Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Testosteron i Prolaktyna. Interpretacja wyników badań
Autor Wiadomość
Lucas_22 

Wiek: 34
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   Testosteron i Prolaktyna. Interpretacja wyników badań

Witam,

pisze i proszę o wypowiedź kompetentne osoby na temat moich wyników badań. Mam 24 lata, 2 lata temu byłem u seksuologa z problemami z erekcją, lekarz stwierdził wtedy że przyczyną jest kwestia psychogenna (strach, stres itd), ale dał mi skierowanie na badania testosteronu i prolaktyny. No ale zaniedbałem to, czesto miałem problemy z erekcją, utrzymaniem, jestem senny, rozdrażniony, trenuję fitness a nie widzę przyrostu masy i kilka dni temu postanowiłem te badania wykonać no i wynik jest taki: prolaktyna 21.9 ng/ml (2.1- 17.7 ng/ml); testosteron 2.64 ng/ml (2.41 - 8.27 ng/ml). Prolaktyna dużo przekroczona, testosteron znikomy.

Wie ktoś czym to skutkuje? oczywiscie mam umówioną wizytę u endokrynologa ale może ktoś tutaj posiada jakąś wiedzę w tym temacie to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Łukasz
_________________
Łukasz
 
 
stefffffcio 

Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 74
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 21 Sie, 2013   

Masz hiperprolaktynemię, poczytaj sobie o tym w necie. Testosteron jak widać masz niski, ale w normie, taka po prostu Twoja natura. Przyczyną problemow z erekcją jest prolaktyna. Jest to hormon który u kobiet odpowiada za laktację, u mężczyzn jego poziom jest znikomy. Podwyższony powoduje zaburzenia erekcji, spadek libido, ogólne osłabienie. Przyczyn może byc kilka: stres, gruczolak przysadki, predyspozycje rodzinne. Nie masz problemów z ginekomastią? Nie powiększyły Ci sie gruczoły sutkowe?
Zapewne endokrynolog przeprowadzi diagnostyke, da leki i będzie po problemie, bo da się to leczyć ;)

Młody lekarz :)
_________________
gg: 15545620
 
 
 
Lucas_22 

Wiek: 34
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 30 Sie, 2013   

Dzięki za informacje.

Miałem pierwsza wizyte u endokrynologa, lekarka poogladała mnie i stwierdziła ze baaaardzo młodo wygladam jak na mój wiek, delikatny zarost, niska masa mieśniowa mimo ze trenuje i jestem instruktorem fitness, delikatne rysy i gładka skóra i takie tam. W między czasie dorobiłem kilka dodatkowych badań wg jej zalecen, oto wyniki:

lh - 2.9 mlU/ml (normy 1.3-9.3)
fsh - 5.1 mlU/ml (normy 1.4-18.1)
tsh - 1,697 mlU/ml (normy 0.35-5.5)
wolny testosteron - badanie w toku

i poprzednie:

prolaktyna - 21.9 ng/ml (2.1-17.7)
testosteron - 2.67 ng/ml (2.41-8.27)

Mam tez zrobione z polecenia lekarza USG jąder, gdzie urolog stwierdził ze anatomicznie jądra są raczej prawidłowe( 4.5 i 4.8 cm), bez guzków i tego typu rzeczy, struktura tez.

Skąd zatem tak niski testosteron wg Was? sam urolog się zdziwił tym faktem, i oczywiscie odesłał z powrotem do endokrynologa.

Pozdrawiam
_________________
Łukasz
 
 
penis.com.pl
orgasm contol
sandramaj 

Wiek: 31
Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

A badałeś sobie też kortyzol? Jeżeli masz podwyższony to stąd no i oczywiście z obniżonego poziomu testosteronu masz problemy z erekcją. Bierzesz jakieś leki, może antydepresanty?
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

sandramaj, kolejny odkop, zobacz kiedy był pisany temat/było zadane pytanie.
 
 
maybe 

Dołączył: 03 Mar 2020
Posty: 7
Skąd: PL
Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   

Temat stary jak większość na tym forum.
Jestem nowy więc może na początek tutaj się wypowiem, zawsze komuś się przyda.
Przy powyższych problemach autora tematu, trzeba jeszcze zbadać hormony tarczycy i nawet jak będą się one mieściły w normie, nie patrzeć na to tylko rozszerzyć badania o przeciwciała, bo może się okazać że jest Hashimoto (niedoczynność tarczycy).
Mogą też być inny przyczyny, np różne choroby immunologiczne.

Przy senności i braku erekcji najprawdopodobniej Kolega miał bardzo niski poziom wolnego testosteronu, który to odpowiada za potencję i siły witalne mężczyzny.
Niski poziom testosteronu w jego badaniu o tym świadczy.
Nie radzę badać wolnego testosteronu w laboratoriach, bo to wyrzucone pieniądze.
Wyniki badań wychodzą fałszywe.
Aby prawidłowo zbadać wolny testosteron należy zrobić min dwa badania, testosteron całkowity i SHBG i wstawić to do jednego z kalkulatorów do wyliczania, który można znaleźć w internecie.
Podaję pierwszy lepszy link: http://www.issam.ch/freetesto.htm
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Mar, 2020   

maybe, rzeczowe posty są mile widziane w starszych tematach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group