Tabu czy strach. - Spróbuj, jeśli chcesz

Muzykant - Nie 30 Mar, 2008
Temat postu: Spróbuj, jeśli chcesz
[edit]
norbercik - Nie 30 Mar, 2008

Moje jest dość wysokie i też nie rozumiem... :) DO USUNIĘCIA :P
M-H - Nie 30 Mar, 2008

A ja w tym temacie nic zlego nie widze i nie powiedzialbym, ze to jest jakas celowa reklama jakiegos osrodka.
Sa o wiele durniejsze tematy na tym forum ktore juz dawno powinny byc zamikniete.

norbercik - Nie 30 Mar, 2008

Nie ma nic złego, tylko nie wiem o co w nim chodzi? Zachęta do "terapii dla homo" czy co?

W sumie never mind, mnie to i tak nie tyczy :)

Muzykant - Nie 30 Mar, 2008

[edit]
lestat20 - Nie 30 Mar, 2008

A ja powiem tyle że:

byłem u psychologa i powiedział, że orientacja to coś z czym człowiek się rodzi, a nie nabywa tego w żaden sposób.

norbercik - Pon 31 Mar, 2008

no bo ówczesna psychologia taki dogmat lansuje, osobiście też się do niej przychylam, ale dowody na to są zbyt obszerne by tu pisać :)
Muzykant - Pon 31 Mar, 2008

monik18 napisał/a:
ale rozumiem jedno ten portal spełnia rolę doradczą


:lol:
No i właśnie temu ma służyć mój post :wink:

tomas13 - Pon 31 Mar, 2008

Muzykant! Panowie od muzyki nie studiowali seksuologi, zatem daruj sobie i innym tę tandetną propagandę podszytą nutką fałszywego współczucia. Trzeba mieć mnóstwo tupetu by negować zdanie współczesnej światowej nauki, a do tego proponować pseudoośrodki typu Odwaga, które z niczego nie leczą, bo uleczyć nie mogą, które nie mają żadnej akceptacji ośrodków akademickich lub naukowych (Stowarzyszenia seksuologów lub psychologów). Do tego co warto dodać posługują się chochsztaplerką i działaniami typowi dla sekt. Może warto w tym miejscu wspomnieć o kompletnie niekompetetnej kadrze (sorrki, ale była pani od religii bez wykształcenia wespół z kilkoma panami o podejrzenej reputacji to nie jest to, czego można oczekiwać). Wszystkim zamierzającym skorzystać z porady Muzykanta lub wspomnianego ośrodka proponuję wcześniej rozmowę z osobami, które miały okazję w nim być. Włosy stana Wam dęba, a oczy wyjdą na wierzch. Równie dobrze zamiast do lekarza z przeziębieniem można udać się do czarownika - skuteczność i metody zbliżone.
Jest kilka miejsc, w których mozna poczytać opinie tych, którzy z Odwagą poromansowali.
Są artykuły na ten temat w prasie.
Warto posłuchać opinii specjalistów z zakresu seksuologii i ich zdania o tym ośrodku.
Po takiej dawce informacji nikt przy zdrowych zmysłach z Odwagą nic wspólnego chcieć mieć nie będzie. A przy okazji warto dodać, że właśnie w przygotowaniu są dokumenty zmierzające do zamknięcia owego ośrodka.

norbercik - Wto 01 Kwi, 2008

Zrobię trochę off-Topic, ale:
czy Muzykancie jesteś rodziną z Giertychem? :) Jego ojciec też neguje teorię Darwina uznaną na całym świecie za pewnik :)

zola - Wto 01 Kwi, 2008

Ja tez zbytnio nie rozumien tego tematu, ale ktos wyzej napisał ze homoseksualizm jest wrodzony...moim zdaniem to nieprawda, przecież wszystkie geny dziedziczym po rodzicach, a oni raczej nie sa homoseksualmi, moim zdaniem jest to sprawa wielu czynników wpływających na młodego człowieka. A co do tej niby terapi , to moim zdaniem powinni poddac sie jej osoby homoseksulane/BI ktore nie mają partnerów a tylko o takim marza, bo w ich wypadku to jest do wyleczenia i ta druga osoba nie bedzie cierpiała po rozłace.
kocurek - Sro 02 Kwi, 2008

