Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Przyznanie się do orientacji - ankieta

Jak u was to wygląda?
Tak, bliscy i znajomi wiedzą o mojej orientacji.
13%
 13%  [ 5 ]
Tak, ale nie wszyscy tylko mała grupa osób.
41%
 41%  [ 15 ]
Nie, nie czuje potrzeby aby z kimś o tym mówić.
22%
 22%  [ 8 ]
Nie, wstydzę się oraz boję się reakcji innych.
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Bobx 

Wiek: 29
Dołączył: 01 Sty 2021
Posty: 21
Skąd: Wlkp
Wysłany: Nie 21 Lut, 2021   Przyznanie się do orientacji - ankieta

Jest to pytanie skierowane bardziej do osób biseksualnych oraz homoseksualnych.


Sam jestem w grupie osób, które boją się przyznać do tego że podobają mi się chłopacy. Ponieważ od lat kodowano nam w głowie, że związek chłopak z chłopakiem to coś obrzydliwego, coś nie normalnego. Dlatego wolę się "ukrywać" niż się przyznać.
A u was jak to wygląda opiszcie swoje spostrzeżenia, może ktoś kto nie ma z tym problemu poradzi jak walczyć z takim stereotypem. Albo jak wyglądała wasza rozmowa gdzie informowaliście bliskich o swojej orientacji.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Lut, 2021   

Niestety ale dużo tutaj robi również sama Polska nasze społeczeństwo bywa homofobiczne, chociaz zmienia sie to w duzych miastach.
Sama mam znajomego z Krakowa, który sie przed tym nie kryje.
 
 
Bobx 

Wiek: 29
Dołączył: 01 Sty 2021
Posty: 21
Skąd: Wlkp
Wysłany: Czw 25 Lut, 2021   

Tak masz dużo racji niestety, a mianowicie to że ludzie bywają homofobami, i to że próbuje to się zmieniać w dużych miastach szkoda tylko że w dużych
 
 
penis.com.pl
tabletki penilarge
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Mar, 2021   

Bobx napisał/a:
Tak masz dużo racji niestety, a mianowicie to że ludzie bywają homofobami, i to że próbuje to się zmieniać w dużych miastach szkoda tylko że w dużych


W duzych i najlepiej na zachodzie Polski, bo w takim Lublinie czy Białymstoku też wesoło nie jest.
 
 
Oleg_1981 

Dołączył: 23 Lut 2020
Posty: 565
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 27 Mar, 2021   

Czesto zakladamy najczarniejsze scenariusze przy poinformowaniu o swojej orientacji. To nas potem przeraza, ogranicza. Zakladamy natomiadt, ze rodzice i rodzenstwo sie nue domyslaja, ze jestes gejem/lesbijka kiedy w wieku ok. 30 lat nadal jestes sam... mysle, ze wszystko zalezy od nastawienia. Jezeli sami nie czujemt sie dobeze we wlasnwj skorze, taka rozmowa nie ma sensu. Nie mozna przekonac innego czlowieka do czegos co sie samemu nie wierzy.
 
 
Bobx 

Wiek: 29
Dołączył: 01 Sty 2021
Posty: 21
Skąd: Wlkp
Wysłany: Nie 28 Mar, 2021   

Tak Oleg masz dużo racji. Ciężko oczekiwać od innych akceptacji skoro sami nie potrafimy tego zaakceptować i dopuścić tą świadomość że wolimy chłopaków a wszystko przez to że się boimy reakcji innych. Najgorsze jest to życie w ciągłym kłamstwie innych i samych siebie. Przychodzi czas że nie dajemy sobie z tym rady i z jednej strony chcemy z kimś pogadać i mieć wsparcie a z drugiej jest strach, obawa.
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021   

Tak jest. Poza tym bardzo trudno jest ukrywać swoją orientację przez lata, szczegolnie jeśli mamy ochotę ułożyć sobie życie oraz na przyklad związać się z kimś i wspólnie zamieszkac. Poza tym jestem zdania, ze w przypadku wielu osób homoseksualnych bliskie osoby od dawna już domyślały sie, że nie są hetero.
 
 
twstr926 

Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2022   

Mam farta i moi najblizsi znajomi maja wyjebane na orientacje. Pierwszy kumpel, ktoremu zrobilem coming out, byl na poczatku lekko wstrzasniety, ale to bylo ponad dekade temu i na prowincji, gdzie homofobia byla czyms normalnym. Potem bylo tylko latwiej.
 
 
Czerwikss 

Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 256
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Cze, 2022   

twstr926 napisał/a:
Mam farta i moi najblizsi znajomi maja wyjebane na orientacje. Pierwszy kumpel, ktoremu zrobilem coming out, byl na poczatku lekko wstrzasniety, ale to bylo ponad dekade temu i na prowincji, gdzie homofobia byla czyms normalnym. Potem bylo tylko latwiej.


A jak z rodziną i rodzicami? Bywa, ze na tym polu jest najtrudniej.
 
 
twstr926 

Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Cze, 2022   

Czerwikss napisał/a:
twstr926 napisał/a:
Mam farta i moi najblizsi znajomi maja wyjebane na orientacje. Pierwszy kumpel, ktoremu zrobilem coming out, byl na poczatku lekko wstrzasniety, ale to bylo ponad dekade temu i na prowincji, gdzie homofobia byla czyms normalnym. Potem bylo tylko latwiej.


A jak z rodziną i rodzicami? Bywa, ze na tym polu jest najtrudniej.


Rodzina i rodzice nie wiedza, ale glownie przez to, ze a) od czasow studiow mieszkam dosc daleko od miasta rodzinnego i kontakt z rodzina oslabl b) przeszedlem juz dramat, kiedy przestalem chodzic do kosciola i podejrzewam, ze z coming outem byloby podobnie (nie akceptujemy, temat nie istnieje)
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Cze, 2022   

Nie sądzisz, ze rodzice mogą się jednak domyślać? Nie mieszkasz obecnie z nikim?
 
 
twstr926 

Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Lip, 2022   

onesa napisał/a:
Nie sądzisz, ze rodzice mogą się jednak domyślać? Nie mieszkasz obecnie z nikim?


Jasne, ze moga sie domyslac. Ale w moim domu seks byl tematem tabu i nie wyobrazam sobie jakiejkolwiek rozmowy z nimi na temat bycia gejem. Od dluzszego czasu jedynym nawiazaniem do bycia kawalerem sa coroczne zyczenia na Wigilie, bym sobie znalazl dziewczyne.
 
 
michalza 


Dołączył: 11 Cze 2020
Posty: 546
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Lip, 2022   

Na pewno wiedza, ale po prostu nikt o tym nie rozmawia bo nie chce.
 
 
penis.com.pl
penilarge krem
kusy_lysy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lip, 2022   

U mnie wszyscy wiedzą, że jestem biseksualny. Nikt nie ma z tym problemu.
 
 
juansto 

Dołączył: 10 Cze 2020
Posty: 449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Lip, 2022   

kusy_lysy napisał/a:
U mnie wszyscy wiedzą, że jestem biseksualny. Nikt nie ma z tym problemu.


Widocznie masz nowoczesna rodzine. Jak do tej podchodzą starsze osoby w rodzinie? Sam jestem bi, ale raczej się nie przyznam bliskiej rodzinie bo to typowa katolicka rodzina ze wschodu. I byłoby na pewno wielkie biadolenie.

Ogólnie dalsza rodzina nic nie wie. Rodzice coś tam się pewnie domyslają ale o tym nie rozmawiamy. Po prostu tematu nie ma
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group