Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     urolog, badania lekarskie
Autor Wiadomość
maciex23 

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: w-w
Wysłany: Pią 25 Gru, 2009   urolog, badania lekarskie

czy stresowaliście się przed wizytą u urologa? czy badania były dla was krępujące? niedawno byłem u lekarza i wstyd sie przyznac, ale byłem w stresie zanim wszedłem do gabinetu. oczywiscie okazało się, ze zupełnie niepotrzebnie.
 
 
Hubertttus 

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 404
Skąd: mazowsze
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

Myśle że zawsze jesli jest to pierwsza wizyta u tego lekarza ale już po wejściu, jeśli i ze strony lekarza jest przychylność do pacjenta skrępownie pryska.Przy kolejnych wizytach jest to prawie tak samo jakbyś szedł do laryngologa z gardłem.
 
 
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

Ja się bardzo stresowałem pierwszą wizytą u urologa, obecnie nie ma już tego problemu :)
Za sobą mam już kupę wizyt z przypadłościami typu:

- krew w nasieniu
- stulejka
- operacja żylaków powrozka nasiennego
- stan zapalny jadra
- guz na jadrze (okazało się że to torbiel)

Tak wiec u urologa bylem chyba częściej niż u lekarza rodzinnego :D
 
 
penis.com.pl
masturbator
Hubertttus 

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 404
Skąd: mazowsze
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

I dlatego nie masz kompleksów z rozberaniem sie na basenie czy w szatni.
 
 
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

Są jednak ludzie którzy mimo że cierpią to do urologa nie pójdą bo się wstydzą pokazać penisa :|
Hubertttus, tak to właśnie dzięki temu wyleczyłem się z wstydu :P
 
 
adamsapa123 

Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: ghy
Wysłany: Wto 12 Sty, 2010   

A ja dzisiaj byłem u urologa pierwszy raz a mam 20l.
Wpierw wchodzę do przychodni a tam wszyscy powyżej 65 lat! Co ja tu robię? - pomyślałem.
Dalej wszedłem do gabinetu. MASAKRA! Zaciąłem się kompletnie w pewnym momencie jak opowiadałem o moich "dolegliwościach". Cały byłem spocony i czerwony..
Najgorsze jak mnie zaczął macać po jądrach w dodatku kazał mi się położyć na kozetce czego raczej nie planowałem, za każdym razem jak mnie dotknął to dostawałem takich dziwnych odruchowych skurczów podbrzusza, myślałem że ucieknę :D a facet mnie się pyta czy to zabolało, a ja zmieszany coś zabełkotałem że nieprzyjemne uczucie :\ i tak kilka razy :? Nie patrzyłem, nie chciałem, leżałem sztywny jak kłoda, jeszcze napletek mi ściągną cały bez ostrzeżenia i znów mnie "skurczyło" i znowu pytanie czy zabolało. Już sam nie wiem... ból podczas badania był raczej normalny, chyba wiecie o co mi chodzi... jak się czasem stuknie w jajko :P
Facet był dosyć młody, nie jakiś stary ślepy dziad, był miły i pomagał mi się wysłowić :P

Samego badania nie wspominam dobrze, jestem przez cały czas zmieszany... niech mnie ktoś przytuli
Czegoś niby się dowiedziałem, coś wytłumaczył, tu powiedział że coś nie tak, tam powiedział że też coś nie do końca ale żaden problem nie został rozwiązany, mam chodzić na wizytę co roku, ale nie wiem czy się zdecyduję. Nie wiem co mi jest :(
Dziwię się jak czytam posty tych którzy mówią że było spoko,

No nic jestem na świeżo także wybaczcie moją pisownię i składnię.

EDIT: aha jak kazał mi się położyć to wyłączyłem umysł, stanąłem przed kozetką, opuściłem spodnie położyłem się i gacie w dół bez większego wahania, tak wcześniej sobie powiedziałem. A on powiedział czy jęknął coś co zabrzmiało jak by mu się coś podobało :D
 
 
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 13 Sty, 2010   

adamsapa123, dlaczego w profilu wybrałeś ze jesteś kobieta? ;]
Dla mnie wizyta u urologa nigdy nie była przyjemnością, ale też nie trzeba dramatyzować.
Jak Cie ma lekarz zbadać bez dotykania? Mnie również sprawdzał wszystko (jadra, napletek, nerki, prostatę oraz pęcherz moczowy).
 
 
maciex23 

Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 69
Skąd: w-w
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010   

Seba081 napisał/a:
adamsapa123, dlaczego w profilu wybrałeś ze jesteś kobieta? ;]
Dla mnie wizyta u urologa nigdy nie była przyjemnością, ale też nie trzeba dramatyzować.
Jak Cie ma lekarz zbadać bez dotykania? Mnie również sprawdzał wszystko (jadra, napletek, nerki, prostatę oraz pęcherz moczowy).


