Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Opisuję operacje skrzywionego penisa w moim przypadku
Autor Wiadomość
danv 

Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 5
Skąd: centrum
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   Opisuję operacje skrzywionego penisa w moim przypadku

Witam. Miałem 2 operacje w celu wyprostowania penisa. Pierwszej nie będę opisywał bo była nieudana. Nie polecam więc (wręcz odradzam stanowczo) operacji w Multimedica w Wrocławiu, u dr Belda. Drugą miałem w szpitalu w Gdańsku (na NFZ), operowała mnie grupa lekarzy pod przewodnictwem prof Krajki - jeden z najlepszych chirurgów. W skrócie pisząc pobyt w szpitalu około 14 dni, metoda operacji według mnie jedna z najlepszych na świecie ( a wiele się o tym kiedyś naczytałem) bo nie wycina się tkanki w miescu krzywizny tylko nacina i zszywa w poprzek. Jeśli chodzi o nacięcie skóry to jest tylko wokół żołądzi. Po samej operacji 1 dzień leżenia na sali OIOM z cewnikiem( nosi się chyba z 10 dni) i wszyta z boku penisa rurka średnicy ok 5 mm gdzie z drugiej strony rurki jest butelka zasysająca gromadzącą się krew pod skórą penisa - to się chyba nazywało redon czy jakoś tak ( nosi się go też chyba kilka dni, po usunięciu dziura w skórze sama sie zarasta z czasem). Ból duży przez pierwsze dni zwłaszcza w nocy gdy ma się niekontrolowane wzwody, ogólnie mało spałem przez ból ale znośnie jest na kroplówkach. Pielęgniarki też bardzo pomocne (oprócz jednej, która paradowała w mini, w tym przypadku to mi nie pomagało :P ) Penis bardzo spuchnięty i czerwony przez około miesiąc. Należy się powstrzymywać od wzwodów około 2 tyg- 1miesiąca. Efekt wyprostowania w moim przypadku bardzo dobry. Efekty uboczne to jakoś ściągneła mi się skóra i zrobiła stulejka oraz jakgdyby przykleiła, zrosła się skóra od wewnątrz z nacięciami wewnątrz penisa w miejscu zagięć oraz pod skórą zostawiono coś podczas operacji przez co zrobił się bolący guzek. Mieszkam daleko od Gdańska więc udałem się do chirurga urologa niedaleko mojego miejsca zamieszkania zapłaciłem około 800 zł prywatnie za półobrzezanie, wycięto mi wtedy ten zostawiony element ( mi się wydaje że to był kłębek nici która obrosła tkanką, bo widziałem to :) Zabieg ten się udał ale zostały mi paskudne blizny których nie miałem po operacji w Gdańsku. Podsumowując operacja ryzykowna, trochę trzeba pocierpieć, kilka efektów ubocznych w moim przypadku ( choć myślę że jakbym wrócił do szpitala do gdańska poprawili by to bardziej profesjonalnie, niestety udałem się do innego lekarza) pozostał mi tylko efekt uboczny w postaci przyklejenia ( zrośnięcia się skóry w kilku miejscach od wewnątrz tak jak pisałem wcześniej). A, ja miałem znieczulenie dokręgosłupowe - w miarę ok. Z efektu jestem zadowolony. Nikogo nie zachęcam do operacji, opisałem jak to mniej więcej wygląda. Ja kiedyś jak potrzebowałem to nie mogłem znaleźć informacji na ten temat, więc może komuś to pomoże. Ryzyka operacji są zawsze i to musi być osobista przemyślana decyzja.
 
 
bluewater 

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Wro
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2012   

Witaj,

właśnie myślałem, żeby zrobić operację u tego lekarza, którego nie polecasz.
Jeśli można, to opisz jakie były skutki operacji i dlaczego się nie udała?

pozdrawiam
 
 
danv 

Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 5
Skąd: centrum
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2012   

Odradzam operację u dr Belda ze względu na rodzaj operacji skrzywienia. Operacja ta polega na ( pod narkozą) skorygowaniu zagięcia grubymi, mocnymi szwami bez nacięc ( nie licząc skóry wokół żołądzi). Po zabiegu trzeba powstrzymywac się od wzwodów przez 2 miesiące ( KOSZMAR !!!). Szwy pod skórą, które zostają już na zawsze, nie wchłaniają się ( ja miałem 3) są bardzo wyczuwalne, to tak jakby miec 3 twarde małe guzki pod ruchomą skórą :P No i jak się dowiedziałem od innych lekarzy jest to metoda operacji która rzadko się udaje. U mnie po pół roku penis wrócił do zagięcia sprzed operacji. Kolejna sprawa to jak miałem drugą operację to lekarze się nieźle napocili żeby te szwy usunąc, przyznali że była to trudna sprawa bo szwy się już zrosły z tkanką. Według mnie, szkoda zdrowia i nerwów na takie zabiegi tym sposobem.
Pozdrawiam
 
 
penis.com.pl
bathmate
bluewater 

Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Wro
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2012   

Dzięki za wiadomość, właśnie takiej opinii potrzebowałem. Dałeś mi do myślenia ;)
Teraz już wiem, że nie jest to taka super metoda operacji.

Na razie noszę aparat Andropenis, który rozciąga tkankę penisa tam gdzie jest jej za mało.
Z tego co czytałem tą metodą nie wyprostuje penisa aby był idealnie prosty, jednak skrzywienie powinno się chociaż trochę zredukować (i to mi powinno wystarczyć).
Metoda bardzo długotrwała i tylko dla wyjątkowo cierpliwych i mających dużo wolnego czasu lub luzacką pracę, jednak nie wymaga przeprowadzenia operacji.
Jeśli nie uda mi się tą metodą, to będę dalej intensywnie myślał nad operacją.

Jak uda mi się zredukować skrzywienie, to zamieszczę fotki. Dodam, że stan 'przed' udokumentowałem zdjęciami.


Pozdrawiam
 
 
x_AnDrZeJ_x 

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

Mam dokładnie takie samo doświadczenie z dr Beldą... Tyle, że ja jeszcze nie zdecydowałem się na poprawę tego i w sumie nie wiem jak się do tego zabrać. Od zabiegu minęło dużo czasu... Skrzywienie wróciło, a szwy podskórne są wyczuwalne i dość nieprzyjemne w tej chwili. Podczas stosunku czy we wzwodzie kłują "od środka"... Oczywiście byłem w klinice i mają to w d... delikatnie mówiąc, lekarz stwierdził, że tak bywa. Zaproponował kolejną operację i tyle, zero badań. Nie zrobił ani USG, ani nic innego co mogłoby dać obraz tego co się teraz dzieje ze szwami itd. Zastanawiam się czy też nie udać się do Gdańska, ale póki co brak na to czasu - niestety!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group