Masturbacja - Czy ktoś woli bardziej masturbacje od sexu ?

DamienO - Sob 21 Mar, 2009
Temat postu: Czy ktoś woli bardziej masturbacje od sexu ?
Jak w temacie. :twisted:
BASF - Sob 21 Mar, 2009

Sex rządzi !! Oczywiście onanizm jako substytut.
DamienO - Sob 21 Mar, 2009

Hah. A ja nie jestem w pełni przekonany co jest lepsze. :roll:
andrzejgadar - Sob 21 Mar, 2009

A czymże jest sex jak nie wzajemną masturbacją dwojga (zazwyczaj) ludzi.
DamienO - Sob 21 Mar, 2009

W zasadzie masz rację, a ja jako właściciel penisa znam najlepszy sposób na jego stymulowanie. :D
maklerm - Czw 26 Mar, 2009

:!: moim zdaniem sex i masturbację(onanizam) można bardzo łatwo połączyć.
np: peting może być grą wstepną przed pełnym stosunkiem płciowym... :wink:
........ i sex i masturbacja jest SUPER!!!

ONANISTA00001 - Pią 21 Maj, 2010

Ja chyba wolę się masturbować. Najszybciej do wytrysku dochodzę z własną dłonią. jak to mówi przysłowie "najlepsza baba to własna graba"
Luks - Pią 06 Sie, 2010

SEX nade wszystko

masturbacja nie jest zła , ale to tak jakby porównywac co jest lepsze mieć milion zł czy milion zapałek :)

siferius90 - Czw 26 Sie, 2021

To jest bardzo złożone pytanie i odpowiedź nie jest prosta, bo seks i masturbacja to 2 różne doznania. Jakby porównywać samochody i samoloty.

Seks:
- bliskość ukochanej osoby, jej zapach, dotyk, uczucia
- specyficzne doznania, jakie daje cipka
- atmosfera itp.

Masturbacja:
- moze trwać dłużej (edging)
- daje silniejsze orgazmy i większe wytryski

Nie da się powiedzieć, że wolę jedno lub drugie. Ani bez seksu nie mógł bym żyć, ale bez masturbacji też nie.

CEDRIK - Pon 10 Sty, 2022

Przy sexie najbardziej mnie podnieca druga osoba, to że jej przyjemnie itp. Ale mając wybór pisia i ręką, chyba jednak ręka jest przyjemniejsza. Ale za to jak się napali człowiek to sex to sex, a walenie to walenie
michalza - Wto 11 Sty, 2022

Złożone pytanie. U mnie w sumie jest róznie.Bywa, że mam ochote sam i nie mam po prostu ochoty na ten cały rytuał z drugą osoba Po prostu jak mam ochotę w pracy czy po pracy to w grę wchodzi reka ;D
buldogang - Pon 17 Sty, 2022

A temat rzeka, to zależy od sytuacji. Jak jestem bardzo, ale to bardzo napalony to wolę rączkę bo mogę szybko sobie ulżyć, bez całego tego anturażu. Chcę szybki strzał, bo mnie roznosi i już.
A jak mam nastrój i ochotę na pieszczoty to tylko sex. Ważne jest jak ktoś wyżej pisał z kim to robisz. Bo jak druga osoba odwzajemnia uczucie i też czerpię przyjemność z sexu to fantastyczna sprawa. A jeżeli tylko leży jak kłoda i czeka to wtedy i ręka lepsza.

W skrócie to zależy od momentu i na co mamy ochotę.

toton - Wto 18 Sty, 2022

No i pytanie czy mamy partnerkę. Jesli nie ma partnerki to pozostaje jedynie ręka.
chillout91 - Czw 20 Sty, 2022

toton napisał/a:
No i pytanie czy mamy partnerkę. Jesli nie ma partnerki to pozostaje jedynie ręka.
Albo partnera. :evil:
juansto - Pią 21 Sty, 2022

chillout91 napisał/a:
toton napisał/a:
No i pytanie czy mamy partnerkę. Jesli nie ma partnerki to pozostaje jedynie ręka.
Albo partnera. :evil:


No w sumie racja ;) Bo masturbacja wystépuje w kaædego rodzaju zwiazku.

