Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Jak sprawdzic swoja plodnosc??
Autor Wiadomość
max1111

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 20
Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   Jak sprawdzic swoja plodnosc??

Witam wszystkich! Mam pytanie odnosnie sprawdzenie plodnosci . Badania ,lekarz czy ???

Prosze o powazne odpowiedzi.
 
 
Joe_Kos

Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 102
Skąd: Z Kądowni
Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

No lekarz może sprawdzic, oddajesz nasienie do badań, z tym ze przed oddaniem jakies 7 dni wstrzemięźliwości od seksu i onanizmu, płacisz około 100zli masz wyniki. Ale to trzeba powtorzy po jakiś 3 miesiącach
_________________
Co ma być to będzie, I trzea sie z tym zmierzyć
 
 
max1111

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 20
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006   

dzieki , teraz najtrudniejsze pytanie , co gdy sie okaze ze mam problem
gdzie sie udac , jak leczyc
 
 
penis.com.pl
viamax
BojarAG

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 21
Wysłany: Nie 12 Lis, 2006   

Jak sie okaże że masz problem to masz problem.. Z tego co ja wiem to bezpłodności sie nie leczy .. chyba..
 
 
Gość

Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

Teoretycznie nie idzie wyleczyc, ale praktycznie kazdą bezplodnosc wyleczysz. Jak bedziecie mieli problem to zgłoście sie do mnie ;) .
 
 
paolo27 

Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 27
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 19 Gru, 2008   

Joe_Kos napisał/a:
No lekarz może sprawdzic, oddajesz nasienie do badań, z tym ze przed oddaniem jakies 7 dni wstrzemięźliwości od seksu i onanizmu, płacisz około 100zli masz wyniki. Ale to trzeba powtorzy po jakiś 3 miesiącach


Kosztuje 30 zł, a powtórzyć warto. Jeszcze ważne żeby do 30 min być z tym w labolatorium i transportować w temperaturze zbliżonej do 37'C
 
 
bartekbujalski6 

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Łochów
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

a jak ktos sie wstydzi mozna to w jakis inny sposob zbadac?
_________________
grzejniki łazienkowe ozdobne
 
 
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

a czego się wstydzisz?
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
zed1 

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Zastanawiam się nad badaniami płodności. Od kilku lat staram się o dziecko i nic. Nie wiem czym to może być spowodowane. Myślicie, że moja żona też powinna się przebadać? Mamy 28 lat. Jest to dla nas dość krępujący temat. Nie wiem czy boimy się znać prawdę, że ktoś z nas jest bezpłodny czy problem tkwi całkiem gdzie indziej. Dodam, że moja żona miała usuwanego jajnika i to może przez to nie może zajść w ciążę. Zastanawiam się już nad metodą invitro. Czy ktoś z niej korzystał? Jak myślicie najpierw się przebadać i mieć pewność jaka jest sytuacja na tą chwilę czy spróbować z partnerką metodę invitro, która jest coraz bardziej u nas powszechna? Proszę o wasze rady.
_________________
http://venneker.pl/warchlaki | drukarnia Recyklus w Zielonej Górze
  
 
 
zbycho68 

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 16
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

zed1 napisał/a:
Zastanawiam się nad badaniami płodności. Od kilku lat staram się o dziecko i nic. Nie wiem czym to może być spowodowane. Myślicie, że moja żona też powinna się przebadać? Mamy 28 lat. Jest to dla nas dość krępujący temat. Nie wiem czy boimy się znać prawdę, że ktoś z nas jest bezpłodny czy problem tkwi całkiem gdzie indziej. Dodam, że moja żona miała usuwanego jajnika i to może przez to nie może zajść w ciążę. Zastanawiam się już nad metodą invitro. Czy ktoś z niej korzystał? Jak myślicie najpierw się przebadać i mieć pewność jaka jest sytuacja na tą chwilę czy spróbować z partnerką metodę invitro, która jest coraz bardziej u nas powszechna? Proszę o wasze rady.


wydaje mi sie ze musisz najpierw zrobic badania - ty i zona a jkawuyjdanegatywne definitywnie do dopiero wtedy in vitro
 
 
Per Rectum 


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1410
Skąd: Wawa/Mazury
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Najpierw porządnie się przebadajcie. Problem może być po obu stronach. Może twoje plemniki są mało sprawne, a może to problem twojej małżonki - miała już jak piszesz problemy, mogące mieć wpływ na płodność. Moim zdaniem, dopiero jak to się wyjaśni można myśleć o in vitro, które przecież też ma swoje ograniczenia. W końcu z plemników, które są niezdolne do zapłodnienia nawet w in vitro nic nie będzie. Tak mi się przynajmniej zdaje, jako laikowi.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

PS. Na stronie jednej z klinik znalazłem trochę informacji o in vitro. Może się przyda, jeśli nie w praktyce, to przynajmniej dla uzupełnienia wiedzy.
O in vitro: http://www.invimed.pl/in-vitro-ivf
FAQ: http://www.invimed.pl/faqs
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Sty, 2016   

zed1, Obecnie bardzo wiele osób ma problemy z płodnością. Żyjemy niezdrowo, mało się ruszamy, kto wie, co jest w naszym jedzeniu...
Najpierw przebadaj nasienie. Problem może leżeć po każdej stronie, jednak u kobiet jest to dużo bardziej skomplikowane, więc po pierwsze trzeba wykluczyć męskie przyczyny, bo to łatwiejsze. Jeśli z tobą będzie wszystko w porządku, to badania będzie musiała zrobić żona.
Brak jajnika nie oznacza niepłodności, o ile ten drugi dobrze pracuje i występują owulacje. Na pewno będzie musiała zrobić badania hormonalne, ale to już ginekolog wszystko zleci.
Ale do invitro to jeszcze długa droga, może wystarczy leczenie hormonalne albo np. wywołanie jajeczkowania i inseminacja.
Są to sprawy skomplikowane i leczenie może potrwać nawet kilka lat, ale współczesna medycyna naprawdę wiele może.
 
 
Mattii 

Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Jaki lekarz robi takie badania?
 
 
penis.com.pl
masturbator
legolas1 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 767
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

lekarz androlog lub urolog. często gdy problem niepłodności dotyczy pary pierwsze wstępne badania przeprowadza lekarz ginekolog zajmujący się i kobietą i mężczyzną.
_________________
ultima consolatio corporis humani
 
 
zbychwawawa 

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 999
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2016   

A ile taka wizyta u lekarza Urologa/ Androloga kosztuje? w sieci znalazłem że około - 1 wizyta około 100 zł + usg jader około 100 zł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group