Krosty i plamki - Po goleniu Penisa

MrHead - Nie 01 Lis, 2015
Temat postu: Po goleniu Penisa
Zawsze po goleniu penisa na drugi dzien zostaje podraznienie z rezultatem jak na zdjeciu ponizej czy jest jakis sposob aby temu zapobiec ?
http://s27.postimg.org/4qzjfsy4z/IMG_3384.jpg

bartomiej - Nie 01 Lis, 2015

Pierwsza sprawa, nigdy nie gól pod włos. Zawsze staraj się z włosem wtedy zostaje odrobina zarostu, ale masz pewność, że nie będzie podrażnień. U Ciebie widać ewidentne wrastanie włosków w skórę ( zapewne po goleniu pod włos ). Druga sprawa, musisz być bardzo delikatny. To BARDZO delikatny obszar. Trzecia sprawa, zależy jak długo się "tam" golisz. Sam na początku miałem masę podrażnień, ale z czasem zniknęły bo można powiedzieć przyzwyczaiłem te okolice. Nie stosuje się żadnych środków jak w przypadku pielęgnacji twarzy

Pozdrawiam

Pinoki0 - Nie 01 Lis, 2015

O, dzięki za radę, sam mam z tym problem :) golę się rzadko, zwykle tylko strzygę
Cycus85 - Pon 02 Lis, 2015

Smaruj po goleiu kremem Nivea , ja tak robie i nie mam zadnych podraznien a i tez wazne jakiej maszynki uzywasz
onesa - Pon 02 Lis, 2015

Powiem wam szczerze, że i ja mam z tym problem, więc nie jest to tylko męska rzecz. Myślałam, że jedyną metoda, która temu zapobiegnie jest po prostu depilacja.
Shnitzel - Pon 02 Lis, 2015

Ja gole pod włos, i aby tego nie było należy także zachować... higienę.
Golenei sie brudna maszynka, golenie spoconego ciała, apotem brak nawilżenia i zapocenie w bielixnie i efekt gotowy. Poza tym widać też ze bardzo mocno goliłes, tu trzeba robic to tak aby konstrukcja maszynki do golenia przesuwała sie po skórze sama anie dociskać mocno, wszystko ladnie sie ogoli. mozesz też na dwa razy, najpierw z włosem aby na długośc ubyło apotem pod włos aby wygładzić.

No ale jak pisałem, higiena golenia, tu pomoże też możliwość wyschnięcia skóry i okolic po goleniu.

onesa - Wto 03 Lis, 2015

No raczej nikt zapoconego ciała nie goli... Prawda?
Kuba85 - Wto 03 Lis, 2015

Skąd wiesz onesa,?

Shnitzel, dobrze prawi o higienie golenia. Ja się golę co drugi dzień i nie mam żadnych problemów.
Tak swoją drogą to nawet obcisłe bokserki i szeroka guma w nich jeżeli jest nisko to potrafi takie skutki wywołać.

onesa - Pon 22 Lut, 2016

Kuba85, nie wiem.. ale mam nadzieje że nikt tak się nie goli.
zbychwawawa - Pon 22 Lut, 2016

Moja znajoma używa czegoś takiego jak depilator Philips HP 6420 - czy to tylko dla kobiet? czy któryś z facetów coś takiego używał?
michal2342 - Pon 22 Lut, 2016

hmm ja mam ten sam problem ale pozniej znika ...nie ma tragedi
Kuba85 - Wto 23 Lut, 2016

onesa, wiesz czyją matką jest nadzieja? ;) Niestety nadal dla niektórych woda i mydło to strata czasu albo zło konieczne :(
onesa - Wto 23 Lut, 2016

zbychwawawa, z tego co wyszukałam w sieci, to używają jej kobiety jak i mężczyźni - możesz śmiało wypróbować:)

Kuba85, oby ci "niektórzy" panowie zdali sobie szybko sprawę - bo chodzi tutaj przecież o ich zdrowie.

zbychwawawa - Wto 23 Lut, 2016

onesa, ja tylko podałem dla przykładu :P ja jadę zwykłą golarką bez udziwnień no i oczywiście na czyściocha;)
onesa - Sro 24 Lut, 2016

zbychwawawa, zuch chłopak!
pampuch - Pią 26 Lut, 2016

krem nivea do pupy dla niemowlat i peeling. Innej opcji nie ma:) chyba że z wlosem, ale efekt nie ten
pabllo23 - Sro 09 Mar, 2016

