Ogólnie o powiększaniu - Andropenis

roso - Nie 20 Lut, 2011
Temat postu: Andropenis
Od 10 dni rozpocząłem "zabawę " z andropenisem.Jestem w drugiej fazie adaptacji/jeszcze 5 dni/Na razie żadnych efektów,ale ponoć pierwsze mają być po 30 dniach po fazie adaptacji.,czyli koniec marca.Stosuję tzw spósób specjalny.
Mam 50 lat i robię to przede wszystkim dla komfortu w szatni i prysznicach/3x w tygodniu uprawiam różne sporty/,a nie dla partnerki.Dla niej/za jej wiedzą/ pogrubiłem rok temu.
Czy wytrzymam kurację i czy rzeczywiście przyniesie efekt będę informował.
Dane pewnie będą prawdziwe dla grupy starszych, a nie młodzieży.
Pozdrawiam i życzcie mi cierpliwości
Dane początkowe:
długość 13 cm
obwód/po pogrubieniu o 1cm/ 14cm

arkan - Nie 20 Lut, 2011

W sumie nie wiem po co to stosujesz bo masz normalnego penisa, może nie jest wyjątkowo długi ale jest gruby.
roso - Nie 20 Lut, 2011
Temat postu: andropenis
Tak jak napisałem -dla siebie.Opisałem,że nie chodzi o seks,a przebywanie wspólne z innymi
facetami w szatni, pod prysznicem ,w saunie itp.i poprawę samopoczucia ,jeśli da się powiększyć

aaa68 - Nie 20 Lut, 2011

ale liczy sie jakiosc i jesli ci dziala, strzela kiedy trzeba to po jakiego powiekszac? a w szatni to co przygladaja sie mierza?
roso - Nie 20 Lut, 2011

Chodzi o samopoczucie i nic więcej.Jeżeli mógbym je poprawić to czego nie.Nie zrobię nic na siłę.A w szatni wbrew temu co myślisz każdy obserwuje każdego.
aaa68 - Nie 20 Lut, 2011

ok ale ja sie ciesz ze mi funkcjonuje kiedy chce, a ze ma ile mi natura dała to juz nie zmienie
roso - Nie 20 Lut, 2011

Kobiety powiększają piersi i wszyscy to akceptują.Jeśli można poprawić naturę to dlaczego nie spróbować?Sprzęt działa bez zarzutu/jak na wiek.Seksem 3x w tygodniu nie mam
się czego wstydzić i byc może ta długość/a właściwie krótkość/powoduje,że cześciej mogę?
Zobaczymy co się zmieni

aaa68 - Nie 20 Lut, 2011

no to czestosc jest zaskakujaca, jakbys chcial pogadac pisz na pw

[ Dodano: Nie 20 Lut, 2011 ]
roso jak chcesz zebym odpowiedział to włąćz sobie pw bo masz blokade , a chetnie bym poklikał

darek250 - Wto 22 Lut, 2011

..
roso - Wto 22 Lut, 2011

Klinika to nie jest.nazywa się New Look i reklamują się jako firma upiększająca urodę.
Przyjeżdżają tam lekarze z kliniki Brazylia w Kaliningradzie.Napisałem na forum,że estetyka z tego żadna .ale 1cm przybyło tyle ,że bardzo nierówno.Fiut jak stoi/w zwisie tak nie widać/ to w różnych miejscach ma różną grubość/zero pogrubienia do 1cm/,ale w seksie ten efekt jest odczuwalny.Partnerka czuje grubszego.Ponoć by wyrównać nierówności należałoby zabieg powtórzyć, ale nie bardzo wierzę.Masowałem i zastosowałem się do wszystkich uwag/a jestem skrupulatny / i niestety nierówności są i wyglądają śmiesznie.
Pozdrawia,.Przeczytaj mój post tam też opisałem

[ Dodano: Wto 22 Lut, 2011 ]
Jestem spostrzegawczy.Dopiero teraz zauważyłem na stronie głównej,że ta klinika z Kaliningradu jest polecana

darek250 - Pią 25 Lut, 2011

: :twisted:
roso - Pią 25 Lut, 2011
Temat postu: macrolane
Po pogrubieniu wcale się nie wydłuża,ani w zwisie ani we wzwodzie.Wydłużenie jest tylko wizualne-wydaje się,że jak jest grubszy to nie jest taki krótki i tyle. Jak sama nazwa zabiegu wskazuje jest to zabieg pogrubienia penisa.Mnie też przed zabiegiem mówiono,że "optycznie też się wydłuży."
A TO NIE PRAWDA nie jest to zabieg wydłużania-mnie nie przybyło nic w długości.

Poza tym mała dygresja,jacy nauczyciele uczą dziś w szkołach-nie powinno się pisać ZWODU tylko WZWODU.Ludzie zajrzyjcie do słowników albo piszcie w wordzie z korekcją a tu wklejcie,

leon1988 - Pią 25 Lut, 2011

Odradzacie jakby facet chciał sobie obciąć czy inną krzywdę zrobić. Ja życzę powodzenia ;) moim zdaniem dobrze, że facet chce się doskonalić
roso - Pią 25 Lut, 2011

Nie odradzam.Ja to zrobiłem rok temu,więc tylko opisuję efekty
brands - Sro 02 Mar, 2011

Roso a może jest tak z tym pogrubieniem, że nieumiejętnie wstrzyknęli ten żel i nierównomiernie, a z reguły robią to lepiej? Rozmawiałeś na ten temat z tymi z new look?? Moim zdaniem powinni przeprowadzić darmowo uzupełniające wstrzykiwanie, żeby nie zostawiać penisa pacjenta z deformacjami.
Ile kosztował ten zabieg ??