zola idąc twoją teorią "przecież wszystkie geny dziedziczym po rodzicach, a oni raczej nie sa homoseksualmi" wykluczamy przypadki, że dziecko ma np niebieskie oczy, a zarówno ojciec i matka mają np brązowe - genetyka jest ciut bardziej złożona pikny i to, że tatuś i mamusia są hetero, nie oznacza, że dziecko nie może być homo - z orientacją się rodzimy, anie ją kreujemy, co najwyżej możemy ją tłumić.
zola - Sro 02 Kwi, 2008

no moze coś w tym stylu, ale drugą częśc mojej wypowiedzi potwierdzam jeszcze raz
ruski - Sob 19 Lip, 2008

Sam se idź na terapię... dzisiaj jestem sam, jutro będę z kimś i dobrze mi być tym kim jestem, nie mam zamiaru się leczyć

A przed ośrodkiem "Odwaga" przestrzegam, mieszkam w Lublinie od urodzenia, i z obserwacji wiem co tam się dzieje, podkładanie fotografii kobiet i dawanie cukierków małym chłopcom, a przy fotografiach mężczyzn dawanie klapsów czy inne nieprzyjemności... Odwaga, to niszczy psychikę młodego człowieka, wmawia, że lepiej aby żyć w ukryciu i modlić się do Pana....Mężczyzna wyleczony powinien znaleźć kobietę mieć dzieci z nią i więcej nie grzeszyć swoim życiem...gejowskim
Ostrzegam, z resztą w TVN Uwaga, był kiedyś materiał o tym Ośrodku...

showi2 - Pon 04 Sie, 2008

A ja się zgadzam z teorią o zmianie, sam jestem bi, ale boję się, że zostane gejem, czego po prostu nie chcę, nie akcepuje się takim i tyle, i będę miał wielki problem jeżeli tego nie skoryguje. Pozdrawiam.
adanos - Pon 04 Sie, 2008

showi2 napisał/a:
A ja się zgadzam z teorią o zmianie, sam jestem bi, ale boję się, że zostane gejem, czego po prostu nie chcę.


Kolego. Właśnie potwierdziłeś, że jesteś gejem, bo przecież biseksualista woli obydwie płcie. Twoje zdanie jest w ogóle dziwnie skonstruowane. Tak, "a ja lubię bigos, ale nie jadam kapusty."Lol.

dReAk - Pon 04 Sie, 2008

chodziło mu o to że jest bi ale ma obawę że z czasem straci zainteresowanie płcią piękną więc będą go pociągać tylko mężczyźni.
adanos - Pon 04 Sie, 2008

Okay... momencik. On akceptuje siebie jako biseksualistę, ale nie geja? Whatever, nie będę dalej komentować.
aXo - Nie 17 Paź, 2010

Cytat:
Tym samym istnieje możliwość stania się osobą heteroseksualną - na przykład za pomocą środków, jakie wymieniłem.

Sęk w tym, że żadnych środków nie wymieniłeś. Podałeś nazwę ośrodka. Ośrodka o zdecydowanie złej sławie.

Chcecie leczyc z orientacji seksualnych (czy samo to nie brzmi śmiesznie?)? To przedstawcie metody leczenia i ich konsekwencje. Otóż takie metody nie istnieją. Oczywiście mam na myśli te ZDROWE i SKUTECZNE dla zdrowia. Bo takie kwiatki jak terapia reparatywna jest odrzucana nawet przez rygorystyczny Kościół katolicki...

A co do rzekomego kolegi biseksualisty. Być może g*wno wiem, bo przecież w ogóle Cię nie znam. Ale znam ten schemat myślenia. Jest bardzo typowy dla zakompleksiałych gejów, którym świta, że wolą chłopców, ale "bi zawsze lepiej brzmi niż homo", nie? Problemem nie jest Twoja orientacja, a akceptacja samego siebie. To bardzo trudne. Ale teksty z serii "pomożemy ci wyleczyć się z twojej orientacji" tylko to utrudniają... W każdym razie nic na siłę. Najlepszą terapią jest czas i dystans do wszystkiego. Wtedy przychodzi zrozumienie i samoakceptacja - niektórzy ludzie mnie nie zaakceptują, ale mimo wszystko mogę być szczęśliwy, nawet jako homoseksualista.

