Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Nagosc na basenie / szatni / przebieralni
Autor Wiadomość
legolas1 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 767
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Nie trzeba być z bezwstydnego zachodu aby wiedzieć, iż są miejsca, w których nagość nie jest niczym złym (a szatnia na basenie do takich należy). Wszak nikt nie zmusza do biegania nago po ulicach.
Też uważam, że jest to kwestia wychowania i pewnych przyzwyczajeń społecznych. Jeśli człowiek jako dziecko widzi w przebieralni nagich ludzi to w późniejszym wieku przyjmuje takie zachowanie za w pełni normalne i nie ma żadnych oporów aby się samemu rozebrać.
Próbowałeś mu wytłumaczyć, że jest to również kwestia higieny i mając kąpielówki na sobie nie będzie się w stanie tam dokładnie wymyć.
Może również pomogłoby gdybyś razem z kolegami zabrał na basen. Gdy zobaczy, że wszyscy biorą prysznic nago i nie robią z tego wielkiego halo może się przełamie albo przynajmniej skłoni do zastanowienia.
_________________
ultima consolatio corporis humani
 
 
kaktus21 

Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Wiesz, próbowałem już wszystkiego, to nie działa... Nawet jak kilka osób (na basenie) kąpie się nago to on i tak w kąpielówkach się myje, do przebieralni idzie i w ogóle...
_________________
nieważne skąd przychodzisz, ważne dokąd zmierzasz...
 
 
legolas1 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 767
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

no cóż, może Twój brat jest jednym z tych beznadziejnych, niereformowalnych przypadków :) miejmy nadzieję, że kiedyś uda mu się pokonać te bariery. A jeśli nawet nie to i tak, niestety, nie będzie odstawał od polskiego społeczeństwa.
_________________
ultima consolatio corporis humani
 
 
penis.com.pl
bathmate
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Może się czegoś wstydzi? Małego penisa albo stulejki? To też częsty powód dla którego mężczyźni wstydzą się normalnie przebrać.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
kaktus21 

Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Być może, ale nigdy jakoś nie udało mi sie z nim pociągnąć tego tematu. Tak jakby naprawdę się czegoś wstydził...
_________________
nieważne skąd przychodzisz, ważne dokąd zmierzasz...
 
 
legolas1 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 767
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

a ile lat ma Twój brat? może uda Ci się go jeszcze skłonić do szczerej rozmowy aby dowiedzieć się czy nie ma jakiegoś problemu, który np. wymaga konsultacji lekarskiej itp. Chociaż z drugiej strony jeśli brat, jak piszesz, panicznie unika przypadkowego zobaczenia go nago nawet w domu to może nie być zbyt skłonny do takiej rozmowy. Miejmy nadzieję, że kiedyś dojdzie do zrozumienia, iż w pewnych okolicznościach nagość nie jest niczym złym.
_________________
ultima consolatio corporis humani
 
 
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

No właśnie do tego zmierzam. Weź go na męską rozmowę i zapytaj czy wszystko ok.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
Hubertttus 

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 404
Skąd: mazowsze
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

kaktus21 Twój brat jeszcze dorośnie.Najlepiej kogoś przyzwyczaić do nagości przez danie mu szansy spotkania Ciebie nagiego niby przez przypadek.Oczywiście jeśli przesadnie emanujesz nagością przed nim się masturbujesz lub go namawiasz ,wtedy on może uważać Cię za zboczonego i żeby sam uniknąć zboczonych zachowań ucieka w drugą skrajność.
 
 
kaktus21 

Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

brat ma 19 lat, co do masturbacji wszem i wobec to bez przesady, nigdy tak nie próbowalem...

