Inne problemy - uporczywy ból głowy

czarnypinokio - Pią 20 Kwi, 2012
Temat postu: uporczywy ból głowy
czy moze ktos z was ma problemy z bolem głowy? mam 40 lat i od roku ból głowy to moj kompan codzienny
ZmarszczonyFred - Pią 20 Kwi, 2012

chodzi Tobie o tę głowę w której są oczy? :) wiek 40 lat to zaczynaja wychodzic różne zaniedbania zdrowia...zacznij od mierzenia ciśnienia. Masz jakies inne objawy? duszności słaba wydolność?
andrzejgadarr - Pią 20 Kwi, 2012

Powodów może być bardzo wiele. I na pewno potrzebna jest diagnostyka.
Na początek powinieneś zbadać tak jak wyżej wspomniano- ciśnienie krwi, zbadać oczy. Jeśli to nic nie wykaże, lekarz powinien zlecić TK głowy.

czarnypinokio - Pią 20 Kwi, 2012

nie robcie sobie jaj:) oczywiscie w tej ktorej sa oczy:)
ZmarszczonyFred - Pią 20 Kwi, 2012

NIE MIAŁEM ZAMIARU ROBIĆ SOBIE JAJ CHCIAŁEM SIĘ TYLKO UPEWNIC GDYŻ FORUM RACZEJ O TEJ DRUGIEJ GŁOWIE :twisted:
czarnypinokio - Pią 20 Kwi, 2012

andrzejgadarr napisał/a:
Powodów może być bardzo wiele. I na pewno potrzebna jest diagnostyka.
Na początek powinieneś zbadać tak jak wyżej wspomniano- ciśnienie krwi, zbadać oczy. Jeśli to nic nie wykaże, lekarz powinien zlecić TK głowy.


kurcze nie strasz mnie,strasznie jakos sie zrobiło,a moze to zwykła migrena co?

ZmarszczonyFred - Pią 20 Kwi, 2012

tutaj nie ma żadnego straszenia nie martw sie na zapas :) ból to reakcja organizmu na brak równowagi. ten ból to sygnał dla ciebie żebys sie zatrzymał w tym biegu i zobaczył co sie z Toba dzieje. Oczywiście, że może to byc tylko migrena ale jak się nie przebadasz to się nie dowiesz :) przeanalizuj jakie zycie prowadzisz czy masz dużo stresu przyjzyj sie temu co jesz, sól tłuszcz i inne dziadostwa, bo lekarz na pewno zada Ci takie pytania. I mysl pozytywnie 40 lat to żadna katastrofa, nawet jak masz poczatki nadcisnienia to w tym wieku przy niewielkich zmianach stylu życia wszystko może wrócić do normy :D
czarnypinokio - Pią 20 Kwi, 2012

ZmarszczonyFred napisał/a:
tutaj nie ma żadnego straszenia nie martw sie na zapas :) ból to reakcja organizmu na brak równowagi. ten ból to sygnał dla ciebie żebys sie zatrzymał w tym biegu i zobaczył co sie z Toba dzieje. Oczywiście, że może to byc tylko migrena ale jak się nie przebadasz to się nie dowiesz :) przeanalizuj jakie zycie prowadzisz czy masz dużo stresu przyjzyj sie temu co jesz, sól tłuszcz i inne dziadostwa, bo lekarz na pewno zada Ci takie pytania. I mysl pozytywnie 40 lat to żadna katastrofa, nawet jak masz poczatki nadcisnienia to w tym wieku przy niewielkich zmianach stylu życia wszystko może wrócić do normy :D


stary:) jakiej normy? pracuje po 13 godzin w tym trzeba dodac 2 godziny dojazdu czyli 15 godzin na nogach,stres zajebisty jak w kazdej pracy teraz zreszta,a sluchaj cisnienie i badania nie sa złe lekarz powiedzial ze w normie wieku

