Testosteron - Jak sprawdzic poziom testosteronu?

Bartezz95 - Czw 12 Cze, 2014
Temat postu: Jak sprawdzic poziom testosteronu?
Wiecie jak i gdzie mozna sprawdzic poziom testosteronu?
Flinston - Czw 12 Cze, 2014

w laboratoriach, niektóre przyszpitalne/przykliniczne lub należące do centrów krwiodawstwa powinny mieć sprzęt do badania poziomów hormonów. Nie wiem jak jest ze skierowaniem w przypadku tego badania, jakby trzeba było je mieć, zgłoś się najpierw do lekarza endokrynologa.
Bartezz95 - Pią 13 Cze, 2014

Czytałem o tym badaniu i kosztuje ono około 50 zł (tak czytałem), tylko że taka wizyta u endrykologa to pewnie kilka stówek kosztuje, wiecie moze czy lakarz rodzinny z NFZ moze wystawic takie skierowanie ?
Flinston - Pią 13 Cze, 2014

np.

Testosteron całkowity 30zł
Testosteron wolny 90zł (za 3 badania)

Jest to prywatna klinika więc skierowania nie będą chcieli.

Lekarz rodzinny może (a właściwie powinien dać od ręki) skierowanie albo do odpowiedniego lekarza albo bezpośrednio na badania (z NFZ- ale jeśli nie jesteś weteranem wojennym ani krwiodawcą to musisz swoje odczekać w kolejce :) ). A lepiej się z jakimś lekarzem skonsultować bo może do zdiagnozowania tego co podejrzewasz wystarczy jakieś inne badanie...

A za prywatną wizytę u specjalistów to liczą za zwyczaj koło 50-100 (no, góra 150zł).

Imrar77 - Pią 31 Paź, 2014

Najlepiej idź do laboratorium, po prostu powiedz że chciałbyś zbadać ilość hormonu o nazwie testosteron w twoim ciele i wtedy wykonają to badanie bez problemu. Koszt to Mniej więcej 100 zł +/- 50 zł za inne tam ewentualne dodatkowe badania prowadzące do badania głównego czyli badania ilości testosteronu.
jordz - Czw 05 Maj, 2016

Podobno poziom testosteronu zmienia się w ciągu doby, czy godzina robienia testu może mieć wpływ na wynik?
redman32 - Czw 05 Maj, 2016

Na badanie krwi idzie się z samego rana przed śniadaniem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group