Ahojprzygodo - Pią 21 Sty, 2022

juansto napisał/a:
chillout91 napisał/a:
toton napisał/a:
No i pytanie czy mamy partnerkę. Jesli nie ma partnerki to pozostaje jedynie ręka.
Albo partnera. :evil:


No w sumie racja ;) Bo masturbacja wystépuje w kaædego rodzaju zwiazku.


Masturbacja i seks xd

siferius90 - Pon 24 Sty, 2022

buldogang napisał/a:
A jeżeli tylko leży jak kłoda i czeka to wtedy i ręka lepsza.

.


święte słowa! Też tak miałem parę razy.

Ancymon - Pon 24 Sty, 2022

toton napisał/a:
Jesli nie ma partnerki to pozostaje jedynie ręka.

Oj tam, teraz są modne te trzyliterowe skróty, więc jak kogoś przypili, to można i tak.

siferius90 - Czw 27 Sty, 2022

CEDRIK napisał/a:
Ale mając wybór pisia i ręką, chyba jednak ręka jest przyjemniejsza.


Nie zrezygnowałbym ani z seksu, ani z masturbacji - to dwa różne doznania i uwielbiam jedno i drugie.

Ale faktycznie, gdybym już musiał absolutnie wybrać, to wybrałbym rączkę ;-)

onesa - Czw 27 Sty, 2022

siferius90 napisał/a:
CEDRIK napisał/a:
Ale mając wybór pisia i ręką, chyba jednak ręka jest przyjemniejsza.


Nie zrezygnowałbym ani z seksu, ani z masturbacji - to dwa różne doznania i uwielbiam jedno i drugie.

Ale faktycznie, gdybym już musiał absolutnie wybrać, to wybrałbym rączkę ;-)


Naprawdę?

Zaskoczyłeś mnie tutaj. Zawsze wydawało mi się, ze dla mężczyzny masturbacja jest po prostu uzupełnieniem seksu. A nie jego zamiennikiem.

siferius90 - Czw 27 Sty, 2022

Po pierwsze, każdy facet jest inny - to, że ja akurat tak mam, nie znaczy, że inni też.

A u mnie to jest tak: uwielbiam seks - bo podnieca mnie bliskość, dotyk i zapach kobiety, lubię pieścić jej ciało itd. Ale - jeśli chodzi o moje doznania, o intensywność rozkoszy, którą odczuwam w penisie, to masturbacja wygrywa.

Oczywiście mówimy tu o długich zabawach a nie takim szybkim spuście ukradkiem w toalecie.

toton - Sro 02 Lut, 2022

No to tutaj masz rację, aczkolwiek moim zdnaniem wszystkiego można się nauczyć. Poza tym podczas seksu z drugą osoba, oczywiście w związku w którym jestescie ze sobą długo - można jej nauczyć niektórych sztuczek. Jak również tego jak powinna traktować małego. Poza tym masturbację mozna właczyć do samego seksu.
Polecam na przykład masturbację we dwoje - niesamowite wprost wrażenia.

CEDRIK - Sob 19 Lut, 2022

siferius90 napisał/a:
Po pierwsze, każdy facet jest inny - to, że ja akurat tak mam, nie znaczy, że inni też.

A u mnie to jest tak: uwielbiam seks - bo podnieca mnie bliskość, dotyk i zapach kobiety, lubię pieścić jej ciało itd. Ale - jeśli chodzi o moje doznania, o intensywność rozkoszy, którą odczuwam w penisie, to masturbacja wygrywa.

Oczywiście mówimy tu o długich zabawach a nie takim szybkim spuście ukradkiem w toalecie.


Dobrze powiedziane, dla mnie w sexie najbardziej liczy się rozkosz drugiej osoby

Fotograf01 - Wto 01 Mar, 2022

Ja :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group