Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Suplementy i witaminy na prostatę
Autor Wiadomość
szkudnik

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 4
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   Suplementy i witaminy na prostatę

witam.
jakiś czas temu miałem łagodne zapalenie prostaty. brałem leki jakie przypisał mi lekarz i jest wszystko ok. od jakiegoś czasu nie biorę jednak nic, a interesuje mnie czy są jakieś niedrogie suplementy lub witaminki które mogę sobie łykać codziennie, które utrzymywałyby moja prostatę w dobrej formie, dostarczały jej brakujących w codziennej diecie elementów. Mam ty na myśli jakieś tabletki na zasadzie zapobiegania problemom w przyszłości( coś jak rutinoscorbin chroni przed grypa).

czy możecie coś polecić i jednocześnie uzasadnić dlaczego dany specyfik jest dobry??

nie chodzi mi o reklamę, tylko o to abym mógł pójść do apteki i kopic coś konkretnego, a nie dyskutować z farmaceutą, gdy za plecami czai się horda moherów.

z góry dzięki
 
 
andrzejgadar 

Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 411
Skąd: SRC
Wysłany: Czw 27 Sie, 2009   

A co było powodem stanu zapalnego?
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
szkudnik

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 4
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

tzn, nie wiem co było powodem. wiem tylko tyle że myślałem że mam zapalenie pęcherza. diagnoza lekarza brzmiała jednak inaczej. przeszedłem calą terapię i teraz poprostu chce dodatkowo jakoś dbac o gruczoł krokowy.
 
 
penis.com.pl
andropenis
andrzejgadar 

Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 411
Skąd: SRC
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

Jaka etiologia? (bakteryjne czy niebakteryjne) bo od tego zależy co miałbyś ewentualnie łykać.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
szkudnik

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 4
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

niebakteryjne. po zastosowanej kuracji zrobiłem badania moczu i bakterii nie było.
 
 
andrzejgadar 

Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 411
Skąd: SRC
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2009   

W takim razie musiałbyś unikać spożywania bardzo ostrych potraw, alkogholu, i przede wszystkim uważać, żeby nie przechłodzić prostaty.

i co ciekawe zalecana jest regularna ejakulacja co kilka dni.

A co do badania, powinieneś go zrobić przed leczeniem bo po kuracji bakterii już tam powinno nie być.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
szkudnik

Dołączył: 21 Kwi 2006
Posty: 4
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

a jakichś witaminek dodatkowo nie ma, które nie za szkodzą a pomogą:)
 
 
Staruszek 

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią 06 Lis, 2009   Re: Suplementy i witaminy na prostatę

szkudnik napisał/a:
witam.
jakiś czas temu miałem łagodne zapalenie prostaty. brałem leki jakie przypisał mi lekarz i jest wszystko ok. od jakiegoś czasu nie biorę jednak nic, a interesuje mnie czy są jakieś niedrogie suplementy lub witaminki które mogę sobie łykać codziennie, które utrzymywałyby moja prostatę w dobrej formie, dostarczały jej brakujących w codziennej diecie elementów. Mam ty na myśli jakieś tabletki na zasadzie zapobiegania problemom w przyszłości( coś jak rutinoscorbin chroni przed grypa).
czy możecie coś polecić i jednocześnie uzasadnić dlaczego dany specyfik jest dobry??
nie chodzi mi o reklamę, tylko o to abym mógł pójść do apteki i kopic coś konkretnego, a nie dyskutować z farmaceutą, gdy za plecami czai się horda moherów.
z góry dzięki

Ja piję codziennie rano (przeważnie na czczo) 1 łyżkę stołową oleju z pestek dyni.
Jest bardzo smaczny, butelka 0,25 l kosztuje 22 - 25 zł i wystarcza na miesiąc.
Bardzo pomaga na gruczoł prostaty.
Ja kupuję w hipermarketach.
 
 
 
Szutka 

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Olej z pestek dyni jest dobry, mogę potwierdzić. U mojego męża były jakieś lekkie problemy, lekarz powiedział żeby pić właśnie ten olej. Od tamtej pory prostata się uspokoiła ;)
 
 
GustavoH 

Wiek: 64
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 21 Lis, 2013   

Witam, z moich doświadczeń wynika że najłatwiej i najprościej jest brać suplementy diety, ja się trzymam tylko jednego (prostaceum) i muszę powiedzieć że działa w 100%. Ulgę w moich dolegliwościach odczuwałem już po 3 tygodniach i jestem z niego bardzo zadowolony, tak samo jak moja żona :)

polecam wszystkim panom cierpiącym na problemy z prostatą! :)
 
 
Dekarion 

Dołączył: 03 Lip 2020
Posty: 253
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Dzień dobry!
Jakie zmiany zaszły w waszym życiu wraz z pojawieniem się problemów z prostatą?
Ja zacznę:
- na zimne siedzenia zawsze podkładam coś pod tyłek
- pije dużo wody
- nie kupię już samochodu bez podgrzewanych foteli
- koniec z morsowaniem i zimnymi prysznicami
- unikam basenów, morza etc (ale mam w planach zakup spodenek z neoprenu)
-nie pije kawy, ale za to regularnie zioła na prostatę prostamherbs https://kredensziolowy.pl/produkt/prostamherbs/
-ograniczam alkohol szczególnie piwa
- idąc do toalety myśl ze parcie na pęcherz jest spowodowane wypiciem dużej ilości wody i duża ilością moczu a w trakcie okazuje się ze to jednak złudzenie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group