Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Potencjalny załupek?
Autor Wiadomość
man* 

Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   Potencjalny załupek?

Witam, wczoraj pierwszy raz próbowałem sobie zsunąć napletek za żołędzia. Zszedł gładko, bez bólu, ale potem nie chciał wrócić, ani w zwodzie, ani w spoczynku. Oczywiście nieco zaniepokojony zacząłem szukać rozwiązania w źródle wszelkich niepewnych informacji czyli internecie, gdzie wyczytałem że to może być załupek. Tym razem już spanikowany i z wizją operacji zacząłem męczyć penisa żeby wrócił do stanu wyjściowego, co na moje szczęście się udało, choć nie bez problemu, ale szczęśliwie również bez bólu. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy jeśli kolejny raz postanowiłbym odciągnąć napletek to czy sytuacja by się powtórzyła, czy może to mógł być jednorazowy problem? Sam wolałem tego nie sprawdzać, jakoś ryzyko że tym razem tak zostanie mnie zniechęca. Da się może rozwiązać ową sytuację w nieinwazyjny sposób czy jednak wizyta u urologa i operacja, by móc współżyć, będą niezbędne?
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

man*, a spróbowałeś pójść do lekarza żeby oceniał czy wszystko jest ok?
 
 
man* 

Dołączył: 28 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Nie, nie robiłem tego. To była dla mnie pierwsza taka sytuacja w życiu, a podejście do lekarzy mam typowo polskie, to jest w stylu a może najpierw sprawdzę w internecie. Zwłaszcza jak sprawa jest dość intymna, co przekłada się na to że jest krepująca.
 
 
penis.com.pl
viamax
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

man*, lekarze nie gryzą po to się uczą tyle lat żeby pomagać. Myślisz że widok kolejnego penisa robi na nim jakieś wrażenie? Po to są lekarze na świecie żebym pomagać innym. bez obaw :)
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Myślę, że sytuacja może się powtórzyć, jednak tym razem nabrałeś już pewnej wprawy i przypuszczam że poradzisz sobie z tym znacznie szybciej (tym bardziej, że za pierwszym razem niepotrzebnie spanikowałeś). Sądzę, że coś tak drastycznego jak załupek Ci nie grozi, bo z tego co piszesz nie masz stulejki (jak piszesz, napletek zszedł gładko, bez bólu), a to ryzyko głównie dla mężczyzn z bardzo ciasnym napletkiem.
Wydaje mi się, że po prostu potrzeba Ci praktyki. W końcu zrobiłeś to po raz pierwszy. A więc nie bój się i próbuj. Proponuję na początek w kąpieli po wymoczeniu penisa w ciepłej wodzie (ciepła woda sprawia, że tkanka jest bardziej elastyczna, podatniejsza na wszelkie manipulacje). Może pooglądaj też filmy mężczyzn bawiących się zsuwaniem i nasuwaniem skórki. Zobaczysz tam jak prawidłowo to się odbywa.
Życzę powodzenia!
 
 
saneman 

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: polska
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Też uważam, że nie ma co panikować. Musisz popróbować jak zalecał Per Rectum i z czasem wszystko się "wyrobi". Gdyby po dłuższym czasie nie było poprawy to można myśleć o wizycie u lekarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group