Luźne dyskusje o męskich sprawach - Golenie wacucha. Jak?

Iska - Pią 19 Wrz, 2008
Temat postu: Golenie wacucha. Jak?
Witam
Ostatnio postanowilem ogolic sobie chaszcze w okolicy wacka elektryczna maszynka do golenia. Z poczatku szlo sparwnie ale pod sam koniec gdy przyszlo do dokladniejszego wygalania juz nie bylo tak milo.
W jaki sposob bezbolesnie i skutecznie ogolic wacka?
Pozdrawiam

Xardas - Pią 19 Wrz, 2008

Pod koniec popraw na wilgotno (najlepiej z jakąś pianką) zwykłą jednorazówką.
niusia89 - Nie 21 Wrz, 2008

Ja robię tak że "łono" nożyczkami i tam jest bardzo króciutko a malucha i mosznę golę normalnie jak twarz tzn pianka do golenia [najlepiej do skóry wrażliwej] i zwykła jednorazówka za 4zł jakiegoś gillette abo coś... robię tak mniej więcej raz na tydzień a jak zapomnę to raz na 2 tyg.
HOTEST - Czw 25 Wrz, 2008

Kremem do depilacji pod prysznic :) Super sprawa. Na3-4 tygodnie jest spokój :) I wszędzie gładko i przyjemnie :)
Pozdro

19latek - Sob 27 Wrz, 2008

tez tak robie, gora nożyczkami a jajka i tam gdzie trzeba maszynką :D
matteusz - Wto 14 Paź, 2008

Też gole, a raczej przystrzygam :roll:
esio - Czw 06 Lis, 2008

Jam maszynką jednorazową.
Krem do depilacji jakoś nie działa.

apollo88 - Czw 06 Lis, 2008

Ja z natury jestem bardzo mocno owłosiony, więc całkiem na gładko wyglądało by strasznie nienaturalnie...
Dlatego poprzestaję na maszynce elektrycznej :D

adamekk6 - Sob 31 Sty, 2009

ja wlosow kolo penisa nigdy nie golilem i nie bede golil
ja je tylko podcinam
8)

snapee - Wto 03 Lut, 2009

ja sobie wyrywam wloski pojedynczo z cebulkami bo dluzej zachowuje on wtedy gladkosc i jak wlosy nowe rosna to nie kluja :)
marbb - Sro 04 Lut, 2009

ja gole na krótko maszynka elektryczna a jadra to maszynka jednorazowa. :)
tryskacz - Pią 06 Lut, 2009

marbb napisał/a:
jadra to maszynka jednorazowa. :)


Faktycznie dobry sposób. Wcześniej bałem się, że się zatne, ale udało się bez rozlewania krwi ;) .

marbb - Pią 06 Lut, 2009

ja sie raz zacialem nie bylo za ciekawie ale potem poszlo gladko xD
zola - Pią 06 Lut, 2009

snapee napisał/a:
ja sobie wyrywam wloski pojedynczo z


o jejku, az mnie ciarki przeszły, wszystkie włoasy w okolicach intymnych wyrywasz??

skos - Sob 07 Lut, 2009

ja gole mojego peniska jąderka i odbycik na zero maszynką jednorazową.
a gole tak raz na 2 lub 3 tygodnie

przemkqs - Wto 10 Lut, 2009

skos napisał/a:
odbycik na zero maszynką jednorazową.


i udaje Ci się równo bez żadnego problemu tak ogolić ?

Seba081 - Sro 18 Lut, 2009

Sorry że wyciągam stare tematy ale nie chciałem zakładać nowego na temat golenia się.
Przejrzałem cały temat i znalazłem chyba z 30 tematów o goleniu ale dalej nie poznałem odpowiedzi na swoje pytanie...

Kiedyś będąc w szpitalu na oddziale kardiologicznym taki facet musiał wygolić krocze.
Wyskoczyły mu takie krostki i ogólnie nie za fajnie to wyglądało...
Czy takie coś każdy musi przejść? Nie przepadam za owłosieniem zwłaszcza kolo wacka
ale znowu też nie chce mieć łysego penisa bo to wygląda jak bym był jakiś małolat.

