Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Syndrom "hard flaccid"
Autor Wiadomość
Kaloryfer1995 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 94
Skąd: z forum
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   Syndrom "hard flaccid"

Ktoś się spotkał z taką jednostką chorobową tutaj na forum?
Niestety tylko na anglojęzycznych forach można co nieco poczytać, muszę się translatorem ratować.
Jest to rozregulowanie mięśni dna miednicy i skurcz mięśnia pc.W moim przypadku jest lekka poprawa, staram się go nie męczyć i rozluźniać, choć i tak trudno jest osiągnąć pełną erekcję, czasami wcale nie mogę.
Mała rada ode mnie żeby nie przesadzać z trenowaniem kegla i jelqing bo można się nabawić tego cholerstwa
 
 
skrzywicki 

Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

tez kiedys szukalem i nieststy nic nie znalazlam, a szkoda
ktos wiecej cos wie?
 
 
Kaloryfer1995 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 94
Skąd: z forum
Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

Masz to? Napiszesz coś więcej?
 
 
penis.com.pl
bathmate
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Jakieś trzy tygodnie temu (wtedy dostałem bolesnej erekcji, już po jelq) nabawiłem się tego, nazwijmy to, twardego zwisu (chociaż to chyba termin informatyczny :-P ).
Występuje u mnie cały szereg objawów (w kolejności wystąpienia): trudniej uzyskać pełną erekcję (zwłaszcza w leżeniu), brak porannych erekcji, penis jest twardy w spoczynku (nie jest większy, nie ma w nim więcej krwi - raczej mniej, ale jest twardy), penis bywa zimny (zwłaszcza żołądź), mam uczucie parcia na pęcherz (czasami nawet kilka minut po oddaniu moczu, ale jest to chwilowe), członek cofa się przy wysiłku fizycznym (wystarczy rozgrzewka) i silnym stresie (jak pierwsza wizyta u urologa :-) ).
Tak, odwiedziłem urologa, opowiedziałem o wszystkim, zbadał mnie, USG idealne (tak mi powiedział) - zarówno jądra jak i prącie, badanie per rectum - "czysto", brak też zapalenia. Stwierdził, że mogło dojść do uszkodzenia jakiegoś naczynia, które powinno się zregenerować.
Jednak mi się wydaje, że jest to faktycznie skurcz mięśni dna miednicy. Początkowo słabszą erekcję tłumaczyłem sobie odwróconymi keglami (RK), przestałem je wykonywać i wtedy pojawiła się reszta objawów. Wydaje mi się, że RK pomagały utrzymać mięśnie na większym rozluźnieniu, a potem, bum, skurcz. Penis nie jest twardy cały czas (co chyba wyklucza uszkodzenie), najczęściej spina się, kiedy stoję, rzadko jest "twardy" podczas siedzenia i leżenia. Wystarczy kilka razy go pomasować, żeby wrócił do normalnego stanu. Przy oddawaniu moczu też nie ma spięcia.
Na zagranicznych forach u jednych objawy ustępują po kilku dniach, u innych po tygodniach/miesiącach, są też tacy, którzy mają to od lat i nie widać poprawy.
Ja zauważyłem nieco rzadsze występowanie twardego zwisu i zimnej żołędzi, po tym jak dowiedziałem się, że nie widać żadnego uszkodzenia (mniejszy stres). Duży wpływ na objawy ma właśnie stres, co jest logiczne. Stres = napięcie, relaks = rozluźnienie.
Będę wykonywał ćwiczenia rozciągające mięśnie dna miednicy, kilka pozycji z jogi. Powoli będę dołączał odwrócone kegle, najpierw tylko dla wyrobienia izolacji i lepszego wyczucia samych mięśni.
Niektórym na zagranicznych forach pomogła całkowita abstynencja. Stawiam sobie (ostatni raz na jakiś czas :-) ) za cel miesiąc abstynencji.
Mam nadzieję uzyskać jakąś poprawę po kilku miesiącach
 
 
Kaloryfer1995 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 94
Skąd: z forum
Wysłany: Pią 16 Gru, 2016   