Podstawa to peeling, czysta maszynka i krem przeciw wrastaniu włosków. I problem z głowy;)
Kuba85 - Czw 10 Mar, 2016

pabllo23 napisał/a:
Podstawa to peeling

Przed czy po? Jakoś nigdy nie złuszczałem naskórka z myślą o goleniu, a gole się co drugi dzień.

onesa - Czw 10 Mar, 2016

Kuba85 napisał/a:
pabllo23 napisał/a:
Podstawa to peeling

Przed czy po? Jakoś nigdy nie złuszczałem naskórka z myślą o goleniu, a gole się co drugi dzień.


Peeling przed goleniem, gdyż zabieg taki usuwa martwy naskórek, dzięki czemu lepiej i dokładniej ogolisz dane miejsce.

Kuba85 - Czw 10 Mar, 2016

onesa napisał/a:
Peeling przed goleniem
No to jeszcze pociągnę temat dalej.
Solny, cukrowy czy kawowy?

MałyPotworek - Czw 10 Mar, 2016

Nie lepiej używać kremu do depilacji?
onesa - Pią 11 Mar, 2016

Kuba85 napisał/a:
onesa napisał/a:
Peeling przed goleniem
No to jeszcze pociągnę temat dalej.
Solny, cukrowy czy kawowy?


Jest wiele różnych składników wykorzystywanych do depilacji, oprócz tych co wymieniłeś czyli: sół, cukier, kawa, można użyć jeszcze kokosa albo dynię. To zależy od tego co masz w kuchni aktualnie, albo chcesz uzyskać jakiś efekt bo każdy z tych naturalnych składników wpływa pozytywnie na nasze ciało i skórę.

MałyPotworek napisał/a:
Nie lepiej używać kremu do depilacji?


Można:) ale niektórzy wolą taki peeling własnej roboty z naturalnych składników, dodatkowo taki zabieg jest tańszy bo robisz to ze składników które posiadasz w domu.

MałyPotworek - Pią 11 Mar, 2016

Cytat:
Można:) ale niektórzy wolą taki peeling własnej roboty z naturalnych składników, dodatkowo taki zabieg jest tańszy bo robisz to ze składników które posiadasz w domu.


Ale mi chodzi o taki co sam włoski usuwa

Kuba85 - Pią 11 Mar, 2016

MałyPotworek napisał/a:
Ale mi chodzi o taki co sam włoski usuwa
Dwa razy zastosowałem. Za pierwszym nie usunął wszystkich włosów, a za drugim poparzyłem sobie mosznę.
onesa - Sob 12 Mar, 2016

MałyPotworek, ile jest ludzi tyle jest różnych opinii na temat depilacji - jedni preferują wykonać to w domu, inni u kosmetyczki. Jedni korzystają z bardziej naturalnych składników, a inni wolą ciachnąć wszystko maszynką do golenia:) nie ma gotowej odpowiedzi która metoda jest najlepsza :P
Adass34 - Nie 10 Kwi, 2016

Dokładnie trzeba dostosować metodę do siebie. Ja golę maszynką oczywiście nie pod włos, potem krem i wszystko jest w porządku.

http://markop.biz.pl/wyburzenia-radom/

onesa - Wto 12 Kwi, 2016

Adass34, a po jakim czasie ponowna depilacja?
Pytanie może być do wszystkich oczywiście :)

Kuba85 - Sro 13 Kwi, 2016

Co drugi dzień. 2 minuty pod prysznicem to mało, a komfort gładkości jest cały czas :)
onesa - Czw 14 Kwi, 2016

Kuba85, co drugi dzień :shock: to tam nieźle gładko musi być :D
Kuba85 - Pią 15 Kwi, 2016

onesa, to prawda, musi być gładko. Golę się od 17 roku życia i nie wyobrażam sobie tego inaczej, włosy w tym miejscu po prostu mnie, lekko mówiąc, irytują. Jeżeli goli się często to na prawdę nie zajmuje to dużo czasu, a i ręka sprawniejsza się robi i zacięć nie ma :)
wiesiekk - Czw 11 Sie, 2016

