Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Mała encyklopedia wiedzy o spermie
Autor Wiadomość
rajstopmaniak

Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 83
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   Mała encyklopedia wiedzy o spermie

Garść informacji:

Nasienie, sperma, płyn wydalany przez mężczyznę podczas wytrysku,w objętości ok. 2-6 ml. Składa się głównie z plemników (ok. 10^7/ml) i wydzielin pęcherzyków nasiennych i gruczołu krokowego. Jest płynem szarbiałym, gęstym, o odczynie lekko alkalicznym i [ :D ]ciężarze właściwym 1,028 g/ml [ciekawe jak to zmierzyli - przypis forumowicza].
Nasienie jest bogate we fruktozę i prostaglandyny. Bezpośrednio po wytrysku ma konsystencję półstałą, po 30 minutach dochodzi do jego upłynnienia i plemniki uzyskują pełną ruchliwość.

Mała encyklopedia medycyny, Warszawa 1990

----------

Sperma, nasienie - płynna wydzielina na którą składają się produkty jąder, pęcherzyków nasiennych, najądrzy, gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołu krokowego. Jest wyrzucana poprzez cewkę moczową podczas ejakulacji. Ma barwę bliską koloru mleka. Normalny ejakulat ma odczyn słabo zasadowy (pH 7,2) umożliwia to ruchliwość plemnikom, które w środowisku kwaśnym byłyby nieruchliwe. Skład chemiczny spermy zależy w pewnym stopniu od odżywiania.

W spermie znajdują się gamety męskie - plemniki, które wprowadzone do pochwy podczas stosunku płciowego mogą doprowadzić do zapłodnienia.

Dzięki zdolności do aktywnego ruchu plemniki dążą do jajowodu i tam łączą się z komórką jajową. Tylko jeden plemnik może to uczynić, gdyż komórka jajowa po wniknięciu do niej plemnika wytwarza osłonkę zapobiegającą polispermii. Jedna porcja spermy zawiera normalnie od 4 do 6 ml. W jednej porcji spermy może znajdować się do 500 milionów plemników.

W skład spermy wchodzą takie związki jak: putrescyna, spermina, spermidyna i kadaweryna (odpowiedzialne za zapach i smak spermy), witamina C, prostaglandyny, lipidy, aminokwasy, enzymy, hormony steroidowe, witamina B12, fruktoza, cholesterol, mocznik, cynk, wapń, magnez.

www.wikipedia.org

Smak:

belcr0x napisał/a:
lekko gorzka byla

miszcz napisał/a:
kwaśna

hipisiara napisał/a:
jest gorzka

David1987 napisał/a:
lekko słonawa

MYOB napisał/a:
smakuje dziwnie, cierpka, słodkawa

Hard napisał/a:
jest gorzka

chlopak_dojrzewa napisał/a:
Na poczatku bylo Oblesnie TAka Ciepla

flajos napisał/a:
byla slona

snapee napisał/a:
slodka byla

olek78 napisał/a:
Moja panna próbowała. Dla niej smakowała jak pieczone kasztany. Tak mówiła

Markey87 napisał/a:
Jeśi chodzi o styl życia, i to co się je, to raczej sie z tym zgodzę, choć jestem człowiekiem bez nałogów wszystkich 3 rodz, czyli: papierosy Nie palę, choć paliłem. Alkohol nie piję, choć ponc nieźle przeczyszcza. narkotyków nie biorę. odzywiam sie bardziej warzywami i owocami no i mięso jak kazdy.No wiec i zmieniłem swoje ciało w krulika doświdczalnego, ok. 3 lata temu, i takze miałem myśli związane z smakiem spermy, pomysłaem, nie ma co sie dłużej zastanawiać, spróbowałem. 1-go razu, do czystej mydelniczki, no cóż byłęm pod wrazaniem, tego, że nie ma prawie smaku choć, nie byla bardzo gorzka, poł na pół, powedział bym. Zastanowięłm się potem jak bedzie smakowac prosto zpenisa do buzi... odziwo bardziej mi to pasowało, ciepła i jakby smak stał się smaczny z przyzwyczajenia, (to był już ze 3 raz), no i w sumie mogę powedzieć, że smak wydaje mi sie jednak bardziej słodki jak gorzki. Nie jest to coś specjalnego do jedzenia ale, jak dotestowania na 4 razy, może być, choć już nie zjadam jej teraz, bo jakos mnie juz to nie ciekawi, a ten, komu to smakuje życze smacznego, i niech nie myśli, że to coś nie normalnego, bo w tym miejscu co miałyby powedziec kobiety...?

dominon napisał/a:
jest bez smaku


Wniosek- z wypowiedzi ( tak samo z lektury różnych podręczników) można wywnioskować, że zapach, knsystencja i smak zalezą od samego mężczyzny, od tego jak się odżywia, czy jest zdorwy. Różnego rodzaju choroby wpływają negatywnie na produkcję plemników. Organizm walczy z infekcją i zmniejsza nakłady energii poświęcane na rozmanażanie.

Palenie tytoniu i picie alkoholu wpływa znacznie na konsystencję i smak spermy (a w szczególności na wzwód). Osoby palące "skarżą się" na nienajlepszy smak nasienia. Nie wiem jak jest z alkoholem i narkotykami.

Wiele osób na tym forum wypowiadało się pozytywnie na jedzenie rzczy słodkich na jakiś czas (np. godzinę) przed współżyciem. Poprawia to smak nasienia. Sprawdziłem na sobie, że picie dużych ilości płynów w niewielkim stopniu wpływa na zwiększenie ilości nasienia. Witamina E zmnienia konsystencję spermy na gęstszą i porawia jej walory smakowe.

Hiperspermia jest to wydzielanie podczas jednej ejakulacji więcej niż 6 ml spermy. Wydzialenie dużej ilości spermy często wiąże się ze zmniejszeniem koncentracji plemników, ze względu na ich rozcieńczenie. Małe stężenie plemników, mimo zwiększonej ilości nasienia, może utrudniać zapłodnienie. Zwiększenie objętości ejakulatu obserwuje się po okresie abstynencji seksualnej, poprzedzonej regularnym współżyciem.

www.wikipedia.org

To tyle, liczę na odpowiedzi i komentarze :)
_________________
"Nie ma nic gorszego jak bezczynność..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group