Zaczynam tracić nadzieję że jeszcze kiedykolwiek będę sprawny, co prawda twardego zwisu już nie miewam (może czasami tak delikatnie) ale erekcji jak nie było tak nie ma, członek nie chce się wypełniać krwią.Coś jest nie tak z mięśniami dna miednicy, nawet czuję że są napięte podczas oddawania moczu
 
 
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

Jeżeli nie masz erekcji w ogóle (porannych, wywołanych przez bodźce mechaniczne, ani psychogennych (wyobrażenia, zmysły)), to biegiem do urologa.
Po jakim czasie twardy zniknął?
Jeśli oddajesz mocz, to nie mogą być zaciśnięte, bo one blokują cewkę moczową. Chyba, że masz zaburzony przepływ (słaby, urywany strumień).
Napisałeś, że czujesz to napięcie. Spróbuj rozciągania, o którym pisałem (nie wiem, czy działa, bo dopiero zaczynam).
Może być też tak (podaje tylko możliwości, więc żadnej paniki, żadnego tracenia nadziei), że uszkodziłeś coś w penisie, np. nerw albo któreś z ważnych naczyń. To musi już zbadać lekarz! Z tego co wyczytałem, oba uszkodzenia bada się w stanie erekcji (wywołana farmakologicznie). Przepływ/szczelność naczyń badaniem Dopplera, a nerwy przez sprawdzenie odruchu, trzeba w odpowiednim miejscu ucisnąć żołądź penisa (ew. okolice), co wywoła mimowolny skurcz (u mnie występuje). Z tym odruchem bywa różnie, bo wpływa na niego obrzezanie, czy wrażliwość samej żołędzi (kobiety mogą sprawdzić ten odruch na łechtaczce). Na pocieszenie, uszkodzone nerwy się regenerują (liczone w miesiącach).
Przede wszystkim relaks. Nie myślisz o tym. Nie "straj się" nie myśleć, tylko nie myśl. A najlepiej to nie myśl nawet o niemyśleniu :-)
Na zagranicznych forach, jako receptę, podają:
- zdrowo się odżywiaj;
- ćwicz;
- relaksuj się (yoga, etc.);
- wysypiaj się (podobno kluczowy).
Plus to co już napisałem. Czyli rzeczy, które każdy powinien robić :-)
Życzę Ci powodzenia.

PS Przyszło mi jeszcze do głowy pytanie. Czy jest u Ciebie jakaś różnica w uzyskaniu erekcji w zależności od pozycji ciala (siedząc, leżąc, stojąc)? U mnie najłatwiej o pełną erekcję podczas stania (w tej pozycji pojawia się też hard flaccid, ciekawe). Może spróbuj doprowadzić do erekcji siadając na krawędzi łóżka/krzesła, ew. wręcz przykucając (powinno to wspomóc napływ krwi).
 
 
Kaloryfer1995 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 94
Skąd: z forum
Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

Rozluźnianie miejsca pod moszną tutaj gdzie idzie ten cały nie wiem jak to nazwać przewód nasieniowy, pomaga mi uzyskać erekcję, to miejsce i mięsień kegla mam w skurczu.Na stojąco łatwiej o erekcję a na siedząco penis rośnie ale robi się cienki i mocno sztywny bez wypełniania się żołędzi, dopiero gdy zacznę rozluźniać kegla to krew zaczyna napływać i w czasie masturbacji czuję jak nasienie z trudem chce się przebić przez penisa właśnie przez to napięcie mięśni.
Mam jeszcze mimowolne skurcze ciał jamistych coś jak przy wytrysku tylko że słabsze
Im więcej razy rozluźniam mięśnie tym ogólnie cała sytuacja powoli się poprawia, nawet hard flaccid już zniknął choć i tak jeszcze daleka droga do wyzdrowienia
Ile masz lat nunak?
 
 
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

To miejsce pod moszną, a przed odbytem, to krocze.
A co masz na myśli mówiąc mięsień Kegla, bo z tego co wiem, to jest to właśnie grupa miesni, która przy napięciu powoduje, między innymi, pociągnięcie krocza?
Przyznam, że o skurczach ciał jamistych jeszcze nie słyszałem, a nie jest to po prostu pulsowanie krwi w penisie albo delikatne skurcze mięśni?
Mam 25 lat.

Jeszcze raz zapytam, po jakim czasie hard flaccid zniknął?