ZmarszczonyFred - Pią 20 Kwi, 2012

ok wiec byłes juz u lekarza i powiedział że ciśnienie w normie. Chodzi o to, że jak mówisz masz stres i zapierniczasz od rana do wieczora to jest dla organizmu powiedzmy niezdrowe :) Na razie daje Ci znać bólem, że czas abys zaczał traktować organiizm inaczej. Kup sobie jakies ziołowe tabletki, które maja działanie lekko wyciszajace i jakis komplex vitamin dla dorosłych nie musi byc drogie centrum może byc coś tańszego.
czarnypinokio - Pią 20 Kwi, 2012

o spoko to z witaminami to jakis pomysl,dzieki:)
roso - Sob 21 Kwi, 2012

kurcze nie strasz mnie,strasznie jakos sie zrobiło,a moze to zwykła migrena co?[/quote]

Z migreną to jak w dowcipie:
Zona do męża-kochanie dzisiaj seksu nie będzie bo mam migrenę.Na to mąż
Migrenę to ma Królowa Angielska ,a Ciebie to po prostu łeb napier..la.

A tak serio czterdziestka to czas na generalny przegląd.Jeśli teraz zadbasz potem unikniesz wielu kłopotów.Przechodziłem to 11 lat temu. Nie ma się czym stresować .Po prostu trzeba zadbać o siebie i tyle.Pozdrawiam

andrzejgadarr - Sob 21 Kwi, 2012

No powodów bólu głowy jest baaaardzo dużo. Są kilkutomowe publikacje na temat rodzajów i przyczyn bólów głowy.
Tak czy inaczej proponowałbym jeszcze badanie oczu (nie tylko wzroku) gdyż ból głowy często jest przez nie powodowany.

dkbb - Pon 17 Sty, 2022

Czy na początku myliliscie migrenę z zapaleniem zatok?
Gdy mam atak boli mnie prawe oko, kość nosowa . Jakby ktoś mnie tam kłuł gwozdziem i dobijał go młotkiem. Nazwać tego nawet bólem nie można to są tortury. Ale kataru nigdy nie mam przy tym. Ostatnio neurolog powiedziała że to może byc migrena. Zawsze prawa strona, prawe oko.

Ahojprzygodo - Pon 17 Sty, 2022

Ja jestem szczęśliwcem migreny z aurą. Zwykle to wygląda tak, że zaczyna się od bólu jednego oka i znacznemu pogorszeniu pola widzenia, poprzez aurę. Po jakiejś godzinie od tego, pojawia się silny ból głowy w okolicy skroni. U mnie zwykle, jeśli bolało mnie prawe oko, to ból głowy występuje na lewej półkuli.
Tabletki nie pomagają zbytnio. Jedynie spokój, cisza, brak światła. Najlepiej drzemka.
Nie polecam. Dzień z glowy xd

onesa - Pon 17 Sty, 2022

Często się to wiąze z zatokami
Ancymon - Pon 24 Sty, 2022

Ahojprzygodo napisał/a:
Ja jestem szczęśliwcem migreny z aurą.

Witam w klubie hrabiowskim ;)

michalza - Wto 01 Lut, 2022

Ancymon napisał/a:
Ahojprzygodo napisał/a:
Ja jestem szczęśliwcem migreny z aurą.

Witam w klubie hrabiowskim ;)


U mnie był problem z napięciowym bólem głowy a nie z migreną. Ogólnie wiele osób myli ten ból z migreną, a napięciowy ma swoje powody.
Było to przepracowanie plus niedostateczna ilosć SNU. Paradoksalnie głowa najbardziej bolała mnie właśnie w weeekendy z uwagi na to, że wtedy dużo spałem i organizm odreagowywał.

DTTPO - Wto 22 Mar, 2022

Oj tych boli głowy jest wiele. Partnerka przerabia i migreny i zatoki, a i miała otalgię, która ustąpiła po wyleczeniu zębów. Tzn ucho ja tak mocno bolało, że rzygała, a to było od nerwu od zęba... Ogólnie przy migrenie przy PMS i od bólu zatok też zazwyczaj rzyga :'(

Kiedyś miała nawet blokadę na jakiś nerw robioną, ale to pomogło na bardzo krótko.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group