Sperma - preejakulat a stosunek

madrat - Sob 24 Maj, 2008
Temat postu: preejakulat a stosunek
Witam!
Chcieliśmy z dziewczyną odbyć stosunek przerywany. Czy jeżeli przed tym dniem bd się masturbował i na następny dzień odbędę stosunek przerywany to czy może dojść do zapłodnienia? Wiem że wtedy plemniki są osłabione i w tej przezroczystej cieczy jest tam jakaś ich ilość, a moja sperma choć ona nie ma nic do tego ma barwy półprzezroczystą ale czy może dojść do zapłodnienia? Masturbuje się raz dziennie. Prosiłbym o odpowiedź:)
Pozdrawiam

BASF - Sob 24 Maj, 2008

Nie wiem czy Ty w robisz sobie jaja z nas czy na prawdę tak myślisz jak napisałeś.
Mamy XXI wiek.
Powiem krótko. Tak może dojść do zapłodnienia nawet jeśli onanizowałbyś się nawet przed samym stosunkiem.
Przy każdym orgaźmie nie "pozbywasz" się z organizmu wszystkich plemników. Im częstrze wytryski tym plemniki młodsze i żywotniejsze.

Nie wiem co ma wspólnego preejakulat z nazwy tematu z treścią postu.

Preejakulat, płyn ejakulacyjny (z łac. pre – przed + ejakulat) – wydzielina gruczołów opuszkowo-cewkowych, wydobywająca się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, pełniąca funkcję naturalnego lubrykantu. Nie zostało dowiedzione, że preejakulat może zawierać plemniki, co umożliwiłoby zapłodnienie nawet, jeśli nie doszłoby do wytrysku. W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle nie zawierał plemników lub zawierał ich bardzo małe ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości, które nie mogą spowodować zapłodnienia, a także plemniki martwe; w tym samym badaniu wykazano, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi, zatem może być w nim obecny wirus HIV. Autorzy zasugerowali, że ryzyko zarażenia HIV jest większe niż domniemane ryzyko ciąży w przypadku dostania się preejakulatu do pochwy, gdyż nigdy nie stwierdzono przypadku takiego zapłodnienia. Badania przeprowadzone w 2007 r. na Uniwersytecie Cambridge oraz New York Presbyterian Hospital pod przewodnictwem światowej sławy profesora ginekologii, seksuologii i położnictwa David Resnick'a potwierdziły, że zapłodnienie poprzez płyn ejakulacyjny nie jest możliwe


Źródło wikipedia.pl

madrat - Sob 24 Maj, 2008

nie robie sobie jaj tylko chce się dowiedzieć, nie musisz od razu karcić za niewiedze.
Mi nie chodzi że się zonanizuje przed stosunkiem tylko dzień wcześniej. A preejakulat ma wspólnego z tym że podczas stosunku wydziela się jakaś ilość jak to podałeś "gruczołów opuszkowo-cewkowych". I dlatego pytam się czy jest możliwość zapłodnienia jeżeli dzień wcześniej się onanizowałem a następnego nie tylko od razu doszło do stosunku?

Grzecznie pytam...

BASF - Sob 24 Maj, 2008

BASF napisał/a:
Powiem krótko. Tak może dojść do zapłodnienia nawet jeśli onanizowałbyś się nawet przed samym stosunkiem.


I nie karcę Cię za nic bo nie jestem od tego i nie mam do tego prawa. Martwi mnie tylko pytania. Choć chyba mnie nie zdziwi już jesli nawet ktoś zapyta czy przez całowanie się z języczkiem w dni płodne i podczas wzwodu zachodzi się w ciążę.
Przepraszam jeśli Cię uraziłem.

madrat - Sob 24 Maj, 2008

spokojnie, ja tylko pytam. Akurat miałem właśnie w tym problemie obawy. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group