PS Ja z kolei zauważyłem, że całą prawą stronę mam silniej napiętą (przy rozciaganiu wcześniej czuję opory). Myślę, że taki brak równowagi dodatkowo pogarsza sytuację.
 
 
Kaloryfer1995 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 94
Skąd: z forum
Wysłany: Nie 18 Gru, 2016   

Kiedy poruszasz członkiem albo wstrzymujesz strumień moczu wtedy właśnie używasz mięśni kegla czyli dna miednicy
Skurcze też są spowodowane rozregulowaniem mięśni , na anglojęzycznych forach niektórzy opisywali tą dolegliwość, coś jak przy wytrysku, taki mini skurcze pojawiają się nawet jak mały wisi

Hard flaccid zniknął dzięki rozluźnianiu mięśnia pc, tego w kroczu https://e-lastlongerinbed.com/wp-content/uploads/2015/12/PC-Muscle-Man.jpg przy masurbacji samoistnie zaciskał mi się i nie mogłem dojść a po wszystkim na drugi dzień członek robił się twardy i odrętwiały, całkowicie niezdolny do współpracy.

Spróbuj zlokalizować ten napinający się mięsień i zamiast go zaciskać to delikatnie wypychać od siebie.
  
 
 
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

To lekkie wypychanie to odwrócone kegle.
Przy zaciśniętym PC nie możesz dojść? Ja mam wprost przeciwnie, przy przy zaciśniętym kończę szybciej :-) Widocznie rozregulowały nam się różne partie mięśni dna miednicy.
To świetnie, że sobie z tym poradziłeś. Ja też widzę poprawę.
 
 
Kaloryfer1995 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 94
Skąd: z forum
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

Jest lekka poprawa, nawet dosyć mocny wzwód miałem rano, kurczę dawno takiego nie miałem.Jak przestaję odwracać mięsień pc, np wczoraj i dzisiaj nie wykonywałem tych ćwiczeń to jakby znów mam je bardziej napięte.No nic Praktyka czyni mistrza :)
 
 
twain7 

Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   Pytanie o ćwiczenia rozluźniające mięsień PC

Kaloryfer1995 napisał/a:
Jest lekka poprawa, nawet dosyć mocny wzwód miałem rano, kurczę dawno takiego nie miałem.Jak przestaję odwracać mięsień pc, np wczoraj i dzisiaj nie wykonywałem tych ćwiczeń to jakby znów mam je bardziej napięte.No nic Praktyka czyni mistrza :)


Cześć,

Czy mógłbyś napisać / wskazać jak rozluźniasz mięsień PC? A także jak sprawdzasz czy mięsień jest napięty? Wygląda na to, że jesteś zadowolony z rezultatów.
Proszę - podziel się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Zmagam się z problemem "hard flaccid" i objawy pokrywają się z tym co można przeczytać na portalach:

- penis jest twardy w stanie spoczynku (jakby pod skórą była gumowa rura). Najlepiej to uczucie mogę przyrównać do stanu po kąpieli w lodowatej wodzie
- uczucie twardości w spoczynku czasami mija gdy się położę
- uczucie twardości narasta gdy stoję bądź siedzę
- brak porannych erekcji (bardzo rzadko, czasami w nocy - wtedy wszystko wygląda ok)
- brak libido (prawie całkowity brak)
- aby nastąpiła erekcja dziewczyna musi bardzo się starać
- uczucie twardości w spoczynku troszeczkę mija podczas oddawania moczu

- uczucie twardości w spoczynku jest okresowe, to znaczy trwa np. trzy-cztery tygodnie
aby później przez kilkanaście dni prawie wszystko było dobrze. I później ponownie się wszystko powtarza.

- urolog mówi, że wszystko ok
- przepływ w żyłach (same ciała jamiste nie były badane) - prawidłowy
- nie zażywam narkotyków, brak urazów
- rezonans kręgosłupa (odcinek lędźwiowy) - nic nie wykazał
- pierwszy urolog powiedział, że istotnie - widzi lekkie stwardnienie penisa, ale wykluczył priapizm (brak blaszek). Zalecił witaminę E
- w momencie gdy byłem u drugiego urologa - gdy drugi powiedział mi, że jest dobrze, to następnego dnia wszystko wróciło do normy (placebo?)
- pierwszy urolog zalecił zażywanie witaminy E - kilka razy pomogło
- palę papierosy i mało śpię, stres w pracy

Pozdrawiam,
Marek
 
 
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

twain7, u Ciebie przyczyną może być stres. Wskazywałyby na to te wydłużone okresy poprawa/pogorszenie oraz to, że poprawiło się, kiedy lekarz stwierdził, że wszystko jest ok (mniejszy stres).
Może spróbuj jogi.