Ach, no i co najważniejsze. Wszystkie, wrednie powiem, sekty z serii Pozjadaliśmy Wszystkie Rozumy I Nie Uznajemy Kłamstw Nauki - My Ci Pomożemy Jeszcze Bardziej Zniszczyć Twoje Życie Leczeniem Homoseksualizmu nie zyskały i nie zyskają dobrej sławy. Z bardzo prostego powodu. A GDZIE CI WYLECZENI? Co, pomordowali ich wściekli homoseksualiści? Czy może żadnych wyleczonych nie ma? Nie licząc panów po 40-stce, którym już nie staje, byli bi i nagle odkryli, że muszą być hetero skoro mają ślub z kobietą :]

aaa68 - Nie 17 Paź, 2010

[quote="aXo"]
Cytat:
T Nie licząc panów po 40-stce, którym już nie staje, byli bi i nagle odkryli, że muszą być hetero skoro mają ślub z kobietą :]



a skad wiesz ze po 40 nie staje?

aXo - Nie 17 Paź, 2010

Ym. Oczywiście, że staje. To był tylko przerysowany symbol w mojej wypowiedzi. Otóż nie udokumentowano trwałego i pewnego przypadku zmiany orientacji. Pojawiają się, śmiem twierdzić propagandowe, informację na jakichś portalach o panach, którzy przestali być gejami. Ale zawsze są już w późnym wieku (i nie mam tu na myśli stricte wieku 40 lat). Sądzę, że to chyba o czymś świadczy.

Poza tym zainteresowałyby się kimś takim środowiska psychologiczne, seksuologiczne etc. Pomimo wyraźnych kodeksów, badań i twardych stanowisk jest wielu psychologów/psychiatrów/seksuologów, którzy mają mieszane uczucia co do homoseksualizmu i chociaż wiedzą, że muszą informować ludzi o tym, iż jest to normalne, to osobiście mają co do tego duże wątpliwości. I chętnie udowodniliby swoje racje. Jedni nie mają po prostu CZYM udowadniać bo nie mają ani argumentów, ani badań, ani żadnych innych dowodów, a inni zakładają pseudoreligijne stowarzyszenia leczące z orientacji i są wykluczani ze środowiska. I nie wmawiajcie ludziom, że w Stanach czy na Zachodzie jest ogromny lobbing, który tłamsi wszystkie tego typu przedsięwzięcia. Obie, że tak powiem, strony są bardzo silne i zawzięte. A ani tolerancyjne USA, ani wszystko legalizująca Holandia nie są rajami dla homoseksualistów. Jest tam nadal bardzo dużo czegoś, co ludzie śmiesznie nazywają "homofobią". A nawet jeśli, to w krajach mniej tolerancyjnych już by prowadzono badania nad "wyleczonymi". A jakoś nikt niczego udowodnić nie może... Jedyne co w ostatnich latach udowodniono to to, że orientacja homoseksualna nie jest skutkiem "wadliwego" genu...

Adam67 - Sro 08 Lut, 2012

co to za głupi temat. traktujesz osoby homoseksualne jako gorsze że powinny z tego wyjść. najpierw ktoś musi chcieć a może mu jest dobrze z homoseksualizmem. ciekawe czy są też ośrodki i książki dla osób hetero, które pomogą im wyjść z heteroseksualizmu bo się z nim męczą
olszesaa - Czw 20 Cze, 2013

każdy jest jaki jest i tyle ;)
balenciaga91 - Sob 19 Paź, 2013

Ja o swojej orientacji przekonałam się wchodząc na stronę http://komdax.com/forum/
polecam, tam można spotkać wiele osób o odmiennej orientacji, upodobaniach, poczytać o fantazjach seksualnych, gdzie wcześniej nie wiedziałam, ponieważ ludzie niechętnie o tym mówią. Moim zdaniem orientacja to część nas, więc nie powinniśmy karać homoseksualisty za to że czuje inaczej.

Pozdrawiam :)

Gracek90 - Sro 13 Lis, 2013

W sumie patrząc na to co piszecie muszę przyznać, że daliście mi do myślenia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group