Co do andropenisa to używam go, mimo że mam rozmiary trochę powyżej średniej, ale zawsze chcę się więcej. Można powiedzieć, że noszę go cały czas od września, ale max 4 godziny dziennie. Od grudnia to zakładam max na 2 godziny, czasem 2-3 dni w ogóle odpuszczam, więc efektów nie zauważyłem. Jeśli jakiś przyrost nastąpił to na pewno minimalny.
Pewnie to działa.. pytanie tylko po jakim czasie. Muszę wrócić do noszenia po 4 godziny chociaż.

darek250 - Czw 03 Mar, 2011

..
roso - Nie 06 Mar, 2011

Zabieg kosztował 2.500 pln,wykonano go w Warszawie/Jakiś lekarz z Kaliningradu/Dzwoniono do mnie z propozycją powtórki/uzupełnienia,dodatkowego pogrubienia/,ale to odpłatne.O ile pamiętam mówili 1,500, bo mniej żelu idzie na uzupełnienie.Jak wspomniałem o nierównościach,to miły Pan stwierdził,że to tak bywa,a w miarę upływu czasu nierówności się
zmniejszą/czyli jak żel będzie zmniejszał objętość,to będzie mniej śmiesznie wyglądało,ale to oznacza powrót do poprzedniej grubości i tyle/
Z andropenisem zabawę rozpocząłem 10 lutego,więc dopiero skończyłem okres adaptacji.Nic szczególnego nie zauważam.Ponoć po miesiącu etapu ewolucji ma przybrać 0.5 cm.Zobaczymy-dam znać jeśli coś zauważę

normalniak - Sob 26 Mar, 2011
Temat postu: Re: andropenis
roso napisał/a:
Tak jak napisałem -dla siebie.Opisałem,że nie chodzi o seks,a przebywanie wspólne z innymi
facetami w szatni, pod prysznicem ,w saunie itp.i poprawę samopoczucia ,jeśli da się powiększyć

Jasne, to jest tez bardzo wazne. A samopoczucie jest najwazniejsze.
Roso, a probowales kiedys brac jakies tabletki na przedluzanie? Ostatnio wpadla mi reklama o jakichs tabletkach maxpene czy jakos i oferuja przedluzenie w ciagu 7 dni o 7 cm!! uwazam, ze to skandal i hamstwo tak bezczelnie pisac i uwazac ludzi za debili. No bo jak w ciagu 7 dni mozna cokolwiek wydluzyc?? Trzeba byc idiota,zeby w ogole tak pomyslec. Wlosy tak szybko nie rosna. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci..
Ten andropenis mnie zastanawia ostatnio i mysle o wyprobowaniu a jak Ci idzie?

roso - Sob 26 Mar, 2011

Tabletek nie brałem-nie wierzę ,że od chemii/może ziół/może urosnąć.Łudzę się ,że skoro to mięsień,to powinien dać się rozciągnąć.Opisywać będę co miesiąc.Pierwsze wrażenia 31 marca-cierpliwości.
Co do nabijania ludzi w butelkę-cóż,prawa ekonomii-jest popyt będzie podaż.Prawda jest brutalna.Na kompleksach małego fiuta,a tacy tu próbują różnych sposobów/nie jestem jedyny/ , można zarobić i są tacy co zarabiają.Czy to etyczne?Kto się nad tym zastanawia?Można się tylko zastanowić jakie potężne kompleksy mamy/jako faceci/,że tak łatwo ulegamy obiecankom.Czy Andropenis nie jest taką samą mrzonką?-nie wiem,dałem się namówić /skusić obietnicą powiększenia fiuta/ i teraz chcę konsekwentnie to sprawdzić.

Rafał30 - Nie 27 Mar, 2011

Przez cierpliwość można uzyskać efekty. Tak jak piszą niektórzy przyrost penisa wynosi kilka mm na miesiąc, ale jak cierpliwie stosuje się andropenisa to w ciągu roku może to być już 1,5 cm - myślę że jest to możliwe i nie ma jakiegoś marketingowego ściemniania, że w 7 dni 7 cm więcej. Ja zaczynam za dwa tygodnie... myślę, że za rok będzie o 1,5 cm większy, bez torturowania, rozrywania i innych takich tam 8)
andrzejgadarr - Nie 27 Mar, 2011

A tam, głupoty gadacie. Tkanki penisa są elastyczne i nie ulegają trwałym rozciągnięciom. I maksymalny efekt który można uzyskać to minimalne powiększenie penisa w stanie spoczynku.
normalniak - Pon 28 Mar, 2011

A ja wam opowiem o tych cwiczeniach. dwa lata temu probowalem powiekszyc swojego fiutka. No niestety kazdy chcialby miec duzego.Ja np chcialbym miec 18-20cm. Wiekszego juz nie, bo moim zdaniem bylby za duzy, ale akurat tyle. Przez te media, filmy itp itd, zaczalem przez kilka miesiecy codziennie robic te cwiczenia o ktorych pisali. Grubosci juz nie chcialem ale chodzilo mi o dlugosc. Robilem to przez kilka miesiecy, codziennie przez godzine. Niewiem, moze robilem za krotko, bo wytrzymalem tylko jakies niecale 3 moze 3,5 miesiaca, ale co do wielkosci, to nic sie nie zmienilo. Moze pare mm ale to byla chyba iluzja, natomiast w zwisie istotnie, chyba sie wydluzyl o jakies 0,5cm - 1cm. To tyle. W tej chwili nawet w zwisie jest taki sam jaki byl przed cwiczeniami. To tyle na temat tych zajebistych cwiczen i ich efektach.
andrzejgadarr - Pon 28 Mar, 2011

Tak jak napisałem. Skóra i tkanki penisa są elastyczne (nawet bardziej niż inne tkanki organizmu). Można je naciągnąć krótkotrwale ale nie zwiększymy tym ilości komórek które je tworzą.
roso - Czw 31 Mar, 2011
Temat postu: Witajcie
Minęło 30 dni .Okres ewolucji stosuję skrócony,czyli noszę andropenisa średnio 4 godziny,zmieniając naciągi co prawda nie co 3 dni/nie daję rady chodzić/, ale co 4 dni.
Nie będę się rozpisywał na temat noszenia ,bo nie to Was interesuje.Do rzeczy,czyli co się zmieniło:
we wzwodzie nie ma zmian/2-3 mm to może być efekt na przykład większego podniecenia/
czyli było i jest 13 cm
W zwisie- na naciągu wyciągam go ,żeby było śmieszniej do 13,5-13.7 cm
W bez rozciągania -w gatkach jest cały czas jakbym wyszedł spod prysznica i się nie kurczy do poprzednich rozmiarów.
Jest też/zauważyła to partnerka też /trochę grubszy zarówno w zwisie jak i we wzwodzie/
To tyle.następna relacja /jak wytrzymam/-30 kwietnia.Pozdrawiam

normalniak - Pią 01 Kwi, 2011

istotnie nic specjalnego sie z nim nie dzieje. Szkoda jednak, ze dopiero 30 kwietnia. fajnie by bylo gdyby sie cos dzialo i dalbys znac wczesniej. Ale i tak bede czekal do tego 30 kwietnia bo ciekawy jestem naprawde, czy to ma jakikolwiek sens. Pozdrawiam :wink:
tomek100 - Wto 19 Kwi, 2011