Trochę się boje eksperymentować z goleniem bo chodzę na basen 3 razy w tygodniu a co za tym idzie często biorę prysznic nago.
Chyba na razie podetnę włosy chociaż to znowu pogrubia i wzmacnia zarost :|
Tak źle a tak nie dobrze...

Hariko - Sro 18 Lut, 2009

Seba, ja podgalam systematyxznie okolice lonowe i przyznac musze, ze sporadycznie wyskuje tzw zapalenie mieszkow..jesli chcesz, mozesz rownie dobrze wyprobowac depilatory do tzw bikini..sa naprawde dobre!
andrzejgadar - Sro 18 Lut, 2009

Seba081, żadne włosy się od golenia nie pogrubiają i nie wyrasta ich więcej! po prostu głupi mit! Czy od obcinania paznokci rosną one szybciej?
Najlepiej po prostu skrócić np. maszynką do włosów/nożyczkami i wydaje mi się że tak najlepiej wygląda. Jak chcesz golić, tylko "z włosem" nie pod włos. Skórę musisz oczyścić a włosy zmiękczyć potem nałożyć piankę/żel i dopiero potem golić. A po goleniu posmarować ogolone miejsce np. balsamem jakimś.
Dosyć dobry efekt dają też kremy do depilacji. Warto kupić jakiś droższy (bo tańsze mogą podrażnić a nawet oparzyć skórę). Dla bezpieczeństwa lepiej nie smarować kremem niewypróbowanym moszny ponieważ jest na niej skóra bardziej wrażliwa i uważać żeby przypadkiem żołądź nie dotknęła kremu.
Jeśli po nałożeniu kremu zostaną jeszcze jakieś (kawałki :) ) włosów, można je bardzo łatwo, bez problemu i z dobrym efektem zgolić maszynką (resztki włosów są miękkie)

Seba081 - Czw 19 Lut, 2009

No to się wygoliłem, trochę pika ale mam nadzieje że to tylko przy pierwszym goleniu.
Jajka wygoliłem a resztę przyciąłem nożyczkami, różnica niesamowita.

Przed

http://img27.imageshack.u...89493167yw1.jpg

Po

http://img382.imageshack....11006855cy8.jpg

3tom - Czw 19 Lut, 2009

No po przycięciu ładnie wygląda.
Hariko - Czw 19 Lut, 2009

Seba081,
widzisz sam jaka roznica! dla mnie bomba!!!!

Seba081 - Czw 19 Lut, 2009

No no tylko czy to klucie to tak już zawsze będzie?
Gdzieś czytałem że to tylko za pierwszym razem są takie problemy...
Kiedyś już ściąłem zarost przed operacja ale nie robię tego systematycznie.
Przyznam że nie trawie tych długich włosów, właziło mi to miedzy pozostałość napletka a żołądź i denerwowało...

zamaskowany - Pią 20 Lut, 2009

Seba081, kłucie minie. Tak jest tylko przy pierwszym razie. Przy 2gim i 3cim już nie czułem osobiscie nic.
Seba081 - Pią 20 Lut, 2009

zamaskowany, dzięki już mi to parę osób powiedziało, no to teraz tylko czekać cierpliwie :)
Następne strzyżenie pewnie za 2 tygodnie :)

napalony93 - Wto 24 Lut, 2009

ej a jak golicie moszne tzn jak jajka swobodnie zwsaja(ciepło) czy jak rzylegają idealnie?? jak lepiej??
andrzejgadar - Wto 24 Lut, 2009

no raczej powinny zwisać. Bo często kiedy moszna jest skurczona, jest pomarszczona tak, że łatwiej by ją maszynką oskórować niż ogolić.
Seba081 - Pon 02 Mar, 2009

W piątek ogoliłem sobie znowu mosznę bo mnie pikała coraz więcej :P
Tak że znowu mam spokój na około tydzień...