Zgadzam sie z Sebą. Panowie jesteśmy facetami, każdy z nas ma między nogami to samo (no pewne różnice w rozmiarach). wiadomo, że jeżeli jest problem z jądrami to lekarz musi obejrzeć i dokładnie pomacać. jeżeli z napletkiem no to pewnie obejrzy wacka, spróbuje ściągnąć napletek.

też sie stresowałem przed wizytą - w poczekalni większość pacjentów 60 +. trochę głupio.
lekarz bardzo spoko. najpierw dokładnie wypytal na czym polega problem no a potem badanie.
zanim zaczął mnie badać - zamknał drzwi na klucz - calkiem rozsadnie - troche głupio bym sie czul jakby ktos wlazł do gabinetu podczas badania.
badanie standardowe: lekarz usiadł na jakims taborecie i powiedział:
- badanie na stojaka, spodnie i majty w dół
założył rękawiczki, ja opuściłem spodnie i bokserki a na twarzy czerwony jak burak.
lekarz zaczał obmacywac dokładnie każde jądro, pytając czy nic nie boli, badał mnie szybko, ale dokładnie.na sam koniec badania odciągnał mi napletek (mój "mały" powiększył nieco swój rozmiar:-), obejrzał główkę penisa i ściągnął z powrotem napletek. badanie "tych rejonów" trwalo może 4minuty. chyba najgorsze było czekanie i moment zdejmowania spodni, potem samo badanie to już da sie przezyc.lekarz konkretny, wszystko wyjaśnił, do badania też nie mam zastrzeżen.
 
 
adamsapa123 

Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: ghy
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

a u mnie żaden problem nie został rozwiązany :( powinienem iść do innego urologa czy do tego samego i znów prosić o leczenie?
 
 
Hubertttus 

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 404
Skąd: mazowsze
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

adamsapa123 napisał/a:
a u mnie żaden problem nie został rozwiązany :( powinienem iść do innego urologa czy do tego samego i znów prosić o leczenie?

A jakie masz problemy :?: które nie dało się rozwiązać.Tak w ślepo proponował bym drugi raz iść do tego samego zważywszy że był dla ciebie w miarę miły ,ale jeśli nie potrafi ci pomóc szukaj drugiego lekarza,choć miej świadomość że znowu będziesz się bardziej wstydził.Ale czego tu się wstydzić.
 
 
adamsapa123 

Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: ghy
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

Trochę mi głupio że jakiś facet grzebie mi przy sprzęcie, myślę jednak że następnym razem nie będę się tak stresować zwłaszcza że był to mój pierwszy raz. wracając do pytania:

- skrzywienie w dół, stwierdził w opadzie że coś jest nie tak, coś mu się nie podoba z tkanką czy coś, że może uraz albo coś po operacji napletka - nic nie wyjaśnił, mówił że fajnie było by pokazać zdjęcie.
I takie pytanie mi się nasuwa: czy nie lepiej jakby zbadał mnie w wzwodzie? Bo to tak ze zdjęciem jak pytanie na tym forum czy wszystko jest ok? Nie wiem czy powinienem coś takiego zaproponować... on chyba będzie lepiej wiedzieć, a może on od siebie coś takiego zaproponować? Pytam, żeby później nie uciec z gabinetu i wiedzieć co mi jest! :)

- Przedwczesny wytrysk, jest jakaś tam maść ale spowoduje senność u obu partnerów, pyta jak często mam wytrysk... i tyle

- Ciężko mi schodzi napletek podczas wzwodu, jest ciasny po ściągnięciu - on na to że w zwodzie trudniej schodzi... speszyłem się wtedy, że głupotę palnąłem a chciałem jeszcze powiedzieć że wędzidełko jeszcze mnie wtedy ciągnie, ale w sumie oglądał przecież to i owo i nie zauważył?

- penis nie jest dostatecznie twardy, (kiedyś w tej sprawie rozmawiałem ze znajomym i on powiedział że jego jest baaardzo sztywny i nie daje się ugniatać) - nic się nie dowiedziałem poza tym że normalne jest że spód penisa jest miękki :O. EDIT: ALE CO Z GÓRĄ, o spodzie to wiem.

- mam nadwrażliwą żołądź - (pyta w jakim sensie), czuje lekko bolesny, nieprzyjemny dotyk, utrudnia mycie, bardzo nieprzyjemne uczucie przy ściąganiu napletka. - nic nie pomógł, a zauważył dobrze jak podskoczyłem, gdy ściągnął mi napletek.

