Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     artykuł - obrzezanie
Autor Wiadomość
legolas1 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 767
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   artykuł - obrzezanie

natknąłem się na pewien artykuł w sieci. może kogoś zaciekawi, może zachęci do dyskusji, której nota bene tutaj nie brakuje :wink:

http://ze-swiata.pl/obrzezac-czy-nie/
_________________
ultima consolatio corporis humani
 
 
jan_kaz 

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 141
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

artykuł ciekawy, chętnie podyskutuję, bo czytałem podobnych mnóstwo, jak łatwo się domyśleć, każdy podchodzi do sprawy obrzezania inaczej i artykułuje inne argumenty - jedne są ZA, inne są PRZECIW. Ja osobiście uważam, że obrzezanie (ze względów pozamedycznych) powinno być poprzedzone dojrzałą decyzją, bo jest to zabieg nieodwracalny. Zatem obrzezanie dzieci nie powinno mieć miejsca, a tym bardziej noworodków. A obrzezanie dziewczynek wogóle nigdy nie powinno mieć miejsca. Bo o ile obrzezanie mężczyzn ma wiele plusów, to obrzezanie kobiet ani jednego.
Pozdrawiam
_________________
janek
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Jan_kaz opisz dokadnie jak to u ciebie wyglądało dlaczego zdecydowaleś się na zabieg jak cie obrzezali czy całkowicie z wedzidełkiem i jak zmieniły sie doznania podczas wspóżycia...dzieki
 
 
penis.com.pl
andropenis
jan_kaz 

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 141
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

He he, tak prawdę powiedziawszy napisałem to celowo, (mimo iż czytałem setki nie takich artykułów) bo byłem ciekaw Twojej reakcji. Widzę, że lubisz ten temat, a zwłaszcza moje wypowiedzi - cieszę się, że mam takiego fana.
Pozdrawiam
_________________
janek
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

ja i tak wiedziałem że bedziesz pierwszym ktory odpisze ale powaznie zapytałem...to dobre miejsce zeby zebrac to do kupy...najbardziej interesuje mnie kwestia różnicy w doznaniach przed i po oraz opis jak zostałeś obrzezany i co było powodem że sie zdecydowałeś... :)
 
 
jan_kaz 

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 141
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Zastanawia mnie, czy przypadkiem nie chcesz zrobić sobie jaj - przecież "tyle razy" już o tym pisałem. Teraz chciałbym podyskutować o tych sprawach, bo ilu dyskutantów, tyle opinii. Na pewno wśród forumowiczów znajdzie się niejeden "doświadczony", który poważnie chce się wypowiedzieć. Ja swoje zdanie na ten temat niejeden raz publikowałem, więc można je znaleźć na różnych forach. Ale jeśli chcesz podejść do tego tematu poważnie, to oczywiście swoje spostrzeżenia, poglądy i uwagi mogę (w poważnej dyskusji) wymienić.
Pozdrawiam
_________________
janek
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

dlaczego zakładasz ze chce sobie robic jaja?? przyjebbaem sie do ciebie tylko raz mysle ze miałem podstawy :wink: twoje opinie na ten temat sa porozzucane po róznych tematach i dobrze by bylo zamiescic je w jednym ze szczegółowym opisem przypadku nie tylko dlla mnie ale i dla innych którzy moze w przyszłości beda rozwazac dokonanie zabiegu
 
 
jan_kaz 

Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 141
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

Pomyślę nad tym... :roll:
_________________
janek
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lut, 2013   

spoko bez nacisku... :)
 
 
miniek80 

Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

Ja kilka lat temu przeszedlem obrzezanie. Mialem problem, bo napletek ciezko mi sie zsuwal przy stojacym penisie. Zdecydowalem sie, bo chcialem ulatwic sobie zycie. Sam zabieg odbyl sie w szpitalu, w znieczuleniu miejscowym, trwal okolo 2,5 godziny. Lekarz usunal mi napletek i wedzidelko, a takze wykonal plastyke po zabiegu. Dochodzenie do zdrowia trwalo okolo 3 tygodni i nie powiem, bylo bardzo nieprzyjemne. Samowychodzace szwy, obrzek, bol, krwawienie, to tylko niektore z dolegliwosci po. Natomiast po calkowitym zagojeniu okazalo sie, ze moj penis wydluzyl sie o okolo 3 cm, stal sie grubszy. Doznania tez sa lepsze - moge dluzej i czuje kazdy centyment wnetrza podczas stosunku. Dla niezdecydowanych - polecam. Ale warunek, trzeba byc przygotowanym na dolegliwosci pozabiegowe, bo to dla mnie bylo najgorsze.
 
 
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

Cytat:
wydluzyl sie o okolo 3 cm, stal sie grubszy.

to ciekawe.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
miniek80 

Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Mar, 2013   

Lekarz po prostu usunal wedzidelko a takze pierscien napletka, dzieki czemu penisa po ukrwieniu nic nie blokuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group