:D
roso - Sob 30 Kwi, 2011

Daję znać tak jak obiecałem ,czyli na koniec każdego miesiąca.
Minął drugi miesiąc i jeśli ktoś liczył na rewelacje to się rozczaruje
.Widoczne wydłużenie jest tylko w zwisie,ale też nie jakieś szokujące.Być może ma rację Gajdar pisząc ,że można powiększyć tylko zwiotczałego.
We wzwodzie nic się nie zmienia,moim zdaniem/dopuszczam błąd pomiaru,podniecenia itp-różnica bywa do 0,3 cm/
.Mogę rozciągnąć/naciągnąć/ fiuta na andropenisie do 14 cm,ale nie ma to żadnego przełożenia na wzrost we wzwodzie.
Poza tym nakładki na rozciąg mają 15 cm i nie jestem w stanie więcej ich zakładać,bo nie naciągne tak fiuta.Po prostu rozciągam go na sprzęcie do 14 cm i czy założe nakładki 15-czy 19 cm,więcej naciągnąć się nie daje.Tak więc teoria o zwiększaniu naciągu co 3-4 dni staje się nieaktualna.
Potwierdzić tylko mogę,że jest nieco grubszy/ok 0,5 cm/ ,twardszy i dłużej trwa erekcja,

Takie zmiany po 60 dniach.
Pozdrawiam i walcze dalej[/fade]

tomek100 - Nie 01 Maj, 2011

:D
twistthecub - Nie 01 Maj, 2011

czołem Roso,
będę tu zaglądał. Dopinguję Ci szczerze!
Powodzenia!

tyran002 - Pią 20 Maj, 2011

Kurde JA też walczę z ekspanderem tyle że z Proextender-em.No i jak do dziś przestałem nosić urządzonko przez tydzień-zrobila mi się rana :cry:

Powiedzcie w końcu jak to powinno być założone?Czy ma to być założone podczas zwisu czy lekko stymulowanego fiuta?
Czy urządzenie ma się trzymać luźno czy też sztywno? Bo nie dam rady ustawić go pod daną trakcją jak jest podane w instrukcji-zaledwie da się wytrzymać 1 H i potem muszę go zdjąć ponownie.

A mam jeszcze do was pytanie.Czy po długim noszeniu robi się wam czerwony i "pęcznieje się"?Czuję się jakbym stymulował fiuta do czerwoności lub po długim treningu jelq czy też PC.
Nie wiem w jakim stanie penis powinien być po zdjęciu i po ponownym zakładaniu?

tomek100 - Pon 23 Maj, 2011

:)
roso - Pią 03 Cze, 2011

W maju nosiłem sprzęt 20 dni.Jestem do jutra na urlopie.Przez te 20 dni ZERO.Zarówno w długości jak i w obwodzie.Myślę,że to nie efekt zbyt krótkiego noszenia ,a po prostu max co mogłem wyciągnąć.Nie mniej jednak po powrocie dalej będę się męczył z rozciąganiem.Zobaczę czy cokolwiek się zmieni.Pozdrawiam
tomek100 - Wto 21 Cze, 2011

:D
roso - Sob 02 Lip, 2011

Cześć wszystkim.Minęło kolejne 30 dni.Trochę opóżniłem zapis,ale może dzisiaj mi się uda dokończyć/30 czerwca nie udało się/Nosiłem od 5 czerwca i zmiany jakie mogłem zauważyć to chyba coś ruszyło.Jak mierzę we wzwodzie to ma czasem 13,5,czasem 13,7 cm i chyba to już stałe/mam taką nadzieję/Tzn-mierzyłem o różnych porach dnia i o różnym natężeniu erekcji i mam nieco więcej.Pierwotna długość wynosiła 12.8-13cm.Męka okrutna na lato i ciężko wytrzymać,ale coś ruszyło,więc dalej popróbuję.Zobaczymy co się zmieni za miesiąć.WG instrukcji użytkownika -już powinienem mieć 15.5 cm.
Zaczynam wątpić czy w ogóle przyrost 2.5 cm będzie możliwy po 9 miesiącach/wg instrukcji-po 9 miesiącach powinien urosnąć ponad 4cm/Pozdrawiam i życzcie mi wytrwałości

tomek100 - Nie 03 Lip, 2011

Roso 4 cm to bujda, badania włoskich urologów sugerują że dzięki tej metodzie penis jest większy w zwisie o 2,3 cm, a wzwodzie - o 1,7 cm.

[ Dodano: Czw 07 Lip, 2011 ]
Przygoda z ekstenderem definitywnie zakonczona:((Ból przy oddawaniu moczu i podczas wytrysku :( (coś nie tak pewnie z cewką, przez to rozciaganie:(

roso - Czw 04 Sie, 2011

Po kolejnym miesiącu nie zauważyłem nic.Prawda jest jednak taka ,że z powodu upałów nosiłem po 2 godz dziennie.Pozdrawiam i do usłyszenia za kolejne 30 dni
Maxx321 - Sro 31 Sie, 2011

Nie martw się kolego ja przez wakacje też bez przyrostów, od września też biorę się za siebie, powodzenia.
roso - Sro 31 Sie, 2011

Minął sierpień.Zakładałem andropenisa na 2-2,5 godziny dziennie-więcej się w upały nie dało.Efektów nie widzę.jak miał tak ma ostatnie pomiary,czyli 13,5-13,7.Nic od czerwca się nie zmieniło.Może jak będzie chłodniej dam radę wytrzymać w torturach 4 godziny. i coś się zmieni.Fakt-zmiana z czerwca jest na razie stała,ale jeśli to tylko tyle to szkoda czasu.Zobaczymy jak będzie za kolejne 30 dni

