Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     masturbacja a spowiedź
Autor Wiadomość
narcyz271 

Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 39
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011   masturbacja a spowiedź

czy spowiadacie się z tego, że się masturbujecie?
 
 
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Pon 10 Sty, 2011   

Przecież Bóg jest wszechobecny, jest wszędzie, widzi wszystko wiec widzi też że się masturbujesz. Spowiedź jest wymysłem księży z wieków nowożytnych wprowadzonym tylko z ludzkiej ciekawości- żeby wiedzieli co ludzie zrobili. Przecież grzechy może odpuszczać tylko Bóg a ksiądz jest tylko człowiekiem. Możesz wyznać bogowi grzechy podczas modlitwy.

Jeszcze jedna rzecz. Żeby przystąpić do spowiedzi, musisz żałować popełnionych grzechów- żałujesz, że się masturbowałeś? I musisz mieć też wole poprawy więc przestaniesz się masturbować?
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
anonim45 

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Uważam, że kościół jest sprzeczny w niektórych przypadkach sam z sobą. Chce naszego szczęścia a zabrania nam niektórych rzeczy, dających nam największe szczęście. Mówi o miłości do drugiego człowieka a zabrania związków homoseksualnych. Dlatego przestałem chodzić do kościoła. Ważne, żebym był dobrym człowiekiem i tyle.

Sorki, ale musiał to z siebie wyrzucić.
 
 
penis.com.pl
masturbator
noemalny09 

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 79
Skąd: poland
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

ja się nie spowiadam z tego ze sie masturbuję.... nikomu przecież krzywdy nie robię.
A że mam no to ochotę, jak każdy normalnie funkcjonując facet to chyba jest ok.
Nie widzę nic złego w masturbacji.
 
 
Boski89 

Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 166
Skąd: Londyn
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Założę się, że co najmniej 3/4 księży też bije SS-mana po kasku.
 
 
aaa68 

Wiek: 55
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 396
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

a ja sie spowiadam, bo tez po czynie czuje sie wiiny i potrzebuje spowiedzi
_________________
aaa68
 
 
anonim45 

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

każdy ma swoje potrzeby :)
 
 
Anaksymenes 

Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Milet
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011   

andrzejgadarr napisał/a:
Przecież Bóg jest wszechobecny

Nie prawda. Głosisz jakiś względny panteizm, uznany powszechnie za błąd
andrzejgadarr napisał/a:
Spowiedź jest wymysłem księży z wieków nowożytnych

Gdybyś czytał Biblię nie mówił byś takich bzdur.
"A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»."
Jezus mówi to do Apostołów, nie do zwykłych ludzi żeby sobie nawzajem odpuszczali. Apostoł dzisiaj to jest kapłan.
Sama uszna forma spowiedzi rzeczywiście jest niebiblijna a zapożyczona i nie jest wymysłem księży.
andrzejgadarr napisał/a:
ksiądz jest tylko człowiekiem

Jest, ale w czasie wykonywania sakramentu występuje tzw. "in persona Christi"...
 
 
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 12 Sty, 2011   

A ty co, katechizm zjadłeś czy świadek jehowy jesteś?
W piśmie świętym jest też napisane, że kobiety są nieczyste podczas menstruacji, trzy dni przed i trzy dni po i wtedy nikt a przede wszystkim mężczyzna nie może kolo nich nawet przejść, nie można by tego tak bardzo egzekwować? Wywozić kobiety podczas okresu na bezludną wyspę.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
Anaksymenes 

Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Milet
Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   

Chodzi Ci zapewne o to:
"Jeżeli kobieta ma upławy, to jest krwawienie miesięczne ze swojego ciała, to pozostanie siedem dni w swojej nieczystości. Każdy, kto jej dotknie, będzie nieczysty aż do wieczora. Wszystko, na czym ona się położy podczas swojej nieczystości, będzie nieczyste. Wszystko, na czym ona usiądzie, będzie nieczyste. Każdy, kto dotknie jej łóżka, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. Każdy, kto dotknie jakiegokolwiek przedmiotu, na którym ona siedziała, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora." (Ks. Kapłańska 15:19-23)

Zauważ tym samym, że ten tekst pochodzi z księgi Kapłańskiej, która wchodzi w skład Pięcioksięgu, czyli Starego Testamentu. A jeżeli mówisz o prawach Starego Testamentu to nie myśl że są to prawa które Kościół dzisiaj respektuje. Prawa Starego Testamentu nie obowiązują chrześcijan, ponieważ zostały już wypełnione, a że są zapisane w Starym Testamencie to jest to tylko kwestia historyczna i starokulturowa nie wchodząca w skład prawa religijnego.
 
 
Rufus1 

Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 369
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Czw 13 Sty, 2011   

Anaksymenes, gratuluję. Pozazdroscic takiej wiedzy teologicznej
 
 
 
Anaksymenes 

Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Milet
Wysłany: Pią 14 Sty, 2011   

Rufus1 napisał/a:
Anaksymenes, gratuluję. Pozazdroscic takiej wiedzy teologicznej

A dziękuję dziękuję 8)
 
 
karol00 

Wiek: 29
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 171
Skąd: pl
Wysłany: Nie 06 Lut, 2011   

Anaksymenes, jesteś może w seminarium?? Czy takie zainteresowanie wewnętrzne z potrzeby serca??
 
 
penis.com.pl
masturbator
Anaksymenes 

Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Milet
Wysłany: Nie 06 Lut, 2011   

karol00 napisał/a:
Anaksymenes, jesteś może w seminarium?? Czy takie zainteresowanie wewnętrzne z potrzeby serca??

Zwykłe zainteresowanie, a może nawet hobby, ale czy z potrzeby serca to nie wiem :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group