Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Jak się rozluźnić przed analem
Autor Wiadomość
dziuniox 

Wiek: 31
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 82
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Często nie robię - 1-2 razy w tygodniu. Odkręcam przysznic, przykładam wąż do dziurki i napuszczam trochę wody...
Ja tam jakiś deliaktny nie jestem, i niespodzianka mnie nie obrzydzi :)
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

To i lepiej, że nie brzydzisz się. Tym bardziej, że to Twoje własne niespodzianki.

Dwa razy w tygodniu to sporo, tym bardziej, że przeważnie nie ma takiej potrzeby (a już na pewno nie do zabaw z samym sobą).
Ja miałem dwie lewatywy w życiu, ty masz w tygodniu. :-) Nieźle...
 
 
dziuniox 

Wiek: 31
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 82
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Z tego co wiem, to zbyt częsta lewatywa wypłukuje też naturalną florę bakteryjną..
  
 
 
penis.com.pl
orgasm contol
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Otóż to! O florę trzeba dbać!

A poważnie mówiąc, to zaburzenia w ekosystemie bakteryjnym jelit rzutują na funkcjonowanie całego organizmu. To nie są tylko kłopoty z wypróźnianiem. To jest np. zły rozkład resztek, wytwarzanie zbyt wielu toksyn (wchłanianych do organizmu), których normalnie by nie było itp.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5465
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   

czyli jaka częstotliwość wydaje się być optymalna?
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   

onesa napisał/a:
czyli jaka częstotliwość wydaje się być optymalna?


Po prostu nie należy przesadzać, żeby nie rozleniwić jelit (zarówno przy zaparciach, jak i przed seksem analnym). Dwa razy w tygodniu to już dość często. Pół biedy jeśli jest to płytka lewatywa (czyli przepłukanie samej odbytnicy i esicy), gorzej jeśli głęboka z płukaniem okrężnicy, co akurat do seksu jest zupełnie zbędne - tak głęboko chyba nikt się nie zapuszcza. :-)
W każdym razie powinna to być ostateczność, gdy inne metody zawodzą (mam na myśli zaparcia). A inne metody to przede wszystkim dieta bogatoresztkowa i niesiedzący tryb życia. Można też przy poważniejszych zaparciach wspomagać się tzw. makrogolami (np. Forlax), ale tylko wspomagać, czyli używać krótkotrwale. Dopiero jak wszystko zawiedzie sięgać po lewatywę lub środki przeczyszczające.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5465
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   

ja słyszałam, że lewatywa może być dobrym środkiem na oczyszczanie jelit i że co jakiś czas dobrze jest ją zrobić. Ile w tym prawdy, to nie wiem.
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   

onesa napisał/a:
ja słyszałam, że lewatywa może być dobrym środkiem na oczyszczanie jelit i że co jakiś czas dobrze jest ją zrobić. Ile w tym prawdy, to nie wiem.


Tak, masz rację, są zwolennicy głębokiego i dokładnego płukania jelita grubego. Można i tak, ale moim zdaniem, nie ma nic bardziej szkodliwego niż taka głęboka płukanka, bo nie ma nic cenniejszego dla człowieka niż naturalna flora bakteryjna jelit, a płukanka może naruszyć tę delikatną równowagę jaka panuje w jelicie (w internecie mnóstwo jest historii ludzi, którzy mają z tym problemy, bo takie naruszenie rzutuje na cały organizm; ostatnio najpopularniejszą metodą i jedyną skuteczną przywrócenia tej równowagi jest pobranie kału od zdrowego człowieka i przeniesienie go do jelita chorego; wtedy wyzdrowienie następuje często prawie natychmiast - dla ciekawych polecam naukowy art. z Wyborczej - http://wyborcza.pl/TylkoZ...h_bakterii.html ).

Dość powiedzieć, że dla mnie te płukanki to znachorstwo z gatunku medycyny alternatywnej, bez żadnych podstaw naukowych. Oficjalnie jest zresztą ta metoda odrzucana przez medycynę akademicką.
  
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5465
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2015   

Per Rectum, fuj!
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2015   

onesa napisał/a:
Per Rectum, fuj!


No, może i fuj, ale u wielu wyzdrowienie od ręki. Myślę, że ludzie na granicy życia, skrajnie wycieńczeni biegunkami nie do zatrzymania, przyjęliby z ulgą i drastyczniejsze metody.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5465
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2015   

Ale to lekarz jakoś aplikuje, czy ludzie sobie domowymi sposobami?
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2015   

onesa napisał/a:
Ale to lekarz jakoś aplikuje, czy ludzie sobie domowymi sposobami?


Lekarz, oczywiście. Specjalnie przygotowany roztwór podawany jest przez sondę.
Polecam artykuł, do którego link zamieściłem wcześniej. Jest naprawdę ciekawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group