[ Dodano: Nie 02 Paź, 2011 ]
Witam.inęło kolejne 30 dni.We wrześniu /z małymi wyjątkami nosiłem sprzęt min.4 godz. dziennie.W długości nic nie stwierdziłem,natomiast w grubości/we wzwodzie/jest nieco więcej.Miał jak napisałem wczesniej 14 cm,a teraz/w zależności od stopnia podniecenia/ma 14,3-14,5 cm.Biorąc pod uwagę fakt ,że pogrubiałem go 2 lata temu/sierpień 2009/,wydaje mi się ,że mogę przyjąć,że to efekt noszenia sprzętu/zel do pogrubiania zostaje pochłaniany przez orgamizm po 2-3 latach wg.lekarzy.Udało mi się wreszcie założyć na naciąg kolejne 0,5 cm i bez szczególnego bólu i ciągłego spadania/tak było poprzednio/udaje mi się w nim pracować .Pozdrowionka.Trwam dalej z tym ,że idąc programem skróconym nie daję rady tak często powięksazć naciąg jak wg instrukcji,a 9-cio godzinne rozciąganie dzienne chyba jest możliwe jeśli chyba ktoś nic nie robi.

tomek100 - Wto 04 Paź, 2011

Witam :)Jesteś wytrwały w dążeniu do celu:)Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkich efektów.
roso - Wto 04 Paź, 2011

Nie mam zbyt wielkich nadziei,ale dzięki

[ Dodano: Pią 04 Lis, 2011 ]
Minęło kolejnych 30 dni i trochę z opóźnieniem ,ale zdaję raport.Udało mi się dołożyc kolejne pół centymetra naciągu i sprzęt nie spada .Mały sukces.Trochę przytyłem /2 kg/ ,a ostatnie pomiary długości wydają się nieco większe/trzy razy mierzyłem i/ we wzwodzie/ wynosiło to 13,7 / 13,8 / 13,8/. Wychodzi na to ,że coś tam się wyciąga.Co prawda idzie jak krew z nosa.
Zdecydowanie lepiej wygląda natomiast w zwisie.Jak wspomniałem wcześniej korzystam z basenu wspólnie z kolegami /szczegóły- wcześniejsze posty/i zauważyli ,że po kąpieli w basenie mam niewiele krótszego od nich.Wydaje mi się ,że w wyniku rozciągania penis nie kurczy się już tak jak wcześniej.Na razie tyle.Pozdrawiam i walczę dalej

masterp - Pią 18 Lis, 2011

Trzymam kciuki :wink:

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2011 ]
Ja wieszam ciężarki do penisa i wisi już 4 kg. :wink: Wieszam od 3 mc ale przed ciężarkami stosowałem pompke przeż 3 mc. pompke stosowałem 1 raz dziennie po 20 min. Ciężarek wieszam minimum 40 minut a maksimum 4 godz ale to rzadko. Dokładam po 200 g. na tydzień albo tydzień i pół. Dzięki ciężarkowi penis mocno się rozciąga. Wynik po 6 mc. walki pompkom i ciężarkiem to 1 cm długości ale nie wiem czy to dlatego, że może penisa mocniej odchylam do dołu np. przez tą pompke i ciężarek bo już mi nie stawia takiego oporu podczas odchylania. Oraz już nie pamiętam na ile dociskalem miarke do podbrzusza podczas pierwszego pomiaru. Dlatego zobaczymy za 4 mc. to już bede chyba mógł na 100 pr. coś powiedzieć.

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2011 ]
Jeszcze chciałem poinformować zaciekawionych, że penis podczas gdy wisi ciężarek wydłużył się o jakieś 1,3 cm a w pompce przy napompowaniu o 1,5 cm.

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2011 ]
Roso ja uważam, że najbardziej miarodajne mierzenie penisa jesli chodzi o przyrosty żeby uniknąc błędu pomiarowego to na siedząco jak penisa zamiast odginać przycisniemy do brzucha przy wyprostowanym tłowiu. Przy tego typu pomiarze zawsze penis bedzie w tym samym położeniu,a nie jak przy odginaniu do konta prostego bez poziomicy na oko ! Dlatego dzisiaj sobie tak zmierzyłem i będe tylko tak mierzyć. Oczywiscie nie można przytyc ani zchudnąc w brzuchu bo wtedy też pomiar będzie inny ! Ciężki to temat mi się wydaje, a dopiero jak będą 2 cm więcej to nie będziemy mogli mówić o margineśie błędu bo ten marny 1 cm to tak jak pisałem może być spowodowany różnymi przyczynami, ale jesli ten marny 1 cm przybędzie w tym samym czasie co pierwszy to okaże się że wcale nie był taki marny :D

roso - Nie 04 Gru, 2011

Cwiczę dalej.Trochę zarobiony jestem,ale 4godz.dziennie na wyciągu cały miesiąc.Nie mierzyłem długości,ale w zwisie jest bardziej obfity/pełniejszy/ i się tak nie kurczy jak dawniej po wyjściu z basenu.Ale szczególnych rewelacji nie zauważyłem.Mam nadzieję,że po świętach dam radę zrobic fotke i tu pokazać -przy linijce.Pozdrawiam
masterp - Wto 06 Gru, 2011

Roso kupiłem sobie pro exstender już mam 3 tyg. Pózniej zdam dokładne relacje bo teraz jest za późno. Trzymam za ciebie kciuki nie wymiękaj zobaczycz ja nie wymiękne trening czyni mistrza. Pamiętaj jak ci się nie chce tego nośić to pomyśl o mnie ja to nosze i zobaczysz, że szybciej od ciebie nie wymiękne !
roso - Wto 06 Gru, 2011

Ja juz trochę noszę- niebawem rok będzie -powodzenia i przynajmniej takiej samej wytrwałości,
filip12 - Sro 07 Gru, 2011

Witam, jeżeli chodzi o andro penisa to to dobry sprzęt, ale trzeba to potraktować poważnie i nosić go często, proponuje też w nocy, ninimum 7,h dziennie wtedy zobaczycie efekty. pozdrawiam
masterp - Sro 07 Gru, 2011

Roso ja jestem wytrwały kiedyś nosiłem ciężarek i używałem pompke przez okres 3 lat ale z przerwami w sumie łocznie przez te trzy lata wyszło mi z 1,5 roku walki tymi sprzętami. Tylko błąd by taki, że przez te 1,5 roku walki ciężarkiem bardzo żadko zwiekszałem ciężar. I dlatego w koncowej fazie dzwikania miałem przywieszone 2,5 kg. A zaczynałem od 400 g. Dlatego teraz jak zaczynałem nosić ciężarek to jak sam czytałes mój w/w post to zaczełem dużo bardziej agresywnie przez co rezultaty były lepsze. Wtedy zwalczyłem przez te 1,5 roku 0,7 minimetra długości i 0,5 minimetra w obwodzie. ciężarek nosiłem maks 2,5 godz dziennie a srednio po 2 godz dziennie.