To też wszystko zależy jak bujne owłosienie się posiada. Nadmiar testosteronu robi swoje i u mnie szybko odrastają, więc jak wyżej golę co dwa dni.
onesa - Czw 11 Sie, 2016

wiesiekk, co dwa dni? jestem pod wrażeniem :> heh
Kuba85 - Pią 12 Sie, 2016

onesa napisał/a:
co dwa dni? jestem pod wrażeniem :> heh
żadne mi halo, też gole się co dwa dni :( ach, tak chciał oby się mieć ten chłopięcy zarost żeby golić się raz na dwa tygodnie :(
onesa - Sob 13 Sie, 2016

Kuba85, no czasami kobietom się nie chce golić co dwa dni, a facet robi to regularnie.
Kuba85 - Sob 13 Sie, 2016

onesa, jak kiedyś się zaczęło, to teraz nie ma zmiłuj. W zimę czasem odpuszczam i golę raz na tydzień ale w okresie letnim nie ma mowy nawet o małym zaroście.
onesa - Nie 21 Sie, 2016

Kuba85, rozumiem rozumiem, dlatego z mojej strony pozytywne zaskoczenie :)
erycc - Sro 21 Wrz, 2016

U mnie też jest ten problem, muszę się golić co dwa dni. Teraz przystopowałem, bo mam bardzo podrażnioną skórę. I zawsze jak zrobię sobie tydzień przerwy a nawet czasem dwa, skóra wraca do normalnego stanu. Najlepiej przetrzeć wodą utlenioną podrażnioną skórę po goleniu.
Alaneks32 - Nie 06 Lis, 2016

Przyznam się, że ostatnio spróbowałem depilacji za pomocą plastrów z woskiem, które "pożyczyłem" od mojej dziewczyny. Makabra, to straszne-nigdy więcej. Podziwiam kobiety, które to robią. Muszę przeprosić moją maszynkę, przynajmniej golenie nie boli.
Kuba85 - Wto 08 Lis, 2016

Alaneks32, podobno pasta cukrowa jest łagodniejsza, to tak jakbyś chciał jeszcze czegoś spróbować ;)
A tak poza tym, to bądź facetem i nie mazgaj się :P

Nunak - Sro 09 Lis, 2016

Pastą cukrową depilowałem się dwa razy. Efekt jest naprawdę dobry, rwie jak trzeba. Najtrudniej przygotować samą pastę (ja miałem za twardą). Można używać na zimno, tzn. odrywasz kawałek pasty, uplastyczniasz (?) w palcach i nakładasz pod włos (kilkukrotnie) i ściągasz/zrywasz zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Na ciepło, podgrzewasz (byle z umiarem), nakładasz płynną pastę i albo przykładasz kawałek materiału i zrywasz, albo (ja tak zrobiłem) czekasz kilka chwil (pasta stężeje) i odginasz brzeg, a później rolujesz dłonią, tak żeby "zwinąć" tę pastę.
Przy lepiej przygotowanej paście (użyłem za mało wody albo za długo gotowałem) byłoby wygodniej. Muszę jeszcze kiedyś spróbować.

Pozdrawiam i zachęcam do eksperymentów :-)

PS Znalazłem kanał, na który natknąłem się już po moim eksperymencie, kiedyś na pewno wypróbuję: https://m.youtube.com/channel/UCh2f09ZrJujK-UhpJzfTFkw

onesa - Sro 09 Lis, 2016

Nunak, może ktoś z forum się skusi i sam nakręci taki poradnik :)
marek40 - Wto 15 Lis, 2016

To dużo paprania się z tą pastą cukrową. To ja już chyba bardziej wolę maszynkę, albo skusiłbym się na to rwanie włosków z woskiem.
onesa - Sro 16 Lis, 2016

marek40, nie znam faceta który podjąłby się depilacji woskiem :D
kaliff33 - Pon 16 Sty, 2017