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 ]
miałem w planie intelektualny bełkot, ale 3 razy usunęło mi wpis... bywa

tak a propos basenu to byłem dzisiaj sam w lublinie (up) i na prysznicu byłem sam, więc bez problemu kąpałem się nago. Po pewnym czasie przyszedł ojciec z małych synkiem i jak zobaczyli, ze kąpie sie nago to sami się rozebrali i tak samo zaczęli się kąpać... także nie zawsze jest tak pruderyjnie źle jak nam się wydaje

a co do brata to próbowałem już wszystkiego... ale nie masturbowałem się przy nim (jeszcze)
_________________
nieważne skąd przychodzisz, ważne dokąd zmierzasz...
 
 
legolas1 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 767
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

kaktus21 napisał/a:
kąpałem się nago. Po pewnym czasie przyszedł ojciec z małych synkiem i jak zobaczyli, ze kąpie sie nago to sami się rozebrali i tak samo zaczęli się kąpać..

i na tym właśnie polega edukacja społeczeństwa. mały jak dorośnie to zapewne nie będzie miał już problemów z własną nagością.

kaktus21 napisał/a:
próbowałem już wszystkiego... ale nie masturbowałem się przy nim (jeszcze)

no nie przesadzajmy, nic na siłę. jeśli brat ma takie pory przed nagością to widok Ciebie masturbującego się mógłby mieć totalnie przeciwne skutki od tych zamierzonych. jeszcze tylko brakuje abyś go obezwładnił i siłą sprawdził czy z jego penisem jest wszystko OK :P

P.S. co najwyżej możesz mu podesłać linka do tego forum aby zobaczył, że rozbieranie się na basenie jest jak najbardziej normalnym zachowaniem
_________________
ultima consolatio corporis humani
  
 
 
kaktus21 

Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

wiesz, co do masturbacji to odpowiadałem na post kolegi wyżej. Nigdy nie miałem takich zamiarów... wiem, co to zmienia...

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 ]
co do linka do forum to znając jego to skojarzy mu się z czymś pedalskim, penis.com.pl, raczej... taki już jest
_________________
nieważne skąd przychodzisz, ważne dokąd zmierzasz...
 
 
sikor17 

Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 149
Skąd: katowice/gliwice
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

kaktus21 napisał/a:
wiesz, co do masturbacji to odpowiadałem na post kolegi wyżej. Nigdy nie miałem takich zamiarów... wiem, co to zmienia...

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2011 ]
co do linka do forum to znając jego to skojarzy mu się z czymś pedalskim, penis.com.pl, raczej... taki już jest


Jak ja dobrze znam taką sytuację :/ Jeśli pominąć fakt, że mój brat ma 21 lat to z charakteru i zachowania jest on taki sam jak Twój. Nagość jest dla niego zachowaniem pruderyjnym. Chyba nigdy by się nie odważył wykąpać bez spodenek kąpielowych na basenie. A jak byłem z nim na pływalni bez przebieralni, to tak kombinował pod ręcznikiem, żeby tylko przez przypadek ktoś go nie zobaczył... Ale tak samo uparty i ja już wiem, że nie wyperswaduje mu tego nigdy. To jest tym osób niereformowalnych.
 
 
facet 

Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 127
Skąd: pl
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Po co namawiać kogoś na siłę aby przebierał się lub brał prysznic nago na basenie? Skoro ktoś nie chce to nic na siłę. Ja osobiście zawsze przebieram się na basenie przy wszystkich. Nie robię tego tak aby chodzić z odkrytym penisem przez pięć minut i szukać kąpielówek. Ściągam bokserki i zakładam kąpielówki. Mało kto zobaczy ten manewr i odkrytego penisa.
 
 
penis.com.pl
bathmate
Hubertttus 

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 404
Skąd: mazowsze
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

facet napisał/a:
Po co namawiać kogoś na siłę aby przebierał się lub brał prysznic nago na basenie? Skoro ktoś nie chce to nic na siłę. Ja osobiście zawsze przebieram się na basenie przy wszystkich. Nie robię tego tak aby chodzić z odkrytym penisem przez pięć minut i szukać kąpielówek. Ściągam bokserki i zakładam kąpielówki. Mało kto zobaczy ten manewr i odkrytego penisa.

I to jest zdrowe podejście nie exponowanie swoją nagościa lecz naturalna czynnośc w szczególnym miejscu.
 
 
andrzejgadarr 

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 750
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Przecież natrysk na basenie, siłowni, saunie czy gdziekolwiek nie jest szczególnym miejscem. O higienę trzeba dbać zawsze a nie tylko w szczególnych miejscach.
_________________
Problem? Pisz na gg: 8259970 :)
Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group