[ Dodano: Sro 07 Gru, 2011 ]
Z pompkom też popelniłem błąd bo miałem tą najtańszą z słabą mocą ssącą cisnienie było w tej pompce wytwarzane gumową gruszką i max mogłem pena napompować 2 cm więcej niż w wzodzie. Dlatego ostatnio czyli w maju kupiłem lepszą pompke na pistolet gdzie pena mogłem napompować 3,5 cm więcej niz w wzodzie. Dlatego przez ostatnie 7 miesięcy walki zwojowałem 1 cm długości i ok 0,4 minimetra obwodu. max dziennie poswięcałem się pompowaniu razem z dzwiganiem ciężarka 3,5 godz a minimalnie z 30 min ale walka była ostra na dużych ciężarach i na konkretnym cisnieniu w pompce wszystko robiłem aż do bólu. Czyli ogulnie przez całą kariere przedłużania zwojowałem 1,5 cm długości i 0,7 minimetra w obwodzie. Podkreślam że przed tym pdejsciem z maja miałem 6 lat przerwy i penis skurczył się o chyba 0,5 cm. a jeśli nie to coś zle gdzieś kiedys musiałem zmierzyć albo z powodu długiego czasu przerwy zapomnieć. Jednak jedno co pewne to od początku przygody z pierwszym podejsciem które było 9 lat temu zwojowałem w/w wymiary. I to w 99 procentach takie jak podałem i dlatego pisze, że 99 procent takie bo jak każdy wie, że cięszko dokładnie zmierzyć pena z różnych powodów i już nie raz na forum było to omawiane.

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 ]
Pro extender uzywam od 3 tyg. ponieważ bałem się, że od ciężarka (który wieszałem za żołądz do penisa w pozycji siedzącej) rozciągnie się wiązadło wieszadłowe penisa i penis juz podczas pełnej erekcji nie będzie stawać do pempka tylko ruwnolegle do podłogi. Chociaż nie zaobserwowałem żadnych zmian związanych z kontem penisa podczas wzwodu, a jesli to nie większą niż 5 procent przy tej samej twardości penisa to postanowiłem zrezygnować z ciężarka ponieważ zamierzam jeszcze cwiczyć penisa latami jeśli nie będzie żadnych z tym zwiazanych skutków ubocznych i jeśli będą cały czas postępować rezultaty. Licze na to, żę z powodu zmiany na pro extender będą szybsze rezultaty ponieważ pro extender rozciaga penisa w inny sposób oraz pod innym kontem tym samym pobudzajac inne częsci penisa do wzrostu. To tak jak przy zmianie cwiczenia na siłowni zawsze jest widzoczny postęp ponieważ inne wukna mięśniowe są pobudzane !

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 ]
W pro extenderze stosuje maksymalny naciąg aż do bólu, że czasami leci mi pot po plecach z tego bólu. Ponieważ stosuje taki mocny naciąg musiałem zmienić gumową obronczke mocującą pena na sznurek gdysz podczas maksymalnego naciągu kiedy chciałem jeszcze mocniej naciagnąc pena to zamiast pena rozciągała się ta gumowa opaska. Teraz naci,ąg moge zrobic mega mocny. Jak zaczynałem 3 tyg. temu to pena mogłem tylko rozciagnąć podczas maksymalnego naciągu w pro extenderze do 17,2 cm a teraz moge do 18,2 cm. czyli 1 cm wiecej. W wzwodzie jeszcze nie mierzyłem więc nie wiem jakie to będzie przełożenie. Naciąg stosuje taki mocny że pen mnie mega napierdala i po 30 minutach jak dotrwam to żołądz jest siny i zaczyna tracić czucie dlatego dłużej nie nosze. Dziennie z takim naciagiem walcze ok 2 godz bo trudniej mi jest to robić dłużej przy tym naciagu gdzie towarzyszy takiu ból.

[ Dodano: Czw 08 Gru, 2011 ]
ROSO ROSO ROSO. MAM DO CIEBIE PYTANIE BO TY MASZ DOSWIADCZENIE W EXTENDERACH CZY 1 CM. ALBO 0,8 CM. NA NACIĄGU W 3 TYG TO DUŻO. I PROSZĘ CIĘ UOPRZEJMNIE POWIEDZ MI JAK TO SIĘ PRZEKŁADA NA DŁUGOŚĆ PENA W WZWODZIE. Z GÓRY UPRZEJME DZIEKI ZA ODPOWIEDZ. ŻYCZE POWODZENIA W WALCE I TRZYMAJ SIĘ BEDE RAZEM Z TOBĄ WYMIENIAĆ SIĘ DOŚWIADCZENIEM

roso - Pią 09 Gru, 2011

Mi się tak szybko nie udało rozciągnąć.Taki mniej więcej przyrost miałem po 3 ,ale miesiacach i do dzisiaj nie widzę jakichś zdecydowanych zmian.To nie oznacza,że z tą "zabawą" kończę.
Jedno jest pewne.Ci którzy tu opisują ,że 2-3 cm wydłużają penisa w pół roku,to albo marzyciele i fantaści,albo ludzie ,którym płaci się za takie opinie.
Dziwne tylko ,że nikt nie popiera tych doświadczeń fotkami.Ja swoje załącze,ale tam z moich wyjsciowych parametrów nie da się "wyrzeźbić "chujogroma.To naprawdę niewielki przyrost.Myślę,że jeżeli komuś przybiera,jak piszą-2-3 cm w pół roku to by się takimi osiągnięciami chwalił,pokazując to na fotkach przed i po.To tyle na temat "cudów"Papier,jak mówią/i komputer/ przyjmie wszystko,więc anonimowo można pisac różne rzeczy.
Pozdrawiam

