Strona głównaStrona główna FAQFAQ SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  KontaktKONTAKT  SklepSKLEP
     Wazektomia - antykoncepcja
Autor Wiadomość
DTTPO 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 31 Maj, 2020   Wazektomia - antykoncepcja

Onesa - nie mamy działu o antykoncepcji, jeśli znasz lepszy, gdzie wrzucić ten wątek, to proszę przenieś.

Nie było też wątku o wazektomii a padło pytanie http://www.penis.com.pl/f...=110961#110961, to odpowiem w osobnym wątku, by było na temat

Severti napisał/a:
DTTPO napisał/a:
Sprostuję, że sperma to w 97% produkowana jest w prostacie. W najadrzach dojrzewają plemniki i niewiele tam dochodzi. Ja jestem po wazektomii, i z moszny nic mi już dalej nie idzie a nie jestem w stanie zauważyć zmian w ilości czy wyglądzie spermy. Ponoć mam teraz o 3% mniejsze wytryski...


Interesuje się tematem wazektomi, możesz napisać w kilku słowach jak wygląda zabieg i koszta ?, nie widziałem takiego tematu a może kogoś oprócz mnie to zainteresuje. Dzięki :) .

Ja planowałem zabieg ale się trochę tym stresuje. Druga sprawa że chyba profilaktycznie zamrożę spermę. Ty to robiłeś jeżeli można wiedzieć.


To na razie właśnie w kilku słowach, potem mogę odpowiadać na pytania dodatkowe.

Koszt: około 2000zł. + 100-200zł na późniejsze badania nasienia, czy faktycznie nie ma plemników. Ja badałem tylko testem domowym, ciałem jeszcze dać próbkę do laboratorium, ale jakoś mi "zeszło" i jeszcze tego nie zrobiłem.

Zabieg u mnie wyglądał tak, że sobie leżałem i w ciągu 15-20 wszystko zrobiono.
1. znieczulenie miejscowe wstrzeliwanym znieczuleniem (przez skurę) - czuć lekkie uderzenie.
2. ok 1cm nacięcie na tym fizjologicznym szwie w osi moszny. (ja nic nie widziałem, bo był nizki parawanik, żebym nie patrzył, ale widziałem lekarza i pielęgniarkę no i efekty. wyjmują przez to najpierw jeden nasieniowód, przytrzymują, zakładają klips tytanowy, albo u mnie zawiązaują jakąś nicią, przecinają, koagulacja eletryzcna - takie lekkie "przypalenie" 1sekundowe cięcia, by krew przestała lecieć.
3. z drugiej strony to samo.

przy zabiegu czułem lekkie ciągnięcie w podbrzuszu - poprostu trochę było trzeba pociągnać, a ponoć u mnie akurat mało zapasu było.

4. na to opatrunek, ubierać się i do domu.

Boleć chwilę bolało jak mijało znieczulenie miejscowe - wziąłem tabletkę przeciubólowa. i ból zmiejszył się do akceptowalnego poziomu. Jako, że po zabiegu czekałem z 2 godziny na pociąg, to troszkę pochodziłem nawet, ale wolnym krokiem, bo troszke pobolewało. Później już z górki.
Pierwszy seks około tygodnia od zabiegu. było OK. ale przez pierwsze 1-2 miesiace w niektórych pozycjach - na pieska, czy ja na górze nieraz pobolewało - gdy jądra za bardzo dyndały, wtedy zmiana pozycji np. na jeżdźca i ustąpienie problemu. Po kokoło 2 miesiącach wszystko normalnie, w dowolnych pozycjach. Może do ok 6 miesięcy po zabiegu podczas intensywnego seksu mnie coś zabolało trochę z raz na miesiąc, ale nie na tyle bo coś przerywać.

Spermy nie mroziłem bo mam już dwójkę dzieci, najmłodsze 8 letnie i wiecej dzieci nie chcemy mieć, a nawet jakby się jakieś tragedie w życiu stały i musiałbym się wiązać z kimś innym, to ja już więcej dzieci mieć nie chcę. Ale oczywiście, jak ktoś by taką myśl dopuszczał, to lepiej zamrozić.

Odwracalość wazektomii jest co najwyej 50% i z każdym miesiącu po zabiegu szansa powodzenie spada od pewno jakiś 3/4 w doł, bo w wielu przypadkach (nie pamiętam, ale z 50% chyba) po 1-2 latach po zabiegu organizm wytwarza przeciwciała przeciw własnym plemnikom i nawet przywrócenie drożności nasieniowodu nie przywrcaca płosności.

Pytania?
 
 
pisio 


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 67
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 04 Cze, 2020   

Wszystko fajnie wytłumaczyłeś. Też się nad tym zastanawiam. Nawet byłem już zdecydowany ale ta pandemia wszystko pokrzyżowała. Dziwi mnie tylko tak duża cena za zabieg. Obrzezanie mnie kosztowało z 1000zł a to zabieg o wiele dłużej trwający. :wink:
 
 
onesa 
onesa

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 5445
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Cze, 2020   

Temat jak najbardziej nadaje się na to forum, dzieki że wszystko dokładnie opisałeś. Myślę,ze wielu osobom informacje te się przydadzą!

Dobra robota!
 
 
penis.com.pl
viamax
pisio 


Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 67
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

Zdecydowałem się!! Mam termin w połowie kwietnia. Napiszę co i jak :D
 
 
DTTPO 

Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

Pisio, trzymam kciuki, by wszystko poszło sprawnie i szybko się zagoiło!

A napisz u kogo się zapisałeś i potem jak oceniasz obsługę.

Pozdrawiam
 
 
CzarnyKogut 

Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2023
Posty: 1
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 28 Cze, 2023   

Cześć, trochę stary wątek, ale może ktoś tu jeszcze odpisze ;) Zastanawiam się na wazektomią, a w sumie to jestem zdecydowany ale szukam dobrego gabinetu, w którym faktycznie znają się na rzeczy, chce mieć pewność, że robi to ktoś ogarnięty, jednak dość ważną część ciała oddaje na warsztat :D A i najlepiej jakby to było gdzieś w dolnośląskim, ale jakby było warto to jestem w stanie pojechać gdzieś dalej.
 
 
juansto 

Dołączył: 10 Cze 2020
Posty: 449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

Sporo osób poleca zabieg w centrum medycznym Damiana https://www.damian.pl/akt...cmd,5511,n,4339
 
 
nagiewoncie12 

Dołączył: 28 Cze 2023
Posty: 2
Skąd: od kolegi
Wysłany: Czw 29 Cze, 2023   

CzarnyKogut napisał/a:
Cześć, trochę stary wątek, ale może ktoś tu jeszcze odpisze ;) Zastanawiam się na wazektomią, a w sumie to jestem zdecydowany ale szukam dobrego gabinetu, w którym faktycznie znają się na rzeczy, chce mieć pewność, że robi to ktoś ogarnięty, jednak dość ważną część ciała oddaje na warsztat :D A i najlepiej jakby to było gdzieś w dolnośląskim, ale jakby było warto to jestem w stanie pojechać gdzieś dalej.


jak dolny śląsk to ja to polecam wazektomia Legnica , mega profeska lekarz Dul. i cenowo spoko to wygląda
_________________
Zdobywaj szczyty!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group