Ja się podjąłem depilacji woskiem, ale dla żartów i z ciekawości. Tylko, że nie w miejscu intymnym a na nodze i to kawałek. Faceci podobno nie płaczą, ale łzy same cisną się na samą myśl o tym. Nigdy więcej żadnej depilacji, tym bardziej tam gdzie skóra najdelikatniejsza. Moja kochana maszynka.
onesa - Wto 17 Sty, 2017

kaliff33, to sobie pomyśl ile my cierpimy :)
din1987 - Pon 27 Kwi, 2020

Witam :D zawsze depilowałem małego kremem od jakiegoś czasu robię to maszynką do twarzy tylko już drugi raz wrasta mi włos pod skórę chciałbym spytać czy ktoś tu goli małego i mosznę maszynką elektryczną do twarzy jeśli tak to jakiej używacie podajcie model i markę :wink:
Oleg_1981 - Wto 28 Kwi, 2020

din1987 napisał/a:
Witam :D zawsze depilowałem małego kremem od jakiegoś czasu robię to maszynką do twarzy tylko już drugi raz wrasta mi włos pod skórę chciałbym spytać czy ktoś tu goli małego i mosznę maszynką elektryczną do twarzy jeśli tak to jakiej używacie podajcie model i markę :wink:


Ja jedynie podgalam na 3-5mm - nigdy nie gole na zero ... wtedy dowolna golarka

onesa - Wto 28 Kwi, 2020

Oj temat golenia to naprawde rzeka oraz trudno jest dobrac dla siebie odpowiednią metodę. Każdy ma inną skóre Ogólnie im skóra jest delikatnijsza tym gorzej znosi temat golenia. A jak wiadomo tam na dole skóra jest zwykle bardzo ale to bardzo delikatna. U mnie wiecznie był problem z goleniem się tradycyjną golarką, pojawiały mi sie krostki oraz zaczerwienienia, ktore potem trudno było usunąć.

Obecnie używam golarki elektrycznej, takiej jak do głowy i innych okolic - męskiej( mam od Remingtona). Golenie trwa chwile oraz nie ma żadnych podraznień:



No i swoją drogą miałam kiedys golarkę przeznaczoną dla kobiet, nie nadawała się totalnie, nie goliła.

Ciekawi mnie czemu golarki dla kobiet są takie kiepskie, a dla mężczyzn są takie dobre. Nawet te jednorazowe dla kobiet są mega słabe i wieczni używam tych męskich ( które są delikatne i nie powodują podrażnień).

din1987 - Sro 29 Kwi, 2020

onesa napisał/a:
Obecnie używam golarki elektrycznej, takiej jak do głowy i innych okolic - męskiej( mam od Remingtona). Golenie trwa chwile oraz nie ma żadnych podraznień


a używasz jakiejś nakładki bo ja tez kiedyś próbowałem się ogolić ale zawsze złapie mi się skóra w zakamarkach i robią mi się ranki zwłaszcza na mosznie i w okolicach :cry:

onesa - Sro 29 Kwi, 2020

din1987 napisał/a:
onesa napisał/a:
Obecnie używam golarki elektrycznej, takiej jak do głowy i innych okolic - męskiej( mam od Remingtona). Golenie trwa chwile oraz nie ma żadnych podraznień


a używasz jakiejś nakładki bo ja tez kiedyś próbowałem się ogolić ale zawsze złapie mi się skóra w zakamarkach i robią mi się ranki zwłaszcza na mosznie i w okolicach :cry:


W przypadku tej maszynki nie używam żadnej nakładki. Nie robią mi się ranki (no czasami coś złapie ale nie są to raczej duże uszkodzenia).
i tak jest o wiele lepiej niż w przypadku ręcznej maszynki. Raz się ogoliłam przy pomocy takiej jednorazowki i po kilku dniach miałam czerwone swędzące krosty.

Koliber94 - Sro 29 Kwi, 2020

Co do depilacji to od pewnego czasu używam golarki Philips z serii Multigroom 5000, z różnymi nasadkami. Polecam, naprawdę robi robotę. A jak chcę na zero dokładnie to dobra jednorazówka Wilkinsona i działamy :D Z czasem człowiek nabiera wprawy, oczywiście też się zdarzy jakieś małe uczulenie i krostki, ale z tym sie chyba nie wygra. Trzeba znaleźć odpowiedni zestaw dla siebie, bo każdy ma inną skórę.
onesa - Czw 30 Kwi, 2020

Jeszcze pozostaje opcja ekstremalna czyli wybranie się na depilację woskiem ;) Byłam kilka razy i było ok, wbrew pozorom nie jest to bolesne, ani krępujące bo ma sie na sobie majtki a do depilacji odsłania sie jedynie niewielką część.

Kobiety jednak mogą znacznie łatwiej znaleźć takie gabinety, mężczyznom będzie nieco trudniej (nie w każdym bedą chcieli na depilację laserową przyjąć faceta).