masterp - Pią 09 Gru, 2011

ROSO przeczytaj sobie wszystkie moje posty ! Ja wieszałem 4 kg na penisie to naprawde jest mocny naciąg ! Mi się wydaje, że powinnieneś stuningowąć swojego extendera tak jak ja żebyś mugł mocniej dokręciś srube. Poza tym zauważyłem, że od expandera są postępy na naciągu już pisałem jakie rozciągam go w expanderze o 0,8 cm wiecej. Poprostu zmieniłem rodzaj cwiczenia które angarzuje inne partie penisa. Zmień sobie teraz extendera na ciężarek moge ci powiedzieć jak go skonstruować jest wygodniejszy w użytku od expandera. Roso kup sobie pompke do ciężarka bo ona z nim doskonale idzie w parze. W taki sposób będziesz stymulował pena do wzrostu w rozmaity sposób i pod różnymi kontami to napewno jest najlepsza stymulacja jaką można sobie zafundoważ. Jak jesteś tak wytrwały i tyle juz zapierdalasz to co ci szkodzi sprawdzić czy to co pisze nie zadziała. Puzniej np. po 6 miechach wróc do extendera. Twój pen się juz przyzwyczajił do tego co robisz wszystko się przyzwyczaja do jednego tematu i tak jest zawsze taki jest człowiek.

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2011 ]
Wiadomo, że wuchta wiary to mitomani i kitomani albo fantasci i mażyciele oraz chuje co reklamują produkty. Ja nic nie reklamuje tylko dziele się moim doświadczeniem bo wiem sam dobrze jakie jest to trudne zadanie w domowym zaciszu powiekszyc pena. Jak sam zauważyłeś czytając moje posty ja sam imałem się wszystkiego i opisuje co zauważyłem ! Mam pytanko jeli to czytałeś to wydaje ci się, że to jest nieprawdziwe ?

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2011 ]
Roso powiedz mi proszę cię uprzejmnie ile przez te twoje 10 miesięcy walki zwiększyłeś naciąg pena w andropenisie ? Tzn. Ile mogłeś na maksa w urządzeniu naciągnąć pena na początku przygody z andropenisem a ile teraz centymetrów możesz go naciągnąć ?

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2011 ]
Tobie się nie udało go tak szybko rozciągnąć bo ty stosowałeś się do instrukcju byłeś początkujący a ja na ten sprzęt wskoczyłem już konkretnie przygotowany i rozcwiczony pompkami i ciężarkami dlatego musiałem stuningować moje urządzenie tzn. przymocować sznurkiem żołądz do urządzenia. I odrazu rozkręcałem sruby na maksa do mega bulu i co każdy dzień starałem się chociasz 1 minimetr mocniej rozkręcić. Dlatego roztargałem go w urządzonku o te 0,8 cm.

Maxx321 - Sro 21 Gru, 2011

Jak tam "masterp " jakieś postępy przez kolejny tydzień...? Ja zwiększyłem również naciąg i chyba zaczyna się coś szybciej dziać :)
masterp - Czw 22 Gru, 2011

Generalnie na naciagu codziennie staram sie troszeczke mocniej srube odkrencać ! Wiec postępy są takie , że w 5 tyg naciąg zwiększyłem o dobre 1,5 cm ale coś mi się wydaje, że na penisie to się przełożyło może 0,3 albo 0,4 cm ale raczej 0,3 cm . Choć ta cała sprawa z tymi pomiarami jest dla mnie strasznie ciężka i nieraz się sam gubie w tym i powątpiewam. Wiem jedno, że jak zwalcze 2 cm w całej histori mojej walki to wtedy będe mógł być 100 pr. pewny, że coś poszło !
Maxx321 - Pią 23 Gru, 2011

Ja używam Jes Extendera i od września do dzisiaj dołożyłem przedłużkę około 2,5 cm. Na początku przez pół roku używałem tylko Phallosan. Teraz staram się używać ich na zmianę , ze szczególnym nastawieniem na Jes Extendera. Odnośnie pomiarów też mam czasami małe powątpiewania, ale na pewno to działa, gdyż jakieś 2 lata temu kupiłem sobie pompkę w krórą aktualnie się nie mieszczę :) Nie pamiętam dokładnie w jaki sposób sobie kiedyś mierzyłem ale pamiętam że miałem około 14,5 cm, a teraz czasami pomiary wychodzą ponad 18cm. Zobaczymy co się zmieni za jakiś czas bo postanowiłem sobie nie mierzyć przez jakiś dłuższy czas... i dokładać kolejne przedłużki do extendera. Pozdrawiam i czekam na jakieś info...
masterp - Nie 25 Gru, 2011

Mam pytanko maxx do ciebie - jak na wyciągu uda ci się penisa rozciągnąc 1 cm więcej to ile to daje cm podczas wzwodu ? Jakie jest przełożenie ?
Maxx321 - Sro 28 Gru, 2011

Ciężko mi powiedzieć dokładnie, ponieważ nie mierzyłem go wcześniej w naciągnięciu, a naciąg jaki stosowałem był mniejszy we wrześniu jak zacząłęm stosować Jes Extender. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie długość podczas naciągnięcia odpowiada mniej więcej długości podczas wzwodu. Zobaczymy jak to będzie wyglądać kiedy dołożę kolejne ćwierć cala na naciągu. Wtedy zobaczymy czy faktycznie dojdzie mu jeden centymetr podczas wzwodu. Pozdrawiam.
roso - Wto 03 Sty, 2012

Minęło kolejnych 30 dni.Nic się nie zmieniło,ale muszę przyznać,że w grudniu,z wielu różnych przyczyn,używałem andropenisa krótko.Praktycznie 4 godzinki to nosiłem w pierwszej połowie grudnia.Potem coraz mniej,by od Świąt do Nowego Roku,w ogóle nie nosić.Wyjazd na narty nie pozwalał na to.Wracając do tematu-dalej 13,7-13,8 cm długości.Obwodu nie mierzyłem,ale chyba to samo co było.Pozdrawiam
masterp - Wto 31 Sty, 2012

Witam roso cały czas walcze i tam jakieś rezultay są ale nie będe isać jakie bo nie o to chodzi ! Chodzi mi o post nosfertis który jest zamieszczony w dziale cwiczenia to nowy post na temat pompki ! Nosferatis opisuje całkiem wiarygodnie swoją przygode z powiększsaniem penisa pomkom ! Mimo, że opisuje wiarygodnie i zamieścił jakieś tam zdjęcia to same sposoby i pryrosty wydają mi się niemożliwe ! Podobno podczas 4 godzinnej sesji potrafił napompować penisa o 10 cm więcej niż w wzwodzie !!! Oraz w 3 mc podobno cwicząc po 4 godziny osiągnoł ok. 2 cm na długości i obwodzie !!! Proszę cię przyczytaj cały ten post i sam oceń bo jest intrygujący !!! Ja pompując mojego penisa, a mam w tym duże doświadzenie to wydaje mi się że maksymalnie można go napompować o 3,5 cm wiecej niż w wzwodzie !!! A przy wiekszym napomowaniu np. 5 cm może dojść do uszkodzenia błony białawej oraza nerwów w praciu !! Oceń prosze jego post i się wypowiedz bo jeśli to prawda to warto by spróbować !!

