Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Jak to wkońcu jest?!
Autor Wiadomość
krzysiosław

Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 19
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   Jak to wkońcu jest?!

Od pewnego czasu zagłębiam się w temat uazleżnień od masturbacji. Jedni piszą, że to grzech prowadzi to do chorób psychicznych i do bezpłodności. Drudzy z kolei, że to tylko pogróżki dla ludzi, wymyślony przez kościół, żeby nie grzeszyć. Więc komu mam wierzyć?? Mogę się od czasu do czasu masturbować czy mam wogóle tego nie robić? Proszę o wypowiedzi ludzi którzy znają się na rzeczy....
 
 
krzysiosław

Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 19
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

Przepraszam za błąd w temacie :oops:
 
 
tomek4545

Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: okolice leszna w wielkopolsce
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

masturbacja nie jest zal a po ztym jest przyjemna
na poczatku bedzie nalogiem ale tylko do czasu
gdy juz dojdziesz do sexu z ta wybrana osoba
masturbacja bedzie nadal ale w mniejszych ilosciach
bedziesz wolal aby to twoja dziewczyna robila lub bedziesz wolal sex
pozdrawiam
 
 
penis.com.pl
bathmate
addam

Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 131
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

matx132 napisał/a:

bo łamiesz jeden z 10 przykazan

to pewna nadinterpretacja ze strony kościoła katolickiego. jeżeli Jahwe powiedział "nie cudzołóż", to znaczy, że miał na myśli "nie chodź z cudzą babą do wyra" a nie "nie wal konia". każdy kto czytał biblię, wie, że Bóg wydając ludziom polecenia wyrażał się precyzyjnie. (i to samo nam polecał, w osobie Jezusa: "Niech mowa wasza będzie: Tak, tak, nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.")
 
 
addam

Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 131
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

oczywiście że uczą takich rzeczy na religii. takie jest oficjalne stanowisko kościoła rzymskokatolickiego. a że jest z ono z brudnego palucha (albo i z czego innego) wyssane, o to niech się martwią ci, którzy jeszcze do krk należą. :D co do słowa "samogwałt", to jest dla mnie zupełnie pozbawione sensu. to życie bez seksu czy onanizmu jest pogwałceniem ludzkiej natury.
 
 
muchomorek 


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 229
Skąd: clikash?
Wysłany: Sob 18 Lis, 2006   

A kto Ci udowodni że się masturbujesz? Ksiądz? Katecheta? :) Jak to sprzeczne z wiarą wg Ciebie to zastań ateistą :)
 
 
tomek4545

Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: okolice leszna w wielkopolsce
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

zastanow sie co lepiej;
walic sobie, czy moze kogos zgwalcic??
 
 
addam

Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 131
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

muchomorek napisał/a:
A kto Ci udowodni że się masturbujesz? Ksiądz? Katecheta? :) Jak to sprzeczne z wiarą wg Ciebie to zastań ateistą :)


udowodni? jeżeli ktoś jest wierzącym katolikiem, to ma w dupie fakt, czy ktoś mu "udowodni" grzech, bo Bóg i tak wie wszystko. jeżeli ktoś zmienia wiarę dlatego, ze jej nakazy mu odpowiadają, to znaczy, że tak naprawdę nie wierzył, tylko taki a nie inny przyjął styl, lansował się tylko na osobę wierzącą. ja osobiście w żadnego Boga nie wierzę. :D
 
 
bad ziom 

Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 111
Skąd: Kraina Rozkoszy
Wysłany: Sob 25 Lis, 2006   

Ja naleze do kosciola katolickiego, jestem nawet ministrantem, ale niewazne, ja i tak i tak bede sie masturbowal, nie zwazajac na nic co powie mi ksiadz czy nie wiem kto. Jak na razie sumienie nie podpowiada mi ze zle robie, wiec nie martwie sie tym.
Podzielam zdanie kolegi, lepiej jest wyladowac napiecie sexualne samemu, niz kogos skrzywdzic z tego powodu (gwalt)
 
 
harold mckee 


Wiek: 35
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 1342
Skąd: marchewkowe pole
Wysłany: Nie 26 Lis, 2006   

WSZYSTKO JEST DLA LUDZI :D

ja oczywiscie powiem jak wyzej koledzy... z czasem wszystko stanie sie dla Ciebie jasne ;)
_________________
zawsze do usług ...
 
 
mutek 


Wiek: 48
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 30
Skąd: B-c
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

w sumie trudno powiedzieć.. zawsze trzeba zachować umiar!!! nie używaj do tego żadnych przedmiotów! żadnych zabawek itp. bo to może prowadzić do dewiacji.. jeżeli nie możesz wytrzymać to po prostu nie zabawiaj się za bardzo.. trudno to jednoznacznie określić :( myślę że niekontrolowana masturbacja (np. kilka razy dziennie itd.) to na pewno grzech i może się skończyć jakąś impotencja?

pozdr.
mutek
_________________
mutek is gutek :)
 
 
siferius90 

Wiek: 34
Dołączył: 26 Sie 2021
Posty: 78
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 26 Sie, 2021   

Ja nie wiem, jak to jest tak ogólnie, ale w moim przypadku 20 lat codziennej masturbacji w żaden sposób nie wpłynęło negatywnie na moje życie ani związki.

Uważam to za bardzo fajne umilenie sobie szarej rzeczywistości.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5458
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Sie, 2021   

Już od wielu lat we wszystkich czasopismach naukowych jest udowodnione, ze masturbacja nie powoduje problemów psychicznych i fizycznych. Problemy te może powodować wmawianie młodym ludziom od samego początku, że masturbacja jest zła. Przez to bez sensu katują się, wstrzymują. Wpadaja we frustrację, mają wyrzuty sumienia. Kiedy tak naprawdę nie powinni ich mieć.
 
 
penis.com.pl
tabletki penilarge
siferius90 

Wiek: 34
Dołączył: 26 Sie 2021
Posty: 78
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 27 Sie, 2021   

onesa, pięknie powiedziane!

Jest dokładnie tak, jak mówisz z tym "katowaniem się" - ciało się tego domaga, pragnie, a tu na siłę się powstrzymuje. A potem, jak już nie da się normalnie funkcjonować, to chłopak robi to ukradkiem i szybko. W rezultacie ani nie ma takiej przyjemności, jaką mógłby mieć (bo orgazm przy przedłużanej, celebrowanej masturbacji jest kilkukrotnie silniejszy), to jeszcze wyrabia sobie nawyk przedwczesnego wytrysku, co później niszczy życie seksualne z drugą osobą.
 
 
juansto 

Dołączył: 10 Cze 2020
Posty: 455
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2021   

Masturbuję się codziennie od wielu lat. I nie sądze aby to na minie jakość wpłynęlo negatywnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group