Swoja droga jakis czas temu była afera bo w jakimś gabinecie nie chcieli przyjąć faceta trans. A ten obraził sie bo przecież on czuje się kobietą i powinien być obsługiwany jak kobieta

Koliber94 - Czw 30 Kwi, 2020

Depilacja woskiem to chyba dla mnie byłby za mocny hardcore :D słyszałem że to musi być bardzo profesjonalnie przeprowadzone i naprawdę ktoś z doświadczeniem. Nigdy nie korzystałem i chyba nie zamierzam
fenis - Pią 01 Maj, 2020

Sam mam wiecznie jakieś czerwone krostki po goleniu i nie potrafię się ich pozbyć. Próbowałem traktowac je płynem do golenia ale oprócz pieczenia zero rezultatu. Jak były tak były. Tak wiec ostatnio praktycznie zrezygnowałem z golenia się na rzecz przycinania na krótko.

[ Dodano: Pią 01 Maj, 2020 ]
A najgorzej jest chyba jak to odrasta

toton - Pon 04 Maj, 2020

Koliber94 napisał/a:
Depilacja woskiem to chyba dla mnie byłby za mocny hardcore :D słyszałem że to musi być bardzo profesjonalnie przeprowadzone i naprawdę ktoś z doświadczeniem. Nigdy nie korzystałem i chyba nie zamierzam


Są ponoć specjalne gabinety, w których przeprowadza się depilację jedynie dla mężczyzn ;) I ponoć jest spore zapotrzebowanie, szczególnie w dużych miastach.

Oleg_1981 - Sro 06 Maj, 2020

Może warto sobie to zwizualizować przed podjęciem decyzji :-) Filmik w paru częściach:

1. https://www.xvideos.com/v...lian_wax_part_1
2. https://www.xvideos.com/v..._this_is_part_2
3. https://www.xvideos.com/v...shaft_and_balls
4. https://www.xvideos.com/v...nish_and_oiling
5. https://www.xvideos.com/v...eezing_the_hair
6. https://www.xvideos.com/v...6_more_tweezing
7. https://www.xvideos.com/v..._7_finishing_up

Koliber94 - Sro 06 Maj, 2020

Oleg_1981, po filmach widać, że niby nic strasznego, jednak chyba bym miał pewne wątpliwości. Nie wiem czy bym sie zdecydował.
fenis - Czw 07 Maj, 2020

W sumie nie ma tutaj jakiegos dramatu, typ wydaje się zrelaksowany podczas depilacji. No i naciąga sie skórę (dzięki temu mniej boli).
Sam raczej bym sie nie wybrał ;) Pewnie zresztą w moim mieście nie ma gabinetów, które wykonują taką depilację.

Koliber94 - Czw 07 Maj, 2020

fenis, jeżeli się już idzie na taki zabieg to raczej do dobrze sprawdzonego gabinetu. Nie każda pani będzie na tyle dokładna żeby z taką dbałością to robić i uważać na penisa oraz jajka :)
Byłbym się wejść tak z ulicy do byle jakiego gabinetu kosmetycznego.

Kuba85 - Pią 08 Maj, 2020

Depiluje się od prawie pięciu lat. Fakt, pierwszy raz trochę bolało, ale za każdym następnym już dużo mniej. Teraz jak depilacja jest jak czytanie gazety, od tak po prostu i tyle. Żałuję tylko że tyle czasu męczyłem się z maszynką.
onesa - Pią 08 Maj, 2020

W sumie nie każda równiez ma doświadczenie w goleniu męskich klejnotów. Trzeba przyznać, ze depilacja męska jest bardziej skomplikowana niż damska, więcej skóry, więcej zakamarków.

