Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     czy tych kuurwich synów od spamu nie da sie jakos zablokować
Autor Wiadomość
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sie, 2012   czy tych kuurwich synów od spamu nie da sie jakos zablokować

...???czesto odwiedzam różne inne fora i tam jakos nie ma tego problemu...naprawdę moderatorzy tak lubia pierdoolić sie z hurtowym usuwaniem tego góówna zamiast to w piździec poblokowac???
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

Ciężko jest, blokuje ip ale za każdym razem jest post z innego. Codziennie to usuwam.
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

ok spoko :)
 
 
penis.com.pl
masturbator
randy 

Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 406
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012   

A co da blokowanie IP? Jak ktoś ma przydzielane dynamicznie, to możecie sobie blokować do woli. Wprowadźcie zabezpieczenie przed bootami przy rejestracji, wyczyśćcie bazę użytkowników (bo siedzi w niej od cholery uśpionych bootów) i będzie spokój.

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2012 ]
Ps.
Poza tym już chyba skuteczniejsze było blokowanie konkretnych kont. Trzy ostrzeżenia i przez dwa miesiące spamer z głowy (przykład: macduckdens, który mimo rzekomego blokowania IP, od dłuższego czasu nieustannie spamuje).
 
 
exhibi37 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: z Nienacka
Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

randy napisał/a:
Trzy ostrzeżenia i przez dwa miesiące spamer z głowy


Nie ma się co bawić w ostrzeżenia, bo i tak ich nikt nie przeczyta - przecież to spam-boty wysyłają. Trzeba kasować konto od razu!

Dopóki administrator nie ruszy d..y i nie zainstaluje jakiejś działającej formy captcha przy zakładaniu kont oraz nie połata phpbb, to będzie coraz gorzej. I tak ludzi już coraz mniej, bo mało komu chce się wyławiać te 2-3 posty z pośród pierdyliarda stron spamu więc za pół roku zostaną tu same boty... :D
 
 
randy 

Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 406
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

exhibi37, wszystko się zgadza. A z tymi ostrzeżeniami to taki półśrodek. Nie chodzi o to, że ktoś przeczyta i i weźmie sobie do serca. Przy trzech ostrzeżeniach dany użytkownik nie może napisać żadnego posta. Jak miałem tu prawa moderatora, tym sposobem udawało się blokować dość skutecznie wielu spamerów. A skasowanie konta? Przy obecnym poziomie zabezpieczeń, taki boot po prostu zakłada sobie konto od nowa i dalej spamuje.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

Ja od razu usuwam takich użytkowników, nie daje ostrzeżeń bo to nie ma sensu, myślę nad ograniczeniem wpisywania postów, żeby zrobić np ograniczenie do 10 postów dziennie.
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

onesa napisał/a:
Ja od razu usuwam takich użytkowników, nie daje ostrzeżeń bo to nie ma sensu,


przecież macduckdens wrzuca posty od jakiegos miesiąca jakies dwa tygodnie temu było ich okoł tysiąca :D

onesa napisał/a:
myślę nad ograniczeniem wpisywania postów, żeby zrobić np ograniczenie do 10 postów dziennie.


nie wiem czy to dobry pomysł w pszypadku wiekszej aktywności może to ograniczyc normalnych uzytkowników...

[ Dodano: Sro 08 Sie, 2012 ]
a nie da rady jakos zablokowac treści oni zwykle daja linki na jakies strony z gołymi babami...w tresci tez daja masę zdjęć może by to zablokować jedno zdjęcie na posta jeden link na posta albo w ostateczności wpisywanie tych kodów z obrazka...
mniej to chyba bedzie uciązliwe niż szukanie w tym gąszczu normalnych postów :)
 
 
exhibi37 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: z Nienacka
Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

onesa napisał/a:
myślę nad ograniczeniem wpisywania postów, żeby zrobić np ograniczenie do 10 postów dziennie.


Moim zdaniem, całkiem niezły pomysł - oczywiście jako półśrodek do czasu, aż uda się połatać forum/zablokować zakładanie kont przez boty.

Normalni użytkownicy rzadko kiedy mają aż taką biegunkę twórczą, by dziennie wyprodukować więcej niż 10 postów, a nawet jeżeli się tacy trafiają, to istnieje szansa, że powyższa restrykcja skłoni ich do zastanowienia się, czy zamiast wstawiania 32 postów o treści: "mmm... niezły sprzęt" może warto by napisać jeden, za to nieco bardziej przemyślany. ;)
 
 
randy 

Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 406
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

onesa napisał/a:
Ja od razu usuwam takich użytkowników, nie daje ostrzeżeń bo to nie ma sensu

Z tymi ostrzeżeniami trochę racji może i jest. Ale nie do końca. Ile razy już usuwałeś konto macduckdens? I jaki jest tego skutek? Żaden.

W chwili pisania tego postu: strona główna forum, na dole, pod belką "Kto jest na Forum":

Cytat:
Ostatnio zarejestrowana osoba: macduckdens


Wchodzę w jego profil i czytam:
Dołączył dzisiaj 19:27, wizyt 8, postów 8, tematów 8...

To jak dzisiaj dołączył, to czemu od dobrego miesiąca wk... chyba wszystkich forumowiczów? Usuwanie użytkowników na dzień dzisiejszy też nie ma większego sensu. Dlatego podsunąłem Ci alternatywne rozwiązanie. Wrzuć na konto macduckdens 3-4 ostrzeżenia i zobaczymy, jak wówczas się sprawa rozwinie. A w między czasie administracja powinna pomyśleć o jakichś zabezpieczeniach. I osobiście uważam ograniczanie ilości postów za średni pomysł. Bardziej należałoby uderzyć w kierunku ograniczenia możliwości zakładania kont przez booty.
 
 
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sie, 2012   

a tym czasem macduckdens dalej napierdala i cos mi mówi że całą noc bedzie napierdalał... :D
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

będziemy wprowadzać zabezpieczanie przed botami przy rejestracji i ustawimy ograniczenia co do wpisywania postów 12h, z tego co patrzyłem to najaktywniejsi na forum nie przekraczają 6 postów dziennie.
 
 
ANONEKZG 

Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro 15 Sie, 2012   

Nie lepiej zrobić aktywacje kont przez administracje? tj. ktoś zakłada konto i musi admninowi udowodnić że nie jest spierdolony.
 
 
penis.com.pl
andropenis
ZmarszczonyFred
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2012   

dobrze by było bo cos sie znowu macduckdens rozszalał...

[ Dodano: Czw 16 Sie, 2012 ]
jakas popelina z tymi zapowiadanymi przez zarząd ograniczeniami...macduckends czy jak mu tam z 50 postów od wczoraj wieczora dodał...
 
 
leon1988 

Wiek: 36
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 85
Skąd: z nikąd
Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

Oczywiście, że się da, ale administracja to ... i nie potrafią. Wystarczy zainstalować najnowszy skrypt forum phpbb3 zamiast siedzieć na amatorsko przerobionej wersji z 2003 (patrz stopka na dole strony), ale jak widać nikomu się nie chce nawet spróbować. Obecna wersja jest przestarzała i bez problemu można się do niej włamać. Tymczasem instalacja nowej, bez utraty obecnych wiadomości, to robota na jeden wieczór. Ale po co, lepiej leczyć syfa pudrem i do końca świata kasować spam ręcznie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group