SweetestGirl - Pon 02 Mar, 2009

andrzejgadar napisał/a:
Seba081, żadne włosy się od golenia nie pogrubiają i nie wyrasta ich więcej! po prostu głupi mit!


nie wiem skąd masz takie informacje ale chyba my kobiety widzimy co się z nimi dzieje ;) cebulka po każdym goleniu pogrubia się i może nie rosną szybciej ale na nogach np ciemnieją po każdym goleniu :)

andrzejgadar - Pon 02 Mar, 2009

A jak obcinasz paznokcie to też odrastają twardsze czy cuś? Czy bo podcięciu włosów na głowie, też odrastają jakieś inne włosy?
Przecież przy goleniu ścinasz tylko włosa a cebulki nawet nie dotykasz.
Jako włochacz wiem co mówię :)

3tom - Pon 02 Mar, 2009

Andrzej ma racje. Po obcięciu włosy tylko na 2-3 dni stają się grubsze, a potem wracają do normy. Gdyby po obcięciu włosy były grubsze i mocniejsze to nie było by łysych.
SweetestGirl - Wto 03 Mar, 2009

nie porównuj paznokci do włosów? i uwierz mi że cebulka się wzmacnia przy czym robi się ciemniejsza :)
andrzejgadar - Wto 03 Mar, 2009

no ale dotykasz cebulki (która znajduje się pod skórą)? po prostu ścinasz górną część włosa tak samo jak przy skracaniu włosów na głowie :)
A poza tym mam chyba więcej włochów na sobie niż ty to wiem :)

SweetestGirl - Sro 04 Mar, 2009

:D w to nie wątpię że masz więcej włosów ja jednak podtrzymuje to że cebulki przez golenie ciemnieją i są grubsze ;) każdy ma swoją opinię na ten temat nie będę się kłócić ;)
sephirot - Sro 04 Mar, 2009

andrzejgadar niestety, ale SweetestGirl ma racje ^^ To prawda, że cebulki po ścięciu czy goleniu włosów wytwarzają coś tam i włosy nowe stają się grubsze i ciemniejsze ^^
andrzejgadar - Sro 04 Mar, 2009

Cytat:
To nieprawda, że włosy po goleniu stają się grubsze i są mocniejsze. Jest to złudne wrażenie, bo włos przy skórze jest ostrzej zakończony.
Faktem jest, że grubość włosa jest zapisana w kodzie DNA i nie ulega zmianie.


Cytat:
Mity o goleniu

Golenie brody nie czyni jej grubszą czy też ciemniejszą. Może to tylko tak się wydawać gdyż włosy u nasady są nieco grubsze i ciemniejsze. Na grubość włosów mają wpływ geny oraz hormony.


Cytat:
#
Czy golenie sprawia, że odrastające włosy są grubsze?

Naukowcy Gillette przeprowadzili szereg testów badających wpływ golenia na porost, strukturę i kolor włosów, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Badania te udowodniły, że golenie nie ma wpływu na porost, kolor czy strukturę włosów. Golenie zmienia jednak kształt końcówek odrastających włosów, co może sprawiać, że początkowo wydają się bardziej szorstkie w dotyku. Jednak jeśli pozwolilibyśmy włosom całkowicie odrosnąć, wtedy wróciłyby one do poprzedniego stanu.
#

http://www.gillettefusion.com/

SweetestGirl - Czw 05 Mar, 2009

wszyscy mówią, że są naukowcami a świat się cofie :P ok daję pas i tak mam swoje zdanie na ten temat Andrzejku :)
sephirot - Czw 05 Mar, 2009

znowu popieram SweetestGirl ^^ 3 lata do szkoły fryzjerskiej już chodze i chyba nie uważasz, że nauczyciele uczą bzdur? ;D
SweetestGirl - Nie 08 Mar, 2009

dziękuję za poparcie :P
wojok1000000 - Pon 09 Mar, 2009

Moja siostra też chodzi na praktyki do prywatnego fryzjera i mówiła mi to samo co SweetestGirl
guciozal - Wto 10 Mar, 2009

Puenta : Gol wacucha i jaja codziennie, to niedługo będą ci zamiast włosów rosły baobaby!
shagun - Pon 20 Maj, 2019

its an interesting and funny blog for the haircut either its under or upper. You just need to update for the kids undercut and the latest hairstyles
spam

onesa - Wto 21 Maj, 2019

zamykam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group