A jak panowie jest z pachami? Golicie czy zostawiacie w naturalnej wersji? ;)

Koliber94 - Pią 08 Maj, 2020

Kuba85, ale depilujesz się sam, czy korzystasz z gabinetów kosmetycznych? Pewnie masz rację że najgorzej za pierwszym razem, a później się przyzwyczaja skóra.

onesa, pachy gole co jakiś czas na zero, albo mocno przycinanie i zostawiam bardzo krótkie. Nie lubię jak mam pod pachami mocno zarośnięte bo to mi przeszkadza i nie czuję się komfortowo.

toton - Pią 08 Maj, 2020

Za kolejnym razem ja sie depiluje człowiek jest o wiele lepiej. Pamiętam jak pierwszym razem się ogoliłem to nie mogłem chodzic bo mnie niesamowicie swędziało. Dodatkowo użyłem jakiejś starej maszynki której wcześniej uzyłem do twarzy i miałem podrażenienia od golenia. Za kolejnym razem jest lepeij. No i mały protip. Golenie z włosem a nie pod włos. Ogranicza podrażenienia.
Kuba85 - Sob 09 Maj, 2020

Koliber94, pierwsze dwa lata chodziłem do gabinetu, a teraz mam swój podgrzewacz i sam to robię.

onesa napisał/a:
A jak panowie jest z pachami? Golicie czy zostawiacie w naturalnej wersji?
Również depilacja, mało higieniczne i estetyczne miejsce na owłosienie.
onesa - Pon 01 Cze, 2020

To sie chwali, bo jednak niewielu mężczyzn depiluje się pod pachami.
fenis - Czw 04 Cze, 2020

Kiedyś nie goliłem sie pod pachami, potem raz czy dwa razy spróbowałem Ogólnie o wiele łatwiej jest zadbać o higienę.
Jeśli cohdzi o antyperspiranty to polecam blokery, jak etiaxil i inne z aptek. Trochę pieka jak sie je stosuje ale pocenie o wiele mniejsze

Oleg_1981 - Wto 09 Cze, 2020

Pocenie się jest naturalnym efektem przegrzewania organizmu. To jest jak z silnikiem samochodu. Wyłączcie chłodnice a zobaczycie co się stanie.
onesa - Sro 10 Cze, 2020

W teorii tak, ale z drugiej strony wolę pocić się w innych okolicach ciała niż pod pachami.
Na lato polecam również kupowanie sobie ciuchów wykonanych z prawdziwego lnu. Len ma bardzo dobre właściwości z tkanin panowie i nie wiem czemu tak niewiele osob nosi obecnie ubrania wykonane z lnu

Z uwagi na splot z jakiego są wykonane koszule lniane, ubrania takie są przewiewne oraz osoba która ma na sobie lnianą koszulę odczuwa temperaturę średnio o 3-4 stopnie niższą od temperatury którą odczuwa na sobie osoba majaca koszulkę wykonaną z bawelny
Dobrze odprowadza wilgoć
Ma ogromne możliwości pochłaniania wilgoci, tak więc w przypadku koszul takich jest niewielkie ryzyko, ze powstaną mokre plamy pod pachami

Oleg_1981 - Sro 10 Cze, 2020

onesa napisał/a:
W teorii tak, ale z drugiej strony wolę pocić się w innych okolicach ciała niż pod pachami.
Na lato polecam również kupowanie sobie ciuchów wykonanych z prawdziwego lnu. Len ma bardzo dobre właściwości z tkanin panowie i nie wiem czemu tak niewiele osob nosi obecnie ubrania wykonane z lnu

Z uwagi na splot z jakiego są wykonane koszule lniane, ubrania takie są przewiewne oraz osoba która ma na sobie lnianą koszulę odczuwa temperaturę średnio o 3-4 stopnie niższą od temperatury którą odczuwa na sobie osoba majaca koszulkę wykonaną z bawelny
Dobrze odprowadza wilgoć
Ma ogromne możliwości pochłaniania wilgoci, tak więc w przypadku koszul takich jest niewielkie ryzyko, ze powstaną mokre plamy pod pachami


Onesa, tu nie ma nic do wolenia. Organizm się poci obniżając temperaturę tam gdzie jest taka potrzeba. Majstrowanie grozi przegrzaniem organizmu.

Co do lnu to 100% ZGODA!

gotb - Wto 13 Paź, 2020

Moje doświadczenia z goleniem są takie, że skóra musi się przyzwyczaić. Na początku używając normalnej maszynki do golenia, takiej jak do twarzy, po goleniu trochę niżej byłem często ponacinany i krwawiący jak postrzelona świnia. Papierowe ręczniki by ugasić urazy. Po kilku/nastu razach: zero problemów, maszynka nowa i ostra albo stara i tępa, wszystko działa.