[ Dodano: Sob 18 Lut, 2012 ]
Widze, że już opadłeś z sił !! NIe dziwie ci się 1 cm w rok męki to każdy by zwątpił ! A TU SĄ TACY CO ROBIĄ BEZ PROBLEMU 0,5 CM W 1 MIESIĄC TYLKO POMPKĄ ! Powiem ci, że to możliwe zapierdalam sposobem NOSFERATU już ponad dwa tygodnie i wydaje mi się to możliwe z tym że mi wychodzą bomble na żołędziu więc przez te ponad dwa tygodnie ompowałem może 9 dni ale czuć moc !

roso - Wto 28 Lut, 2012

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 ]
Minął rok od początku zabaw z andropenisem.Szału nie robi 0,6 -0,8 cm przez rok nieprzyjemności i bólu to trochę za mało/jak na moje oczkiwania i "wkład pracy i bólu".Jest jeden plusik.Penis w zwisie jest dłuższy/może po prostu tak się nie kurczy jak wcześniej/ i wychodząc z basenu mam 10-11cm,więc właściwie osiągnąłem co zamierzałem/patrz początek sprzed roku/.Jeśli jednak chciałbym się odnieść do obiecanych efektów,to uczciwe trzeba powiedzieć,że rynek różnej maści POWIĘKSZACZY to ściema żerująca na naszych kompleksach.W międzyczasie/przez 3 miesiące/ używałem penis plus/miał zapobiegac rozstępom i zwiększać ukrwienie,co miało przyspieszyć rozciąganie/Jeden wielki pic i jak czytam na forum,że na niektórych krem działa,to chyba równie dobrze mogą owijać penisy w Trybunę Ludu/starsi pamiętaja taką gazetę/- ona wszystko powiększała.Po roku jestem bogatszy o pewne doswiadczenai/a że jestem z natury nieufny to musiałem sam sprawdzić/ i biedniejszy o ponad póltora tysiąca złotych
andropenis gold-699, andropenis zwykły/wymiana plastiku nie była możliwa musiałem kupić mini wersję-/399 , zestawy gumek silikonowych do naciągu 3x 199=597.
Jak na koszty efekty znikome.Pewnie już mi "odtaje" i poza ew.spotkaniem z chirurgiem/w dobrych gabinetach,a nie z rakarzami ze wschodu na nic się nie zdecyduję.Nie oznacza to ,że odmawiam komuś chęci.Jeśli macie dość siły i wiary walczcie/Wasza kasa ,Wasz ból i chyba jednak na koniec Wasze rozczarowanie.A może komuś się uda ? POWODZENIA
Będę oczywiście na portalu -podziwiać walkę ,ale już z dystansu.Pozdrawiam Wszystkich

masterp - Pon 02 Kwi, 2012

Andropenis i tego typu urządzenia to guwno generalnie sprawiają duży ból w noszeniu są nie poręczne oraz nic nie dają to naciąganie ludzi na niemałe pieniądze więc odradzam wiem bo sam nosiłem to haładziajstwo !!

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2012 ]
TAKŻE TO CO PISZE ROSO TO PRAWDA !!!!!

PrzegralemZycie - Pon 02 Kwi, 2012

Bzdury piszecie. I to właśnie jest dowartościowywanie się kosztem innych. Czyli co? Mam 12 cm to przegrałem życie i mam się wieszać? Nawet gdyby 1 cm rocznie takie urządzenie dawało, to 5-6 lat i ktoś taki jak ja wreszcie mógłby sobie kogoś poszukać. Ale oczywiście, to wszystko ściema i piszą to faceci z penisami powyżej 17 cm :D To tak jakby iść do szpitala gdzie są nieuleczalnie chorzy którzy stosują jakąś nową metodę dającą im nadzieję na życie i powiedzieć, że to gówno da i zdechną. Ile jest w internecie wpisów gdzie kobiety zostawiały facetów z 13-14 cm bo były dla nich niewystarczające. A co mają powiedzieć ci co mają mnie? Faktem jest, że mężczyzna zaczyna się od 16 cm/14 cm obw. Jeszcze pół biedy jak ktoś ma np. 15 cm ale jest wysoki i przystojny. A jak ktoś nie ma nic, to można powiedzieć wprost, że ktoś taki się nie urodził, a został wysrany na świat i na żadną interesującą kobietę nie może liczyć w naszej kulturze (ale może wyjechać do krajów arabskich, przejść na islam i związać się z kobietą która jest nauczona, że mężczyźnie się służy i jest on wszystkim, a ona jest nic nie warta).

I czy rzeczywiście nosiłeś tego Andropenisa CODZIENNIE 9 godzin, przez 9 miesięcy? CODZIENNIE 9 GODZIN. PRZEZ 9 MIESIĘCY. I pomimo tego, nie było żadnego efektu? Haha z pewnością. Tak samo znam dziesiątki mężczyzn, którzy to zaczęli ćwiczyć na siłowni i po 3-4 miesiącach rezygnowali bo nie było efektów, pili, nie trzymali diety, nie byli regularni. Żeby coś w życiu osiągnąć trzeba być wytrzymałym i wytrwałym.

A operacja to też mus, ja liczę, że za 2 lata już odłożę na operację w USA (~ 8k dolarów za wydłużenie i pogrubienie + drugie tyle za przelot, hotel, hospitalizację).

I jeśli ktoś ma małego niech nie słucha tych cwaniaczków z dużymi penisami, którzy w ten sposób (zabierając nam nadzieję i krytykując) dowartościowują się i chcą poczuć się lepiej, bo "ja jestem meżczyzną" nie to co ten frajer "bez penisa".