- jedno (mniejsze) jądro od pewnego czasu okręca mi się w mosznie, to był główny powód dla którego zgłosiłem się do urologa. - coś powiedział że to może być wędrujące lub niezstąpione jądro że może grozić rakiem. - Przeraził mnie tym, kazał co roku się zgłaszać. Nie było obrzęku ale nie wiem do końca czy jądro funkcjonuje normalnie, czy jeszcze urośnie, czy po prostu wolniej się rozwija . . . :(

Może wy panowie mi troszkę pomożecie??

O innych drobnych problemach nie mówiłem bo miałem dość, moze przy następnej wizycie się zdecyduję.
  
 
 
vissour 

Wiek: 35
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

adamsapa123 napisał/a:
I takie pytanie mi się nasuwa: czy nie lepiej jakby zbadał mnie w wzwodzie? Bo to tak ze zdjęciem jak pytanie na tym forum czy wszystko jest ok? Nie wiem czy powinienem coś takiego zaproponować... on chyba będzie lepiej wiedzieć, a może on od siebie coś takiego zaproponować? Pytam, żeby później nie uciec z gabinetu i wiedzieć co mi jest! :)

Skrzywienie można zobaczyć tylko we wzwodzie, więc i badanie tak powinno być przeprowadzone. Jeśli zaproponował zdjęcie, to tylko dowód na jego wyczucie i takt, skoro byłeś tak przerażony zwykłym badaniem, to co dopiero gdyby Cię poprosił o doprowadzenie się do wzwodu :) .

adamsapa123 napisał/a:
- Ciężko mi schodzi napletek podczas wzwodu, jest ciasny po ściągnięciu - on na to że w zwodzie trudniej schodzi... speszyłem się wtedy, że głupotę palnąłem a chciałem jeszcze powiedzieć że wędzidełko jeszcze mnie wtedy ciągnie, ale w sumie oglądał przecież to i owo i nie zauważył?

To kłopotliwa przypadłość, więc powineneś ją rozwiązać. Z tego co wiem, drobny zabieg pomaga (podobny jak przy stulejce).

adamsapa123 napisał/a:
- penis nie jest dostatecznie twardy, (kiedyś w tej sprawie rozmawiałem ze znajomym i on powiedział że jego jest baaardzo sztywny i nie daje się ugniatać) - nic się nie dowiedziałem poza tym że normalne jest że spód penisa jest miękki :O.

Bo spód jest miękki, to normalne, a to dlatego, że tam masz cewkę. Twardy powinien być od góry, ale nie panikuj, jeśli nie jest twardy jak skała. Problemem jest, jeśli jest miękki.

adamsapa123 napisał/a:
- mam nadwrażliwą żołądź - (pyta w jakim sensie), czuje lekko bolesny, nieprzyjemny dotyk, utrudnia mycie, bardzo nieprzyjemne uczucie przy ściąganiu napletka. - nic nie pomógł, a zauważył dobrze jak podskoczyłem, gdy ściągnął mi napletek.

Z tym chyba niewiele można zrobić, niektórzy tak mają po prostu.

Tyle ile mogę poradzić. Pozdrawiam.
 
 
adamsapa123 

Dołączyła: 29 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: ghy
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

Ok, to jeśli będę musiał mieć wzwód żeby mnie zbadał, to mam sam go o to zapytać czy on sam mi każe, wstrzyknie mi coś żeby mi stanął czy sam mam to zrobić? Nie bardzo sobie to wyobrażam jakby miało to wyglądać.

Czekam na dalszą pomoc
 
 
penis.com.pl
penilarge krem
Seba081 

Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 305
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Najlepiej zróbić zdjęcie, lub poprosić lekarza o wyjście na parę minut żebyś mógł spokojnie
doprowadzić do wzwodu.
 
 
Hubertttus 

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 404
Skąd: mazowsze
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Myślę że naj mniej problematyczne jest zrobienie zdięcia ,oczywiście nie musi być to drukowane może być to na aparacie a nawet na dobrej komórce.
Gdyby lekarz odrazu kazał Ci się dobrowadzić do zwodu mógłbyś uznać to za molestowanie ztąd ten dystas lekarza.Ale gdy zdięcie nie ujmnie całego mankamentu możesz wspomnieć że na żywo to wygląda zupełnie inaczej i pewnie wtedy padnie sugestja że trzeba go postawić.Myślę że nie trzeba wyolbrzymiać sytuacji tylko stać na wysokośći zadania.Wywołanie zbyt dużej ilości problemów ze sprzętem ,sprawią wrażenie że tak narmalnie to nic Ci nie jest tylko masz dużo obaw i niejasnośći .Trzeba pomalutku dozować zapytania .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group