Pod pachami to tak raz do roku używam elektrycznej "podkaszarki" by skrócić włoski do jakichś kilku milimetrów. Wydaje mi się, że to jest nieco obleśne gdy włosy tam są tak długie, że wyłażą na zewnątrz przy opuszczonych rękach. Zwłaszcza w lecie, w koszulkach bez rękawów.

betor - Pon 19 Paź, 2020

U mnie normalna maszynka odpada. Mam podrażnienia i potem wszystko mnie dosłownie swędzi. O wiele lepiej sprawdza mi się trymer. Ma poza tym bardzo wiele zastosowań. Mianowicie uzywam do podcinania włosów na karku, szyi. Jak również podcinałem sobie tym włosy w kwietniu jak był totalny lock down. Wyszło trochę krzywo ale i tak lepiej niż jakbym miał zarośnięty chodzić.
dkbb - Pon 19 Paź, 2020

A ja tam sie nie gole tylko przycinam. Nozyczki mi wystarczą.
betor - Sro 21 Paź, 2020

Mnie jak się przytnę to drapie
Oleg_1981 - Czw 22 Paź, 2020

betor napisał/a:
Mnie jak się przytnę to drapie

Moze za krotko przycinasz...

onesa - Czw 22 Paź, 2020

Jak wyżej. Za krótko przycinasz i Cię swędzi krótka szczecinka. Szczególnie jeśli skóra w tych okolicach jest delikatna a zwykle jest.
gotb - Pon 24 Maj, 2021

betor napisał/a:
U mnie normalna maszynka odpada. Mam podrażnienia i potem wszystko mnie dosłownie swędzi.


Nie rezygnuj. Też tak miałem. Skóra się przyzwyczaja.

To jak wśród pierwszy-raz-golonych nastolatków pełnych ran na twarzy, robią to od niedawna, potem są mniej pocięci. Poniżej twarzy jest tak samo :-)

Czerwikss - Pon 24 Maj, 2021

gotb napisał/a:
betor napisał/a:
U mnie normalna maszynka odpada. Mam podrażnienia i potem wszystko mnie dosłownie swędzi.


Nie rezygnuj. Też tak miałem. Skóra się przyzwyczaja.

To jak wśród pierwszy-raz-golonych nastolatków pełnych ran na twarzy, robią to od niedawna, potem są mniej pocięci. Poniżej twarzy jest tak samo :-)


Zależy u kogo. Moja skóra się nie przyzwyczaiła.

betor - Wto 25 Maj, 2021

gotb napisał/a:
betor napisał/a:
U mnie normalna maszynka odpada. Mam podrażnienia i potem wszystko mnie dosłownie swędzi.


Nie rezygnuj. Też tak miałem. Skóra się przyzwyczaja.

To jak wśród pierwszy-raz-golonych nastolatków pełnych ran na twarzy, robią to od niedawna, potem są mniej pocięci. Poniżej twarzy jest tak samo :-)


U mnie przestało swędzieć ale nadal mam brzydkie kropki po goleniu. Tak wiec w ostatnim czasie nie golę ale przycinam

one_hour - Sob 29 Maj, 2021

Próbowaliście kremu do depilacji? Mi też przez długi czas skóra nie potrafiła przyzwyczaić się do golenia. Strasznie swędziała, oraz wysypki dostawałem. Wtedy używałem kremu Bielenda Vanity For Men.
Teraz delikatne podrażnienia mam, jeżeli maszynka już jest lekko zajechana. Przy nowej skóra gładziutka jest. Dodatkowo za każdym razem po depilacji nacieram ją balsamem (ja używam Neutrogena Deep Moisture Body Lotion [Głęboko nawilżająca emulsja do skóry suchej]).

gotb - Pon 31 Maj, 2021

Czerwikss napisał/a:
gotb napisał/a:
betor napisał/a:
U mnie normalna maszynka odpada. Mam podrażnienia i potem wszystko mnie dosłownie swędzi.


Nie rezygnuj. Też tak miałem. Skóra się przyzwyczaja.

To jak wśród pierwszy-raz-golonych nastolatków pełnych ran na twarzy, robią to od niedawna, potem są mniej pocięci. Poniżej twarzy jest tak samo :-)


Zależy u kogo. Moja skóra się nie przyzwyczaiła.


Daj jej szansę. To się nie dzieje po pierwszym razie.

onesa - Wto 01 Cze, 2021

Czasami nie. Sama nie mogłam się przyzwyczaić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group