Od siebie napiszę i z doświadczenia. Walczcie Panowie, którzy mają małe sprzęty. Nie słuchać tych wszystkich krytyków. Na siłownie jak chce się mieć sylwetkę kulturysty trzeba chodzić kilka lat, zdrowo się odżywiać, ćwiczyć do bólu. Efekty przychodzą. Podobnie z nauką języka czy czymkolwiek. Już dzisiaj można powiększać wzrost! Można wydłużać ręce! Palce! Szyje! Można też, oczywiście przez ból i cierpienie, wydłużyć sobie członka. Ja będę codziennie nad tym pracował choćbym nawet i przez to miał stać się impotentem, co i tak w niczym mi nie zaszkodzi, bo penis służy mi wyłącznie do oddawania moczu :)

DJM89 - Pon 02 Kwi, 2012

PrzegralemZycie napisał/a:
Faktem jest, że mężczyzna zaczyna się od 16 cm/14 cm obw. Jeszcze pół biedy jak ktoś ma np. 15 cm ale jest wysoki i przystojny. A jak ktoś nie ma nic, to można powiedzieć wprost, że ktoś taki się nie urodził, a został wysrany na świat i na żadną interesującą kobietę nie może liczyć w naszej kulturze



Pierniczysz jak potłuczony.
Wymagasz 14 cm obwodu od faceta. Ja mam 14,5/niecałe 12, a partnerki ( w sumie 5) po seksie chciały nadal się spotykać i trafiać ze mną do łóżka.
Nie mam dużej fujary, ale się nie zamartwiam jak Ty. Skoro penis nie jest Twoim atutem to naucz się pieścić językiem, palcami. Niejednokrotnie się nasłuchałem, że facet się dobiera i już chce wkładać, a kobieta liczy na grę wstępną.

PrzegralemZycie - Pon 02 Kwi, 2012

No to tak jak pisałem. Może być mniej (pisałem 15), ty masz 14,5 ale mężczyzna musi być wysoki i/lub przystojny (w skrajnej ewentualność bardzo bogaty). Kobietę podnieca taki facet i jakoś ze jest "nakręcona" patrząc na niego, wystarcza jej krótszy penis. Pisałem już parę razy. Na amatorskich filmach pornograficznych widzę jak młodzi ludzie uprawią seks, on ma dużego penisa, na dodatek przystojny, i kobieta która się z nim kocha wygląda na zadowoloną że ho ho. Nie spotkałem na amatorskim filmie pornograficznym penisa podobnego do mojego na przykład. Gorzej to można mieć już tylko mikropenisa. Z tym, że co to za różnica, skoro ani ci z mikro, ani ja z prawie mikro nie możemy w normalnych okolicznościach zaspokoić żadnej kobiety? Duży penis to też pewność siebie, która naturalnie przekłada się na całe życie.

Ja wierzę, że uda mi się go powiększyć. Do końca roku jakbym uzyskał 1-2 cm to bym skakał z radości i w końcu mógłbym pójść do prostytutki co z pewnością dodałoby mi śmiałości w stosunku do kobiet i zwiększyło pewność siebie.

Wszystko się da, jak się robi to odpowiednio długo. Chcecie mi powiedzieć, że jak będę codziennie przez np. 3 lata używał ekspandera to mi ten penis nie urośnie 2-3 cm? Urośnie.

ZmarszczonyFred - Pon 02 Kwi, 2012

do dziwki smiało możesz smigac juz teraz...dla niej nie musisz mieć pół metrowego :D poza tym jak czytam Twoje posty to zastanawiam sie co nad jednym. Piszesz o tym swoim małym i jak to bedziesz sie cieszył jak ci urosnie pare centymetrów. Jak Ci juz urośnie to jak masz zamiar poderwać na niego fajna laskę założysz go na haczyk czy zdejmiesz przed nia spodnie??? Mysle, że pomijasz fakt na który powinienes zwrócić więcej uwagi a mianowicie samoakceptacja...nawet jak Ci urośnie to mocno wierze, że coś innego zacznie Ci w sobie nie pasowac i znowu bedziesz szukał złotego środka. Z tego co piszesz wynika jasno, że strasznie sie nie nawidzisz i nie jesteś nawet w stanie zobaczyc swoich dobrych stron...NIE WIERZE ŻE ICH NIE MASZ!!! po częsci Cie rozumiem bo sam kupiłem andropenisa dwa tygodnie temu i ciekawi mnie czy będą jakies efekty ale nie nastawiam się zbytnio. N|ie kupiłem go z desperacji a raczej z ciekawości :) miałem kilka partnerek seksualnych i dziewczyn na dłuzsze bądź krótsze związki które były w sprawach łózkowych udane pomimo tego, że mam 12/12,5cm. Wiem że fiut to nie wszystko i mysle, że Ty tez powinienes to zrozumiec i tego Ci życzę...rozumiesz że czujesz sie niepewnie ja też nie rozbiore sie na siłowni pod prysznicem, ale nie zamierzam sie z tego powodu wieszać :) a jesli chodzi o pornole czy profesjonalne czy amatorskie to chłopie uwierz mi bzdura goni bzdurę!!! wielu kolesi z pornoli nie widzi cipki poza planem bo mało która pozwoli sie takiemu zaganiaczowi dotknąć :twisted:
tomek100 - Pią 06 Kwi, 2012

bn
maronn - Sro 24 Paź, 2012

A działają w ogole jakies tabletki na powiekszanie penisa? tu troche o tym piszą, dlatego mam zamiar jakies kupic. Tylko nie wiem, ktore są dobre;/
Mark4153 - Czw 30 Paź, 2014

Ekstender do powiększania penisa - https://prolongsystem.pl Używam podobnego sprzętu prawie 3 miesiące. Efekty są ok 3 cm przyrostu. To zupełnie normalne, że po pół godzinie trzba zrobić sobie 5-10 minut przerwy. W sumie to jak się zsumuje 8x 30 min to daje 4 godziny, wiec uzytkowanie nie jest takie proste i przyjemne. Dodam, ze na poczatku to po 20 minutach juz mnie bolalo, teraz moge ok 40 min w tym siedziec. Polecam ogolnie tego typu urzadzenia, ale przypominam, ze trzeba miec duzo cierpliwosci i wytrwalosci zeby osiagnac zamierzony efekt.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group