minelo 5 dni a podczas robienia kupy czuje jak zwieracze mi sie rozrywaja i na kupie jest krew, prosze o pomoc, moze sa jakies kremy masci
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Cholerka, coś nie udal się wam ten anal. :(
Śmiem wątpić żeby chodziło o zwieracze. To grupa mięśni odpowiedzialna za trzymanie stolca. Gdyby coś było z nimi nie tak, to nie móglbyś utrzymać ani kału, ani gazów.
Przypuszczam, że masz problemy z hemoroidami. Są to sploty żylne, tworzące jakby poduszeczki uszczelniające odbyt. Często problemy z hemoroidami objawiają się właśnie bolesnością i krwawieniami. Inna możliwość to szczelina odbytu - rzecz również bolesna i z krwawieniami.
Czy mógłbyś powiedzieć, co czujesz pod palcem gdy wprowadzisz palec do odbytu. Czy jest to bolesne, czy czujesz jakieś zgrubienia albo spękania, których wcześniej nie było?
Póki co kupiłbym czopki (np. Hemorectal), łagodzące stany zapalne odbytu (najczęściej 1 na noc, przed snem) plus do tego jakąś maść do stosowania w dzień (wg mnie dobra jest łagodząca maść doodbytnicza Fitoroid, mnie pomogła w problemach).
Jeśli objawy nie będą ustępować, będziesz musiał pójść do lekarza, który dokładnie sprawdzi co Ci dolega. Najlepiej do chirurga o specjalności proktologicznej.
Pozdrawiam
 
 
erebos18 

Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Jak dotykam zwieraczy czuje dwie kulki, i jak te kulki dotkne czuje bol, pewnie hemoroidy
 
 
penis.com.pl
masturbator
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

Być może wdał się stan zapalny i stąd powiększone hemoroidy. Na to wskazywałyby te "kulki". Stąd też mogą być krwawienia.
Ja miewam podobne problemy więc czopki i maść, które stosuję, powinny Ci również pomóc. Jeśli jednak w ciągu 5-6 dni nie będzie wyraźnej poprawy to koniecznie pójdź do lekarza. Powinien obejrzeć Twoją biedną pupę.
Pozdrawiam, życzę rychłej ulgi.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5458
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

erebos18, jeżeli problem nie bedzie ustępował to nie czekaj tylko udaj się do lekarza. Po wizycie możesz (jak chcesz) podzielić się diagnozą.
 
 
erebos18 

Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

A czy czopki i masc moge stosować jednocześnie
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Czopek ładuj na noc przed snem. Maścią smaruj w dzień - np. rano i raz w ciągu dnia (i oczywiście po każdym wypróżnieniu, kiedy się po nim podmyjesz). Mam nadzieję, że pomoże.
Powodzenia!
 
 
erebos18 

Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Mozesz mi jeszcze powiedzieć, jesli wiesz, nad penisem na prawo 3 cm, doslownie nad penisem mam taki guzek, znaczy uwypuklenie, nie wiem czy to powiekszone wezly chlonne czy po prostu jakas rekaxja na stan zapalny odbytu, myślałem na poczatku ze to kila, ale guzek powtal tydzien po stoaunku, i jescze nie ma zadnych owrzodzen penisa, czy moze sie tak zdarzyc ze ten guzek, uwypuklenie albo powiekszone wezly chlonne to reaocja na hemoroidy?
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Raczej nie doszukiwałbym się takich związków (szczególnie z kiłą). Jeśli to uwypuklenie jest w pachwinie, to być może jest to powiększony węzeł chłonny. Jeżeli będzie się to utrzymywać dłuższy czas i nie ustąpi po zwalczeniu problemów z odbytem (mam nadzieję, że uda się je pokonać), to zrobiłbym badanie krwi pod kątem stanów zapalnych w organizmie i poszedł z tym lekarza.
Pozdro.
 
 
erebos18 

Dołączył: 15 Cze 2016
Posty: 12
Skąd: Trzebnica
Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Czyli nie denerwowac sie na zapas ze to kila?
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sro 26 Paź, 2016   

Nie jestem lekarzem, ale wg mojej wiedzy, żadną kiłą bym się nie martwił. Natomiast stan zapalny rzutujący na węzły jest moim zdaniem jak najbardziej możliwy.
Teraz trzeba spokojnie czekać na rozwój sytuacji, dbać o pupę i nie zamartwiać się na zapas. Jeśli po tygodniu nie będzie ogólnej poprawy, pójść do lekarza. Oczywiście jeśli pojawiłyby się jakieś nowe objawy, to również będzie to wskazaniem do wizyty u specjalisty.
 
 
Shnitzel 

Wiek: 36
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 456
Skąd: Podstolica
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

To dodam tylko że dobry, choć drogi jest cyklo3fort na problemy z heneroroidami
Najlepiej to jednak unikać ich powstawania. Jak? Dieta i tryb życia. Albo zapomnieć o analu.
_________________
TereFere.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group