Nocne/poranne erekcje występują w fazie REM, więc jeśli budzisz się na budzik, to możesz wstać nie będąc w fazie REM, a wtedy wzwodu brak.

U mnie prawie nigdy nie ma objawów, kiedy leżę, rzadko kiedy siedzę (spróbuj zmienić pozycję, w której siedzisz, ciekawe, czy to coś zmieni). Z kolei erekcja najsłabsza jest kiedy leżę, a najsilniejsza kiedy stoję.

Z tego co wiem, to hard flaccid bierze się ze skurczu mięśni gładkich w naczyniach krwionośnych i zatokach ciał jamistych. Nad mięśniami gładkimi nie mamy kontroli, ale czasami napięcie innych mięśni niesie za sobą skurcz mięśni gładkich. Trzeba znaleźć tę napięte mięśnie i je rozluźnić (wiem, łatwo powiedzieć!).

A odwrócone kegle wykonujesz tak tak jakbyś chciał przyspieszyć strumień podczas oddawania moczu. Ale nie ćwicz tak, w ten sposób masz tylko wyczuć, o które mięśnie chodzi. Odwrócone kegle powowinno się wykonywać lekko, tzn. bez napinania się, im mniejszy udział mięśni brzucha (dolnych) tym lepiej. Powinieneś CZUĆ jakby w okolicach krocza coś się rozszerzało (jakby był tam pompujący się balon). Spróbuj w różnych pozycjach, mi najłatwiej wykonać to stojąc, a najtrudniej leżąc (wtedy niewiele czuję).

PS Ciekawe, czy ktoś próbował stosować leki rozkurczowe, takie jak No Spa.
 
 
penis.com.pl
andropenis
twain7 

Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

Dziękuję za odpowiedź. Jestem ciekaw czy to ćwiczenie o którym piszesz to to samo,
które wykonywał kolega Kaloryfer1995 - który pisze, że poczuł ogromną ulgę.

Jak dawkujecie ćwiczenia odwróconego kegla? Rzeczywiście trochę dziwne uczucie bo na przyśpieszenie strumienia moczu ma wpływ również brzuch.

Ile razy dziennie starasz się lekko wykonać ćwiczenie, które opisałeś?

Marek
 
 
Nunak 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

Ciężko będzie stwierdzić, czy wykonujemy to samo ćwiczenie.
Ja staram się otwierać (tak to nazwę, podobnie jest to opisywane w jodze) najpierw krocze/okolice penisa, a później okolice odbytu (tak jakby przód i tył). Zacząłem od 10 powt (10 przód, 10 tył) co drugi dzien, teraz robię po 20 2x. Wiem, że to mało, ale na efekty i tak przyjdzie poczekać, więc się nie spieszę. Tylko otwieram i wracam do normalnego napięcia, bez przytrzymywania.

Na stronie jakiegoś fizjoterapeuty wyczytałem, że mięśnie dna miednicy składają się w 70% z włókien wolnokurczliwych, co ma sens, bo mają podtrzymywać narządy, pomagać w oddychaniu. Logika podpowiada, żeby ćwiczyć je, tak jak inne mięśnie wolnokurczliwe, tj. powoli zaciskać i powoli rozluźniać.

Napiszę jeszcze tylko, że podkusiło mnie, żeby zacząć ćwiczyć też kegle. Po kilku dniach zauważyłem pogorszenie, jednak dzisiaj (wczoraj ćwiczyłem) jak do tej pory nie zauważyłem hard flaccid. A dodam, że niedawno wróciłem z półgodzinnego odśnieżania (zimno+wysiłek). Oj, ciężko za nim nadążyć :-P

A zauważyliście może cofanie się penisa przy wysiłku fizycznym?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group